bugün

milyon dolarları harcayıp tel tel dökülen takımlara sahip olan yurdum insanının futbol seviyesini irdeleyen entrydir.
yabancı ligleri sadece premier league ve la liga'dan ibaret sananların gerçeğidir.
başka lig izlemedikleri, bilmedikleri için türklerin futbolunu bu liglerle karşılaştırırlar hep.

tabii ki onlar kadar iyi değiliz ama "futboldan anlamamak" çok ağır.
yabancıların gözünde katardan önceki son durak olarak görüldüğü sürece futbolun gelişemeyeceği gerçeğidir.
ha bu arada sıkıyorsa bu rahatlığı işini ciddiye almamayı kendini geliştirmemeyi vs diye uzar gider.
sıkıyorsa bunları avrupa da yap.

adamın sağ çapraz yan bağlarından kan alırlar kan.
dün ve bugün bir kez daha gördük ki türk takımları futboldan bir bok anlamıyor arkadaş. feneri ayrı dert, trabzonu ayrı bursası ayrı. hayattan soğutan gerçek.
fıransızlar araba yapmasın sevissin diye bir söz varya bizde futbol oynamayalım gidelim güreşelimfalan ya ok atalım.
Sonuna kadar katıldığım başlık. Bakın bunu eksilenmek için yazmıyorum. Gerçekten biz Türkler futboldan anlamıyoruz. Hep saçma cümleler bilgisizce tartışmalar. Ağızı olan konuşuyor işte biz bu yüzden kaybediyoruz. Yok kendi oyuncumuza küfürler yok hep şov yapacak oyuncular filan falan.
sadece real madrid- barcelona maçını seyredince, bu adamların oynadıgı topsa bizimki nedir dedigimiz.
transfer dönemi 3 milyon euro ya sattımız adamı 5 milyon euroya geri alabilen bir anlayıştır.
dün geceki maçta kabak gibi ortaya çıkmıştır.
Ben bunu 10 sene önce kabullendim o zamandan beri milli takım maçlarını izlemem en son euro 2016da izledim beni şaşırtmadı milli takım. 5 sene geçmiş hala aynı tas aynı hamam.
türklerin geleceğe dayalı yatırım, sistemli birikim, liyakat gerektiren birçok şeyden anlamamasının bir sonucudur.
doldur boşalttan başka taktiği olmamasından bellidir.
Aynen öyle.