bugün

Türkler kim mi?

-Korkusundan Çin seddi yaptırılan (Mete)
-Avrupa'ya aman dileten (Attila)
-50 binle 200 bin kişilik orduyu yok eden (Alparslan)
-2 bin kişi ile 500 bin haçlı ordusunu Hatay'a kadar kovalayan (Kılıçarslan)
-40 çeriyle binlerce kişilik Çin'e karşı duran (Kürşad)
-Gemileri karadan yürütüp çağ kapatıp çağ açan (Fatih)
-Herkesin "Bitti, gitti" dediği zamanda topraklarını düşmanlardan kurtaran (Atatürk)
görsel
gururdur.
görsel
Bir insanin sahip olabilecegi en büyük şerefir.
övünme, çalışma ve güvenme sebebidir.
şu fotoğraflara bakınca içinin ürpermesi, tüylerinin diken diken olmasıdır;

görsel
görsel
görsel
görsel

milletinle, marşınla, bayrağınla gurur duymaktır. gerektiği zaman tek yumruk olmaktır!
tanrı tarafından verilmiş bir ayrıcalıktır. . Türk ırkı'nın fiziki üstünlüğünü bilim manevi üstünlüğünü tarih ispatlamıştır. Bu durum Türk soyundan olmayanların zoruna gitmektedir haliyle onlar bu eziklik içerisinde, türk olmanın, o ve yahut bu ırktan olmaktan bir farkının olmadığını iddaa ederek kendilerini avutmaya çalışmaktadırlar, ya da ''ırkçılık yea ühühü!!''gibi komik laflarla bunu sindirmeye çalışırlar.
doğumla falan anlaşılmayan, tamamen kendini türk hissetmekle, "türk'üm" diyebilmekle ilgili olan kavramdır.*

zira anadolu gibi bir coğrafyada "benim soyum has türk" diyebilmenin pek mümkün olduğunu düşünmüyorum. doğuda 150 haneli bir köy düşünün buradaki bir adam benim soyum türk diyor diğeri de başka bir ırktan geldiğini söylüyor bu mümkün olabilir mi? bir ingiliz bebeğini alın malatya'da yetiştirin. o bebek büyüyünce genindeki ingilizlikten! ötürü toplumdan kopacak mı? demek istediğim türklük kavramı, ırk kavramıyla değil, millet olma bilinci ve vatandaşlıkla açıklanması gerekendir. bu anayasada da böyledir, mustafa kemal atatürk'ün türk milleti tanımında da böyledir.
ne yalan-dolancıların karalayabileceği ne bir kaç milyon adinin yok edebileceği ne de cahil çoluk çocuğun kurtarabileceği bir aidiyettir.
ebedidir.
üst kimliktir. Üst kimlik oluşu türkçeye dayanır. Üniversitelerinde ingilizce eğitim yapan, her boka ingilizce kelime sıkıştırmaya çalışan insanlar üst kimlik olmasının değerini anlayamaz. Kültür genlerine dayanır. Biyolojik genlere dayanmaz.
dünya da en çok devlet kurmuş hükümdar olmuş , savaşsın ve hükmetsin diye yaratılmış ayrıcalıklı üstün millet.
en çok orosbu çocuklarını rahatsız eden bir kavram.
görsel
gurur duyulan kimliktir.
güncel Önemli Başlıklar