bugün

(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
türklük kan bağı değil bir duruştur ve ruhtur.
Sadece Türkcülüğün degil. Bütün irk dil din vs ayrimi yapan kavramlarin mantiksiz olmasi.
Kardeşim sorması ayıp zeka problemin mi var ? Bir konu Türkçülük diğeri ise apayrı bir konu olan muhafazakarlık. ikisini birbiriyle karşılaştırabilecek kadar ne zoruna gitti merak ediyorum.

Gram mantıklı konuşmamış olan insanın ortaya attığı düşüncemsi.
Ummetcilik mantikli olandir. Amma ve lakin dunyadaki butun devletler din uzerine degil millet uzerine kurulmustur. Ve onlari bir arada tutanda ideal birligidir. Bu kadar mantiksiz olsa dunyanin en fasistleri olan israilogullari milliyetci olmazdi. Bu basligi acmanin sebebi milliyetciligi ayaklar altina almak degilse malesef sende de gram mantik ve beyin olmadigini anlamis olduk.
Böyle mantıklı insanların var olduğunu görmek, ülke ile ilgili umutlarımı yeşertiyor.
aynen kardeşim gram mantığı yok.

hülooğ.

görsel
En son Osmanlı'da milletçilik yaptı Araplar Ermeniler hepsi arkamızdan vurdu.
milliyetler kanla falan değil dil, kültür, tarih, gelenek gibi bağlarla kurulur. ki bunlar sıkı bağlardır, dinden daha gerçektir. ülkeleri bir arada tutan şeydir. sanki bir de osmanlıda 19.yüzyıla kadar milletler ne olduğunu bilmiyordu da sonradan çıkmış gibi konuşulmuş. o milletler asırlardır bağımsız olma peşinde koşuyordu ama gücü yoktu, ezikti. asırlardır yok olup gitmemelerinin nedeni milliyetçiliğe, kültürüne bağlı olmaları.
Ne anlatsan boş bu sığırlara.

He anam he.
En basit mantığıyla milliyetçilik rekabeti körükler, milliyetçilik olmasa bugünkü teknoloji olmazdı, alman milliyetçiliği sayesinde naziler sigaranın kansere doğrudan etkisini ispatladı mesela, bu kadar dar kafalı olmayın, milliyetçilik derken kafatası avcılığı değil sayın yazarlar.
en aşırı arapçıların bu tarz konuşmaları oldukça ironiktir.
milliyetçiliğin boş bir akım olduğunu söyleyenlere sadece acıyabiliyorum.

tüm bu olaylar neden dönüyor zannediyorsunuz anlamıyorum ki. ruslar rusya için amerikanlar amerika için uğraşıyor. musevi ülkesi israil için uğraşıyor. ingiliz'de de fransız'da da bu böyle.

dünya milliyetçilik üzerine kurulu. ülkesi için başkasından medet uman tek milleti söyleyeyim. biz türkler. solcu türkler. batı gelip şu hükumeti indirse tamam bunlar orgazma ulaşır. ülke ne hale gelmiş işgal mi edilmişiz manda mı olmuşuz umurlarında değil.

hepsi değil, vatansever solcuları ve gerçek atatürkçüleri tenzih ediyorum.

ama çoğu şu hükumeti indirenin gerekirse altına yatarım kafasında. Bu olmadığı için kendilerini chp nin amblemindeki milliyetçilik okunu aldılar şuan onunla tatmin ediyorlar. acınası.

Sert konuştum sabah sabah biliyorum ama başka birinden medet umanın kanı bozuktur.
türkçülüğün umdelerini bilmeyen "tanalar" , gelip bu başlık altında zihinsel ve ruhsal mastürbasyonlarını yapıyorlar.
bakın. yalnızca bir kez söyleyeceğim, oturun okuyun, sığırlığın alemi yok.

