bugün

hayırlısıyla beş, bilemedin on seneye kadar gerçekleşecek olaydır. evet, şimdi sözlükteki bazı dinci arkadaşlar bana kızacaklar. "olur mu efenim öyle şey, türkler müslüman'dır, müslümün kalacaktır!" diyecekler, biliyorum. ama dost ve müttefikimiz canımız ciğeriğimiz abd'ye daha yakın olabilmek veya ab'ye girip o avrupa ülkesi senin, bu avrupa ülkesi benim dolaşabilmek için verilecek bu kadarcık bir tavizi çok mu görüyorsunuz? nolmuş yani değiştirsek dinimizi? hıristiyanlığı da allah (c.c.) göndermedi mi?
yok olurmu efendim demiyorum direk bi siktir git ya bi siktir git. ağırmı oldu bilmiyorum ama bu böyle bunu dinci olarak düşünmeye gerek yok bu böyle.
bayatlamış öneridir efendim. merak edenler için fırından yeni çıktığı zaman; kazım karabekir'in gözden çıkarıldığı zamana denk düşer. detaylı bilgi için ahmet kabaklı'nın temellerin duruşması kitabına bakılabilir.
hayal gücünün gerekli konularda devreye girmesi gerektiğini kanıtlayan bir önermedir.
(bkz: salak mısın lan sen)
zorla olabilir ancak. tıpkı islamiyeti kabul ederken olduğu gibi.
Zaten şu anda ülkemiz gençliğine sorarsak %90 ı ben müslümanım der.Ama bunların ancak %10 u dini görevlerini yerine getirir.

ileride olası bir durum olabilir.Hatta belki bir 100 yıl sonra bu ateistliğe kadar gidebilir.
öncesinde Türkleri zorla müslüman yapmak için kılıç sallamış arapların, sonradan uyguladığı yöntem olan hoşgörü ile geldikten sonra gerçekleşebilecek bir durumdur.
bizi 1000 yil ileri goturecek.

col bedevi kulturu yerine latin ve roma kulturunu getirecek hayirli bir istir.
islami secenler degil ama fakirlik icinde yasayan araplar kendi ulkelerinden avrupa ve amerika gibi gelismis hristiyan ulkelere yaptiklari hizli goc yuzunden avrupa muslumanlarla doluyor. avrupalilar ilk defa 300 yildir ugrastiklari medeniyet ve kulturlerinin bu insanlar tarafindan yok edilmesinden korkuyor.
bir öneri değildir, daha ziyade bir öngörüdür.

gerçekleşir gerçekleşmez o ayrı konu.

hemen sazan modunda "vay efendim olmaz öyle şey" ya da "siktirgit" gibi cümlelerle olaya balıklama atlamak angutluktur kanımca.

şu an için müslümanız ve değiştirmeyi de düşünmüyoruz.

yüz yıl önce osmanlı ortadan kalkacak yeni bir devlet kurulacak denseydi eminim bunu diyene de "siktirgit" denirdi.

bir an için öküz türk modundan çıkın da, çemkirmek yerine, ulan ya olursa diye düşünüp, "bunu nasıl engelleriz"in peşine düşün.

