bugün

An itibariyle hayata küstürmüstür.

(bkz: evlat acısı)
ayakta olursa daha da çok can yakar. Hele de sağ ayağının serçe parmağıysa.
Fecidir.
insanı hayattan soğutan hadisedir.
biri kırılınca hepsini kesmek zorunda kaldığımız için, yaşama sevincimizi öldüren durumdur.
Sürekli yaşadığım olaydır. acıması bir yana o tırnağı kesmek en felaketi.
garantili çözümü:

(bkz: perfectil)
diğer tırnakların kesilmesini gerektiren bir durumdur. tüm kadınlar tek bir tırnağı kırıldığı için diğer tırnaklarını da aynı boyda keserler. kanun böyle sanırım.
kırılan tırnağın yatağa girerken yorgana takılması, küfürlü reaksiyon vermenize sebep olur. (bkz: ananı sikiyim)
küfür ettirir her seferinde. kalkar törpülersiniz. sonra içinize sinmez kesersiniz.
törpü bile kurtarmıyor ya bazen, işte o zaman hayata küsüyorum.
tırnak diye basit bir şey zannetmeyin, elinize baktığınızda hepsi eşitse, törpüleri yanıysa insana tarifsiz mutluluk veriyor.
kırıldığında da sövmekten çare kalmıyor. hepsini kesmek zorunda kalıyorsunuz.
bir tırnak batması değildir.
aylardır özenip büyüttüğün şeyin bir anda yok olmasıdır. siz benim nasıl yandığımı nereden bileceksiniz a dostlar!
Müdahale edemeyecek haldeyseniz fazlasıyla sikik bi durumdur. Ve genelde en olmadık en telaşlı zamanlarda kırılır. En kötü hali tırnağın orta kenarından Çatal verip herhangi en küÇük takılmada eti yırtacak olmasıdır. Bir şey yapamaz, yarabandıyla yaşar öylece o Çatalın uca gelmesini beklersin.
Eldeki tüm ahengi bozar, tırnakların tamamını kesmeye neden olur. Kırık tırnak asab bozar, hele tüylü, battanye, kazak gibi nesnelere takılması iç gıcıklatır.
tırnakların zayıflığında kaçınılmaz olan şey.
önlem olarak elleri haftada 1 kez limon suyunda 10 dakika bekletmek çok faydalı oluyor. ama sıkıcı.
bir de şu var ki denendi;

yarım şişe parlatıcıyı limon suyu ile tamamlayıp her gün tazeleyerek sürmek. çok kolay hem de faydalı.
not: fazla limon koymamaya dikkat edin ojenin kıvamı suya dönünce sürmesi çok sinir bozucu oluyor.
oturup ağlatandır.

o kadar uzatırsın bir zamanlar yediğin şeyi. sonra çarptığın kapıya masaya ya da benzeri bir yere. çıt!

diğerlerini kessem olmaz kesmesem çirkin durur. üf ya.
geçer.
bi' boşanmak değil. *
iğrençtir. rezildir. bir tırnak neden kırılır önce bunu bir inceleyelim. yok yok öyle bi' inceleme yok. tırnak işte kırılıyor. lâkin bir tırnak yarısından kırılmaya başlar mı? kesemiyorsun, acı veriyor, her yere takılıyor. bu tırnağın yaptığı tam bir ahlâksızlık. peki ya kat kat soyulur gibi kırılan tırnak sen de çok kötüsün, seninle de hesaplaşacağız, bekle. tırnakları küt yapma çabasındayken yandan kırılıp da tırnağı yuvarlak törpülemek zorunda bırakan tırnak; en hain tırnak sensin.

tırnak sertleştirici de pek bir işe yaramıyor aldım. gerçi çok istikrarlı kullanmadım ama... sonuç olarak kırılan tırnak vücuda ihanet etmiştir.
şu an Başıma gelen ve fena acıtan durumdur. Feci yanma yapıyo kanıyo.
Bülent abla?

(bkz: ablanız size kurban olsun)
Kör olaydım da görmeyeydim.
çok kötü bir şey ulan özenle uzattım ve baş parmağımın tırnağı kırıldı. peki ya diğerlerini keser miyim? hayır. uzasın ibne.
Düzenli olarak kırıyorsanız zamanla pek acı duymayıp aksine zevk alınacak eylem.

Yılda 3-4 kere bir şekilde ayak tırnaklarımı kırarım. Şuan 10 parmağımda kırılmadık tırnak Yok. Başlarda çok acı çektim ama artık gayet olağan bir şey gibi yaşayabiliyorum. Ufak ufak tırnak batması da başlıyor tabi... o da başlarda acıtırken şimdi tatlı bir kaşıntı gibi geliyor.
Gitaristleri derinden sarsan olay.
Dun evin anahtarini anahtarligin metal halkasindan cikarmaya calisirken bas parmagimin basina gelen can sikici durum. Uctaki uzayan kisimdan bahsetmiyorum, tirnagimin yarisi kirilip kalkti. Ilk kez basima geldi ve o an basimdan asagi kaynar sular dokuldu sanki, tansiyonum dustu az kalsin bayiliyodum ne bicim bir hismis o tirnagin etten ayrilmasi, o goruntu. Kalkan tirnak bari kopmus olsaydi, kesilip alinmasi lazim ama kesmeyi dusundukce icim bir tuhaf oluyor, yara bandinin altina gizledim duruyor su an gozden irak. bir an once uzayip eski haline donmesini bekliyorum dort gozle, hesaplarima gore yaklasik 2 ay sonra uzayip kapanmis olmasi lazim.