1. türkçülük veya sizin deyişinizle türk ırkçığı, yalnızca türk kalsın, kalanı ölsün mantığında bir fikir değildir.
2. türkçülük, türk ırkının faziletini daha da yükseltmek için çaba göstermek demektir.
3. türkçülük bayrağını taşıdığını söyleyen bir kişi, bu bayrağın feyzinden yararlanmak için değil, bu bayrağı daha da ileriye taşımayı amaçlamış bir kişidir.

bakın, anlayışınız kıt diye size hap yapıp yutmalık 3 madde yazdım. zaten 2. ve 3. maddeler birbirine oldukça yakın maddeler. artık filtrenizden geçer diye umuyorum.
"Türkçülük kana ve ırka dayanmakla beraber türklük şuurunda olmak ve yabancı milletlerin şuuruna sahip çıkmamak davasıdır" atsız...

şimdi bu işin mantığını; "niridin biliyirsin bilki didinin didisi kirtti" şeklindeki embesil yaklaşımlarından mı alacağız. hadi siz gidin yapın devletçiliğinizi... devletçilikmiş! daha ne dediği belli değil "milliyetçilik yapın milliyetçilik değil" yazmış amk.
Unutma oğul nice çakallar çıkarda karşına orman hepimizin ne gerek var savaşmaya derler oysa kanarsan ilk seni avlarlar diye söze başlıyorum. Evvela soysuzlar benim soyum hakkında hümanizm ve ümmetçilik adı altında atıp tutmasın. Kendilerini nereye ait hissediyorlar ise orada yaşasınlar. Son dönemde bu hümanizm ve ümmetçilik içerikli algı oyunları sosyal mecra da çokça yer bulmaya başladı. Sanki tüm dünya ülkeleri bayraklarını yaktı sınırları kaldırdı bir tek Türkiye bu duruma karşı çıkıyor gibi bir hava estiriliyor. Tabii bilinçli olarak ki test etmesi bedava. Sosyal medyada nabza şerbet veren birisi olarak zararlı gördüğüm ideoloji ve örgütlere sempati duyan kişileri ara ara farklı isimler farklı ideoloji farklı kişilik ve inançlar altında yoklarım. (Düşmanını iyi tanımak gerekir) nedense bu bahsettiğim kesim içerisinde yer alan bireyler muhabbet sırasında her defasında hümanizm den dünyanın uzaydan bakıldığında sınırının olmadığından uzayın boşluğundan dünyanın oradan küçücük göründüğünden insan haklarından ırkçılığın ve milliyetçiliğin ne kadar bohem ve gereksiz olduğundan dünyanın herkese yeteceğinden insanın inanca ihtiyacı olmadığından inancın aksine insanları zehirlediğinden dünyadaki savaşların ddin bazlı olduğundan haktan hukuktan vs vs bahseder duyar kasarlar. Nitekim konu ne zaman kendi savundukları ideoloji etnik köken inanç vb hususları sorgulamama gelse mesela neden PKK çocukları katlediyor? Devlete saldırıyor Kürtleri öldürüyor? Neden Dhkp-c MLKP TiKKO PKK vs sokakları hedefliyor ve ülkeye zarar veriyor okumak için üniversiteye giden gençlerin okumalarını devlete millete ailelerine yararlı bireyler olmalarını engelliyor? neden ateist olduğunu iddia edenler aslında Alevî ve Zerdüşt inancına sahip ve destekliyor neden Zerdüşt ve Alevî inancına sahip olanları ateistler eleştirmiyor? Neden sürekli her konuda suçlu Türkiye ve Türkler ve müslümanlar? Vb soruları ufaktan ufaktan masum ve cahil kıvamında sormaya başlayınca malûm hümanist kişiler birden bire savundukları ideoloji ve örgütleri savunmak adına atağa geçiyor ve kendince tek tek cevap veriyor.

Pkk konusunda Efendim Kürtler Türklerden önce Mezopotamya bölgesine yerleşmişler Türkler orta Asya'dan sonradan gelmişler Kürtlerin hakkı yenmiş sonra asırlardır zulme tabii olmuşlar buna rağmen Kürtler Çanakkale'de Türklere destek olmuşlar Atatürk bir söz vermiş tutmamış sonra halk hareketleri başlamış PKK şu anda bu hakkı savunuyormuş. Hmm Hani sınırlar yoktu?, Hani hümanizm vardı? Hani ırkçılık yapamıyorduk? Hani Türklükde neymiş canımdı? Noooldu? Birden Kürtçü kesildik bakıyorum!

