bugün

entry'ler (857)

müzik akademi

müzik öğretmenleri olarak gençlere hizmet vermeye çalıştığımız ücretsiz, online veya birebir dersler şeklinde ilerleyen eğitim çalışması.

bilen bilir beyler halk eğitimlerde falan gitar dersi bağlama dersi, ud dersi yada şan, müzik bilgisi, ses eğitimi, konservatuvar sınavlarına hazırlık gibi kurslar biraz sıkıntılı. ücretli kurslarda f/p açısından bazılarına (bkz: ben) yetersiz geliyor.

ayrıca bir çoğumuz müziğin inciğini boncuğunu yada atıyorum gitarın yada bağlamanın her neyse tarihçesini, şusunu busunu öğrenmek istemiyoruz. sadece şarkı çalabilecek kadar, ortam yapabilecek kadar yada kendimizce eğlenebilecek kadar gitar çalabilmek istiyoruz. sırf 4 tane akoru basmayı öğrenmek için 6 ay mi teline kerkinmek çok saçma geliyor bir çoğuna.

o yüzden temel düzeyde, orta düzeyde ve üst düzeyde olmak üzere 3 temel kademeye yönelik dersler, kurslar ve eğitim videoları çekiyoruz. videolar şuan hazırlık aşamasında çok yakında kanalımızda aktif halde olacak. daha önceden paylaştım ama kanalı bir kez daha burada paylaşayım. ilgilenen varsa eğer gelebilir. kanal tanıtımı için destek olmak isteyen varsa da minnettar kalırız. bir kaç ay içerisinde keman dersleri de başlayacak.

çok uzun beni kanala gönder diyenler için kanal burada : https://www.youtube.com/c.../UCTnbbrhFfFy3MsfKciWkyRQ

-kanala geldim takip etmeye başladım okey. peki ne bulacağım burada kardeşim ben ?

+ Şuan kanal hazırlık aşamasında olduğu için tanıtımı yapılıyor. o nedenle şuan hazır stüdyo kayıtlarımızdan başka bişey bulamayacaksın. gelir şarkılarımızı dinlersin. ama kitle oluşup ihtiyaçlar belirlendikten sonra Ne arıyorsan onu bulacaksın canım kardeşim benim. 3-4 akor bileyim. daha sonra kendim geliştiririm zaten. biriki ritim, üç beş alıştırmalık şarkı olsun diyorsan, bunlar için temel düzeyde gitar dersleri bulabileceksin. parmak egzersizleri, akor basılışları, temel düzeyde gitar ve nota bilgisi, basit şarkılar ve geliştirmek için kullanabileceğin kaynaklar olacak.

+Yok efendi. ben gitarı az çok biliyorum. bana ekstra bişeyler katman gerek diyorsan eğer, üstadların yazdıkları klasik gitar metodları ve yeni geliştirilen metodlar dahilinde klasik gitar metodları üzerine dersler, alıştırmalar, egzersizler, ufak aranje çalışmaları, sonat çalışmaları gibi bir çok kaynak sunulacak. temelden başlayarak orta düzeyde bir klasik gitar icracısı olacak kadar eğitim göreceksin. sonrasında bizim vereceğimiz eğitimlerin katkısıyla sunacağımız kaynakları anlayıp uygulayabilecek düzeye geleceğin için aynı şekilde ücretsiz şekilde sunacağımız kaynaklardan faydalanıp gelişmene o şekilde devam edeceksin.

+yav ben gitar mitar anlamam arkadaş. solistim ben. bana ses lazım. şan lazım. diyafram lazım. türk sanat lazım. klasik müzik lazım diyorsan eğer ona da tamam ciğerim. özel yetenek sınavlarına hazırlıkta kullandığımız ve mülakatlarda izlenen prosedüre göre hazırlanan ses tekrarları, yazılı dikte usulü sınavlar, denemeler, çalışmalar, diyafram egzersizleri ve geliştirme metodları, konservatuvar eğitimlerinde kullanılan ses teknikleri, ses analizi, ses tekrarı çalışmaları, ses renginin ve aralığının belirlenmesi, şan dersleri, ses eğitimi dersleri ve daha bir çok egzersiz, çalışma, ders,kurs,kaynak ne ararsan var.

sözün özü müzikle ilgilenen birisi varsa biz bu işi kurslarla dershanelerle anlaşıp yada özel dersler vererek haftada 2 saat için 500-600 lira para götürmek istemiyoruz. istediğimiz müziği seven, hobi olarak veya profesyonel olarak bu alanda bişeyler yapmak isteyenlerden, kaynak bulamıyorum, bilen birisi elimizden tutsun, yol göstersin keşke diyenler var ise bizler buradayız. sizlerde buyurun gelin. yok kardeşim benim o taraklarda bezim yok diyorsanız da destek atmanızı rica ederim. kanal tanıtımı ve ihtiyacı olanların kanalı görmesi için destek olursanız minnettar kalırız.

kanal burada : https://www.youtube.com/c.../UCTnbbrhFfFy3MsfKciWkyRQ

sözlük müzisyenleri

içinde bulunduğum topluluktur. Şöyle birde youtube kanalım vardır dinlemek isteyenlere ithafen :
https://www.youtube.com/c.../UCTnbbrhFfFy3MsfKciWkyRQ

Diğer müzisyenlerle örgütlenme arayışındayım. Örgütlenme isteği olanlar yeşillendirebilir.

on birinci nesil için uyku vakti

başlığı görünce önce açana baktım. on birinci nesilmiş. başlıktaki diğer entry'lerde onbirinci nesiller tarafından yazılmış. 1 tane sekizinci nesil vardı. bende yazayım diye yazıyorum başka bi amacı yok.

bu bir milli birlik ve seferberlik çağrısıdır

aziz türk milletinin şu zamanda en çok ihtiyacı olan şeydir.

