bugün

Ben ırkçılık olduğu kanaatindeyim. Tabiki iç güdülerimiz ve edindiğimiz tarihi bilgiler tam aksini desteklemekte. Ama bir yandan da türk olmayı artı bir özellik olarak kabul etmek mantıklı gelmiyor.
her turlu milligeti yuceltmek veya asagilamak, irkciliktir.
ırkçılıktır.

ağlayabilirsiniz.
Kime göre neye göre ?
evet öyledir.

sözde siyahın beyaza üstünlüğü yoktur çünkü üstünlük beyaz türk olmaktadır bu mallara göre.

aksini iddia eden ırkçıdır.
Kullanımına göre değişir: Almanya gibi panzer(yani marka ve insana veren değer açısından) de olabilir, iran gibi insanları darağacında da sallatabilir.
kutuplaşmanın sıfır noktası (bkz: dünya vatandaşlığı)
ikinci evre, kıta birlikleri.
üçüncü evre, dini birlikler,
dördüncü evre, soydaş birlikleri,
beşinci evre, soydaş komşu birlikleri,
altıncı evre, milliyetçilik,
yedinci evre, faşizm,
sekizinci evre, komunizm,
dokuzuncu evre, diktatorya rejimine bağlı sınır milliyetçiliği
onuncu evre, WW3.
türkler ırk olmadığı için ırkçılık denemez, türkler millettir o yüzden milliyetçilik denebilir.
Hangi ırkın fanatikliğini yapıyorsanız ırkçılıktır. ister beyaz ister siyah. Bir ırkın diğerinden iyi olduğunu düşündüğünüz anda ırkçısınız. Irkçı değilim ama diye başlayan söyler kadar aptalca bir şey yok.
Evet ırkcılıktır. Ama bunu yapan ırkcılık oldugunu anlar ama anlamaz.(Yaparım ama umrumda değil)
değildir ama türkçülerin geneli ırkçıdır. evet.
Irkçılıktır net.
kendini başka milletlerden üstün gormuyorsan, kibirlenip ego yapmıyorsan, 1 türk dunyaya bedeldır naraları atmıyorsan, vatanını sevmek ırkçılık değildir.
Türk tanım (Türk olmak) kurucu unsur tarafından anayasada yasalarda tanımlanmıştır..

Bu tanıma göre ben Türk'üm demek ve yasalarca-anayasa da belirlenen çerçevede tanımlanan kimliğini savunmaya korumaya, ona bu kimliği tanımlayan yapıya (toplum devlet kültür yaşam) her türlü sadakat ve bağlılığa ırkçılık yapmak diyen ve bu olgulara karşı gelen kişiye karşı mücadele etmek kişinin direnme hakkıdır.

Bırakın sokakta sıradan bir insanı, apo hapisten çıksa ve %99 oy ile cumhurbaşkanı seçilse, partisi %99 oy ile iktidar olsa (buna akp CHP MHP HDP vs tüm partiler ve bu partilerin başında olan kişilerde dahil) benim kimliğim kültürüm hakkında hiç bir yapı kişi kurum idare tasarrufta bulunamaz.

https://youtu.be/MKyH9QxW0tQ

Kurucu yapının ortaya koyduğu vatandaşlık ile kimlik tarifine yasalara ve anayasaya herkes uymakla mükellef ve bu zorunluluktur.
Halk seni seçse de veya kişisel düşüncen Türkçülük Türk olmak ırkçılık olsa da, benim haklarım ve benim kimliğim (Türklük) hakkında kimse yeni bir tanım bakış açısı tarif değiştirme yetkisinde değildir.
Bu tanımlar meclis ve oy ile sandıkta değil, savaş meydanlarında kan ve silahla yazılır.
millet yoktur ummet vardir. bakiniz cihan imparatorluğunda bu tip konular konusulmamistir. bu fikir ulkeyi bölme amaci tasiyan ikincil gündemi olan bir konudur. biz bir elin parmaklari gibiyiz. öyle olursak yumrugumuz güçlü olur. bu ikircikli konulari ciddiye almamak.en mantıklı haraket olur.
Adına ister ırkçılık deyin ister ister milliyetçilik, türkçülük bizim en çok ihtiyacımız olan ilacımız şu anda. Bazıları yazmış aslolan ümmetçilik diye türkçülük şu dönemde ümmetçilik zaten diğer kavimlerin müslüman olduğuna inanmıyorum.
Türklüçülüğü kuru bir ırkçılık olarak görenler, türklüğe en büyük kötülüğü yapar. Türkçülük, özet olarak ve bana göre, dünyayı türkçe okuyup yorumlamak ve menfaatlerini, her şeyin üzerinde tutmaktır.
ideolojinin temelinde ırkçılık olmasa da günümüz Türkçülerinin azımsanamayacak kadar olan kısmı ırkçıdır. Türkçüler ne zaman kan ırkçılığını bırakıp, vatansever fikirlere sarılırsa o zaman yeniden Türkçüyüm diyebilirim.
Türk halkının ulusal çıkarlarını savunmak ırkçılık falan değil. Dağılın" tepkisi verilen sorunsal.