sonra biz niye kalkınamıyoruz, biz niye gelişemiyoruz di mi?
doğru zamanda yapılsaydı şu anda çok daha rahat yaşıyor olurduk. benim için de pek bir şey değişmeyecekti fakat hristiyanlık reformlardan geçtiği için topluma müslümanlığa nazaran çok karışmayan bir din, aslında değişirmiş daha iyi olurduk bu açıdan da ya. sultan mehmet istanbul'u aldığında gelen teklifi kabul edecekti hocam. ya en azından yarı yarıya olsa o da yeterdi.
türkler islamiyet için seçilmiş bir ırktır o yüzden bunu gerçekleştirmemiştir.
dünya genelinde insanların artık dinlere çok farklı yaklaşmaları sebebiyle kesinlikle olmayacak olan bir iştir. hıristiyanlık, öyle müslümanlık gibi kişilerin hayatını fazlasıyla etkileyen, ona yön veren bir din değildir. hatta bakıldığında, neredeyse din olmaktan bile çıkmıştır. işte bu sebepledir ki hıristiyan olan ülkeler, yani dini filan önemsemeyen kafasına göre takılan insanların oluşturduğu toplumlar, dindar toplumlara göre daha iyi bir yaşam biçimi benimsemiş, daha refah yaşamaktadır. belki bu sebeple sembolik olarak hıristiyanlık toplu olarak kabul edilebilir diye düşünülse de, insanlar artık ne yeni, ne de eski bir dinin kendilerine hiçbir şey katmayacağını bildiklerinden, böyle gereksiz bir çabanın içine girmeyeceklerdir.
Olacak iş değil. Hele de başımızdakileri görünce nasıl böyle birşeyi düşünüyosunuz hayret. Bence şeriat gelicek, gün ve gün kapanıyoruz. Din insanları iyiye güzele yöneltmek için vardır ve kişiseldir. Nereye dönersen dön, kime dua edersen et sana Allah 'tan başkası yardım etmeyecektir. Dediğin gibi olursa ne ala. Benim ecdadım hristiyandı zaten; öyle bir bozmuşlar ki sağolsun. Hem yerimizden yurdumuzdan atmışlar,hem dinimizden etmişler. Benim göbek adım da marin dir. Meryem Anaya benzetirler benim görünüşümü ve masumiyetimi. Bense çok iyi Müslümanlığı bilirim ve severim. Buhari ye kadar hadis kitabı bilirim. isa da iyidir, Musa da iyidir benim için. Ama Ahmed- i Muhammed ( S. A. V ) in güzelliği bir başkadır. Dünyanın çoğu satanist, mason da olsa birgün; Türkiye kolay kolay geçmez dininden siz rahat olun.
toplu intihar edilmesi daha uygundur demek daha doğru olur.
gerçekleştiği zaman camilerin kiliseye çevrilmesine neden olacaktır.
islam dinini de allah (c.c) yolladı onlar neden kabul etmiyor bunu ? bu gidişle biz hristiyanlıgı degil de onlar topluca müslümanlıgı kabul edebilir. bizde onları mermi manyagı yaparız.
islamiyeti kabul ederkenki gibi kılıç zoru olmadıkça olmayacak durum.
bir korku var sanıyorum ki linkler vererek, hıristiyanlık kötülenerek engel olunmaya çalışılan durum. manyak mısınız kardeşim, yok böyle bir şey, tamamen bakış açıları eleştiriliyor burada, ne panik yapıyorsunuz. evet biz de papa'nın yüceliğinden bahsediyorduk burada, piuuuuuu.
(bkz: macaristan)
(bkz: bulgaristan)

(bkz: bazı yazarların hristiyan olduğu gerçeği)

(bkz: inançlara saygı)
eğer olur da bir gün gerçekleşirse cebren ve hile ile, katliamla ve kan dökerek gerçekleşecektir. yoksa bin yıldan uzun süredir müslüman olan türkler neden toplu olarak kendi istekleriyle hıristiyanlığı kabul etsinler ki?

aynen türklerin binlerce yıldır südürdükleri şaman inancından islam'a geçişlerinin de "kendi istekleri" ile olmadığı gibi...

(bkz: kan)

(bkz: katliam)

(bkz: zoruna gitmesin)
bütün dünya milletlerinin islamiyeti kabul ettikten sonra dünyada bir denge unsuru sağlanması için bütün türkler tek başına bu dengeyi sağlayarak hristiyanlığa geçerler.
toplu din değiştirme, dünya tarihinde ve elbette türk tarihinde de her seferinde çok büyük katliamlar neticesinde olur. dünya üzerinde hiç kimse dinini "ay ya bu çoook şirinn" diyerek anında değiştirecek kadar yavşak değildir. ne bugün islama bağlı müslülam türkler yapar bunu ne de geçmişte şaman/yahudi olan türkler yapmışlardır. o sebeple bu saatten sonra türklerin hristiyan olmasından korkmanın hiç bir anlamı yoktur. ha birisi gelip milyon milyon türk kesmeye başlarsa da zaten en önce islami ayetullah çisıs krayst diye dolanmaya başlar o da ayrı elbette.
o zaman papa'da devlet bahçeli olsun savıyla desteklenesi önerme...