bugün

durduk yere kavga çıkarmak, karasevdaya tutulmak,torpille bi yerlere girip çıkmak,bilmiyorum demekten utanmak ve bu yüzden bol bol sıkmak,ota suya ağlamak,misafir ağırlamak...
(bkz: benzetme)

örneğin bir tepe görülür ve o tepe atatürk'e benzetilebilinir. ya da tuzluklar apo'ya. bunun gibi şeyler.
10 yılda bir dişçiye gidip, gitmeden hemen önce adama/kadına ayıp olmasın diye dişlerini fırçalamak. daha yapmayanını görmedim.
her türlü olumsuzluğa karşı yine de dirliği ve birliği bozmaya çalışan dış etkenlerin eline vermek, ayakta kalmak.
bir kaç yüzyılda bir düzenli olarak dahi çıkartmak.
(bkz: cücük hareketi)
hastalıklar konusunda doktorlardan daha fazla tedavi önerisinde bulunmak;''ben başbakan olsaydım'' diye başlayıp,yarım saatte ülkeyi kurtaracak çözümler sunmak.
duşa girip 1 saatte çıkmak.
ha bir de çok iyi yalan söyleriz. (bkz: türk yalanları)
kendini yermek.
duvara işemek.
yolda ilerlerken kırmızıda durup sarı da korna çalmak.
vatanını savunmak için bahane bulamadıysa bahane yaratmak.
anket açmak.

daha önce yazılmış mı diye bakmamak.
hergün devleti yıkıp baştan kurmak.
bir şeyleri koyacak yerler bulmak.

(bkz: kulağa sigara sıkıştırma)
(bkz: sakızı masaya yapıştırma)
şahin otomobilden sol dirsek bölgesini dışarı çıkarmak.
ameliyat.
övünülesi bir tarihe sahip olmak hatta bununla çok güzel övünmek fakat övündüğü insanların yolunda biraz olsun gitmeye çalışmamak. *
kesinlikle sinema. bi on yıla kalmaz editlenecek iş bu entry. görecek herkes. söz sahibi olacağız bu konuda.
Şakayı kaka yapmak.
1800'lerde istanbul'da olan fransız bir seyyaha göre bütün gün sultan ahmet'te oturup ekonomiden politikaya herşeyi tartışıp konuşmak. ama öylece oturmak işte bütün gün.
herhangi bir olayda hemen gaza gelmek ama ertesi gün umursamadan hayata devam etmek.
yalan söylemek.
çağ açmak
yurtdisinda, bu hangi ülke olursa olsun, belinden emekli olmak, her yere kahve acip kagit oynamak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar