bugün

sadece türk milletinde görülen davranış bozukluklarıdır. bir milleti aşağılamak yada başka bir millete nispet yapmak değil amacım. yalnızca türkiye sınırları içerisinde yaşayan insan topluluğunu kastediyorum. türkiyeliler yani. gıcık olunan bir hastalık vardır ki binlercesinin arasından ben bunu seçtim. şöyle bak :

+maamut abi naptın ya ?
- iyidir mevlüt hayırdır halin ne olum ?
+ sorma babacım ya dünden beri bir belim ağrıyo , bir belim ağrıyo ki sorma. aklım saptı yerinden.
- yav senmi benmi mevlütcüm ya. bizim de hanımın temizlik yapacağı tuttu. tüm odayı kaldırdık geri indirdik. benimde belim fena. şu sırtımdan şuraya doğru ... felan diye gider bunun konuşması.

yahu bu bir çözüm değildir ki. yani adam belli ki bir çözüm arıyor sana gelip bunu anlattığı zaman. belki bildiğin bişeyler vardır diye yardım istiyor senden. senin derdin onu rahatlatmaz ki . "haa iyi yav maamut abininde beli ağrıyomuş yalnız değilmişim" dediği zaman geçecek mi bel ağrısı ? yada kendini daha mı iyi hissedecek ? bir dert anlattığın zaman birine , mutlaka anlattığın şeyle alakalı kendinde bir şey bulur ve "sorma ya bende de aynı durum" diye başlar kendi derdini anlatmaya. çözüm sunmaz. belki sonunda çözümü sunabilir. ama dinlemeye tahammül edebilirsen.