bugün

3+1+6=10 yıl gibi bir hesap yaptırtan durum.
1 2 3 tıp! artık tıp yani. bırak sus hazırlanma.
29 yaşında askerliğin üsteğmen ya da yüzbaşı olarak yapılmasına vesile olur.
hayalin tıp ise hiç düşünme, çalışmaya başla dediğim durumdur. zira tıp isteyenler diğer bölümlerde okuyarak kendilerine eziyet ediyorlar.
Veteriner olsana bilader demek istediğim yazar beyanı. Soranlara insan doktoru olmayı beceremedim bende hayvan doktoru oldum, insan düşünen bir hayvansa biz de insan doktoruz o zaman falan diyebilirsin.
vazgeç bu sevdadan demem. destek çıkarım.
Sevdigin meslek icin beklemelisin kazanmasan bile beklemelisin cunku hayatin boyunca o meslegi yapacaksin belki bir yilin gidecek ama otuz yilda mutlu olacaksin.
Saçma olan eylemdir. Kazanamıyorsan zorlama kardeşim. Doktor olmayı bu denli isteten ne anlamıyorum size.
Hayatının en verimli dönemlerini saçma sapan işlerle gecirmektir. bir an evvel üretime katılmalı ülke için insanlık için bişeyler yapmalı.
olur olur. bal gibi olur. sen hayal et sonunda olur.
(bkz: azimle mıçan duvarı delermiş)
Daha çok hazırlanırsın.
Lisede 11 zayıf ile sınıfta kalıp tekrar okuyup sonra tıbbı kazanan tanıdık Olunca imkansız gibi görünmeyen durumdur. Tıp okuyanlardan bizim hiç bi eksiğimiz yok. Her insan ister ve azmeder ise yapamayacağı hiç birşey yoktur.
insan küçükken zamanın bir an önce geçmesini her şeyin bir anda gerçekleşmesini bekliyor. ama hayat uzun bir süreç. kişi hangi mesleği yaparsa yapsın en az 30 yıl çalışması lazım. sevmediği, mutlu olmadığı bir işi 30 sene yapmaktansa bir sene daha emek verip mutlu olmayı seçmesi gayet akıllıca olur. ben üniversiteyi 2. girişimde kazandım. benimle beraber mezun olan arkadaşım 4. girişinde tıp kazandı. 2. de yada 3. de ya yeter artık deyip bıraksa mutsuz olacağı bir işte çalışmak durumunda kalacaktı. yani bence idealler uğruna ailenin de desteği alınarak bir yıl daha çalışıp tıpa gitmen mantıklı.
(bkz: bir ki üç tıp sendromu) dur.

çocukluk yıllarından kalma bir bilinçaltı vakasının dışavurumudur.
Olmuyorsa zorlamıcan.
if there is something hard
there is something wrong.
yada çalışıyorum diye kendini kandırıyorsun birader lan koca bir sene günde on saat çalışsan hesabı belli.
ha on saat mi diyorsan kusura bakma bu bölüm sana göre değil.
size yaşadığım olayı anlatayım .
oğlum mezun olduğu yıl imtihana girdi çıktı diş hekimliği yazacağım dedi
evlat yapma sen odunun tekisin diş hekimliği sanattır sen beceremezsin tıp istiyorsan tercih yapma seneye tekrar gir dedim .dinlemedi samsun diş hekimliğine gitti .ilk yılı bitirdi .ikinci yıl damak vs işleri başladı zorlanmaya başladı birgün aradı
baba ben geleceğim bu iş benim işim değil ben bu okulu okumam dedi .hatun ayıldı bayıldı okuyayacaksın bırakamazsın dedi yıl bitti 9 büt karşıma aldım niyetini sordum .bu mesleği sevmediğini istersem benim hatırım için okuyacağını ama hep mutsuz olacağını söyledi .hatunun bütün karşı çıkmalarına rağmen müsade ettim hazırlandı trabzon tıppı kazandı .çocuk kendine geldi dün itibarıyla 3. sınıfı bitirdi .3 yıl 75 ortalama yaptı .
hayatımın zor kararlarından biriydi bir ömür mutsuz olmasına gönlüm razı olmadı 3 yıl kaybetti ama sevdiği işi severek yapıyor
tavsiyem mücadele edin .
evde kalmış olmanın en büyük delillerinden biri olması.
görsel
zorlama hukuk bölümü daha güzel bence emin ol tıp daha sıkıntılı.
allah'ın hakkı üçtür deyip hazırlanmaktır.
inşallah olur, olmazsa da vardır her şeyde bir hayır demek lazım.
Cesaret edemedigim eylem. Yine giricem bu sene ama ayrica onun icin ders calişmiycam. Şansa artik ne gelirse. Mimarlık baya zormuş çünkü..
21 yaşındayım tıp 3. sınıf öğrencisiyim. bana sorarsan 3. kez hazırlanmak hele senin yaşında delilik. bunun kalması var bazı fakültelerde hazırlığı var, bitirdiğin zaman en az 28/29 yaşında olucaksın yani değmez onca çabaya.
Risktir. Risk olmasının nedeni tıp okumanın süresidir. Ama yok ben bunu göze alırım. Yapabileceğime inanıyorum. Bundan başka mesleği de yapamam diyorsan sana kalmıştır. Sonuçta her şey senin için.
Nickinin hakkını vermiş arkadaş. Tebrikler.