Sonra Dhkp-c TiKKO MLKP için gelir açıklama efenim bunlar devrim yapmak isterlermis herkese eşitlik vereceklermiş (iyi herkes boğazda oturmak aynı eve sahip olmak aynı kadınla birlikte olmak ayni erkekle evlenmek isterse ne olacak? Eşitlik olacak ya hani derseniz yooo o öyle değil derler! Sonrası Lami cimi) neyse mevcut düzen sömürü düzeni imiş değişmeli imiş emperyalizm varmış insanları kullanırmış kitap yerine silah verirmiş insanlara savaşların sebebide bu emperyalizm imiş insanlar bu yüzden ölüyormuş (ba ba Bak çelişkiyi kes sanki bunlar insan öldürmüyor sanki bunlar gençleri sömürmüyor sanki silahları kendileri üretiyor neyse devam) efenim T.C devleti emperyalizm yanlısı imiş bu sistemin savunucu olanlar da onlardan imiş bu nedenle polis asker öldürmek gerekliymiş (bak seeen hani hümanizm? Hani insan hakları hani insanların yaşam hakkı noooldu?) Bunu sorarsanız devrim kansız olmazmış!

Din konusuna gelince efendim islam çok bağnaz gerici bir dinmiş hatta Türkler kılıçtan geçirilip öyle müslüman yapılmış islam'ın olduğu yerde ilerleme olmazmış islam bilime karşıymış islam olan yerde huzur olmazmış islam tü kakaymış (peki Alevilik islamin bir kolu mezhebi değilmi?) Bunu sorarsanız olabilir ama Aleviler candır onlar insanlara zarar vermezler derler. Aleviler çok ilerici imiş Aleviler sayesinde Türkiye ayakta imiş Alevilik bir din değil bir öğreti bir kültür olarak değerlendirilebilirmiş müslümanlar Arap Aleviler gerçek Türk imiş Zerdüşt inancı bile Müslümanlık kadar zararlı değilmiş Alevilerin ateistler ile ateistlerinde doğal olarak Aleviler ile bir sorunu olmazmış. Bu nedenle Aleviliği elestirmeye lüzum yokmuş. (Hani dinler dünyanın sorunu idi hani dinler tüm savaşların nedeni idi hani insanlığın dine ihtiyacı yoktu? Madem öyle dünyada tek din Müslümanlık mı?) Buna cevap veremedi veremez neden?

Çünkü nasıl ki ben nabza göre şerbet döküyorsam oda nice benzerleri gibi astarına yorgan biçiyor. Yani amaç belli iman gücü anlayışı ile yetişmiş toplumun bireylerini bu anlayıştan soyutla bireyleri savaş karşıtı hümanist bir kıvama getir devletine karşı düşman olacağı ideolojileri benimset elit görünüm ile baskı kur özenticiliği yay vatansever olmayı dindar olmayı küçümseyici sosyal medya grupları ve paylaşımları oluştur vatanseverlik kavramının içini boşaltıp anlamsız hale getir global hümanizm düşünce biçimini empoze et bilim üzerinden dini karala gelişen donanımsız ve boşlukta olan bireylerin zihinlerini sorgulama adı altında mesnetsiz iddia yayın ve paylaşımlar ile dinine karşı hale getir vs vs sonuç olarak ideoloji ve amacını yerine eğitmek için fırsatlar doğacaktır. Bu anlayış sahipleri her an her yerde aranızda yüce Türk milleti bunların farkında olduğunuzu her an her yerde ortaya koyun. Ne mutlu türküm diyene.
Türkî ülkelerle işbirliği kurarsın anlarım da türkler üstündür diğerleri kötüdür tarzı ırkçı laflar ayrıca türklükle övünmek gibi şeyler zekasizliktir. iyi müslüman olursan iyi de türk olursun zaten.
çünkü mantık kavramı gram ile ölçülmez sen daha matematik bilmiyorsun mantık bilmiyorsun türkçülüğü nereden anlayacaksın boş ver sen en iyisi che tişörtünü giyip cumaya git kardeşim.