bugün

kendi kültürünü tamamen kaybetmiş köylüdür. kendi çocuklarına arap isimlerini vermiştir. zaten köyün hepsi öyledir. hasan, cemşit, şevki aleyna, ahmet, mehmet, ömer, mümtaz.. derken ilter, göksagun, darıtay, gögerçin, ertuğrul, körüglügrek gibi gerçek türk isimleri duyduğunda fesüphanallah bu neymiş gavur adları bunlar der. bilmez ki hiçbir arap, türkleri müslüman sayıpta çocuğuna bir türk ismi vermez.
yakında türkçe konuşmayı unutacak olan türk köylüsüdür.
telaffuzu veya diksiyonu kötü olan köylüdür. bazı isimleri de düzgün okuyamaması gayet normaldir. olay dönmüş dolaşmış sen nasıl türk'sün, niye arap isimlerini doğru okuyorsun da türk isimlerini doğru okuyamıyorsun a getirilmemelidir. yazıktır yanlıştır.
(bkz: her konuda türk milliyetçiliği yapmak)
ercep= (bkz: recep)
amdi= (bkz: hamdi)
sali= (bkz: salih)
maaamut= (bkz: mahmut)
efendim herkesin bildiği gibi türk köylüsünün çocuklarına bu isimleri koymamalarının sebebi bu isimlerin insan değil at ismi olmasıdır. özellikle izmir koşularında sıkça görülmekte olan darıtay, gökergin, bükentay gibi isimler yine bir arap olayı olan arap atlarına çok yakışmakta, izmir halkının kuponlarını üçüncü ayağa kadar yatırmamaktadır.

bir akıllıyım çünkü klavye tuşlarına arka arkaya basıp anlamlı cümleler kurabiliyorumun daha sonuna geldik.
yurdum köylüsü mallaşmıştır efendim başka açıklaması var mıdır? hangi suudi, alparslan çok önemli bir müslümandı öyleyse çocuğumun ismi alparslan olsun demiştir. cevap hiçbir suudi, bir insanın hac kartında tük bayrağı görünce kaşıntı tutar o suudileri.
bir Türk Dili ve Edebiyatı sorunsalıdır esasında.

zira bir köylünün dilinin dönmediği kelime gerçekte Türkçe değildir. Recep'e irecep diyen bi teyze doğru olanı yapmaktadır. çünkü Türkçe'de hiç bir kelime(istisnalar olabilir, o kadarını bilemiyorum ben sayılsalcıyım valla) 'r' ile başlamaz. Bunu genlerden gelen bir bağışıklıkla bilerek doğan bi köylü, kendiliğinden 'recep'e Türkçe seslenmektedir.

Bahsedilen dili yanlış kullanmaksa, bunun karşısında her zaman dururum. Ama kalkıp da köylüye bok atmaksa sorun ( aa bak hiç geliştirmiyorlar kendilerini yaaahu ) onun karşısında da ben olurum!

Kısaca Türkçe kökenli sözcükler yansımalar ve bazı istisnalar dışında "c, l, m, n, r, v, z" ünsüzleriyle başlamaz.Bu sebepledir ki köylülerimizin bazı kelimelere dili dönmemesi normal bir durumdur.

irezillik çıkarmayın hahaha
86 sene once cumhuriyeti kurmus olan milletin koylusudur. turkluk bilincini, egitimsiz birakilmasi gibi nedenlerden dolayi halen tam olarak kavrayamamistir. bu yuzden fazla isim bilmez, dili donmez daha once gormediklerine. ogretmek lazim, okul lazim, egitim lazim.
(bkz: anadolu insanlarına türk diyen zihniyet)
güncel Önemli Başlıklar