Beyler hepinize hayırlı günler. Bilmiyorum haberleri izliyor musunuz fakat ben son 10 yıldır falan televizyona daha kafamı çevirip bakmıyorum. Gündemi de haberleri de zerre kadar takip etmiyorum. Keza diziler ve programlar da dahil. Fakat son iki gündür evde vakit geçirmek için izlediğim youtube videolarından sıkılınca haber vakitlerinde en azından izleyebileceğimi düşündüm. Ve son iki günde iyi ki izlemediğime şükrettim. Memleketin her yanında uyuşturucu tacirleri kol geziyorlar. Dizilerle ve filmlerle psikopatlaştırıp azdırdıkları toplumdaki herifler artık iyice almış başını gitmiş durumda. Memleket ziyan içerisinde ziyan! Bu amına koduğumun memleketinde bugün bir tane takıntılı orospu çocuğu kızın birisine teklif ediyor. Kız kabul etmeyince peşine takılıyor. Evini basıyor. Ailesini öldürmekle tehdit edip kızı evin önünde av tüfeğiyle öldürüyor. Sonra da bi sik yemiş gibi kendisine sıkıyor. Kendisi gebermiyor ama kız ölüyor. Ambulansta da beni bayıltın diye diye yalvarıyor. Bir başka haber, bir tane ehliyetsiz 17 yaşında orospu çocuğu daha arabayı alıp trafiğe çıkıyor. Yaya geçidinden geçmekte olan herifi görmesine rağmen durmuyor. Adama çarpıyor. Hadi çarptın adama takla attırdın. Kalk siktir git yardım et hastaneye götür. Bunu yapmayıp olay yerinden kaçıyor. Hadi bi bok yedin kaçtın bari ara ambulansa haber ver. Ona da haber vermiyor. Yakalanıyor ve mahkemeye sevk ediliyor. Bir başka haber, bir başka orospu çocuğu şort giydi diye kızın birisine kalkıp otobüsün ortasında uçan tekme atıyor. Bir başka haber, bir başka orospu çocuğu küçücük çocuğa tecavüz ediyor. Ettiği gibi kalmıyor onu öldürüyor. Öldürdüğü gibide televizyonlardan itiraf edip sonra da beni polise vermeyin diye yalvarıyor. Bir başka haber, gün ortasında herkesin gözünün önünde bir doktor sırf asansörde yer yok dediği için hasta yakınları tarafından demir kol değnekleri ile dövülüyor. Kimse de yahu birader sen ne sik yiyorsun diyip araya girmiyor. Bir başka haber, atanamayan bir kadın öğretmen masraflarını karşılamak için bir kafede işe giriyor. Gün ortasında gene gün ışığında evine gitmek için yola gidiyor. Ve yolda iki tane orospu çocuğu peşine takılıp birisi laf atıyor. Kız muhattap olmayıp hızlı adımlarla kaçmaya çalışırken bu orospu çocuğu kimse beni reddedemez diyerek kadının üzerine çullanıp arkadaşıyla beraber öldüresiye dövüyor. Ve çevredekiler de "karı koca kavgası" zannettikleri için müdehale etmiyor.

Şimdi bu amına koyduğumun memleketinde ben televizyonu açtığım zaman karşıma bu ve bunun gibi milyonlarca haber geliyor. ve ben gerçekten ne televizyon izleyebiliyorum. Ne dizi takip edebiliyorum. Ne gülebiliyorum. Ne ağlayabiliyorum. Sokağa çıkamıyorum. insanlara güvenemiyorum. Sevgilimi akrabalarının yanındayken bile uyarıyorum kimsenin yanına gönderemiyorum. Düşün ki küçücük vilayetlerin küçücük ilçelerinde bile karısını aldatmayan, yengesinin kızına yan gözle bakmayan, ufacık çocukları taciz etmeyen bir tane bile orospu çocuğu yok. alayı orospu çocuğu ve alayı yapıyo bu boku.

Ben bunları gördükçe kendime çok ciddi manada şunu söylüyorum. Benim bir tayfam olmalı. Filmlerdeki gibi bir yılmaz güney olmalıyım. yada masallardaki gibi bir robin hood. iyilerin dostu kötülerin düşmanı olması lazım. bu bir masal değil. bu siktiğimin memleketinde senin kızın karın annen kardeşin veya herhangi bir kız tecavüze uğradıktan sonra, ve bununla da kalmayıp kirlettikleri o kızları yakıp dövüp perişan edip hayatlarını kararttıktan sonra mahkeme onlara 10 yıl vermiş 100 yıl vermiş kimin umurunda ? kimin ciğerini söndürür ki bu ? kimin ateşini söndürür ? bu mu hakettikleri ceza ? 10 yıl içeride ekmek elden su gölden, 1 gün soğuk yerde yatmayıp sıcak koğuşlarda erkek muhabbetlerinde hürriyetlerini kısıtlamak mı ? zaten dört duvar arasında parasızlıktan geberip giden bu orospu çocuklarına bu ceza mıdır ödül müdür siz söyleyin ?

Veyahut hangi vicdanlı delikanlı türk evladı memleket şu halde sikik sikik işler peşinde ve gençlikten tut ihtiyarlığa ve olgunluğa ulaşmış bireylerine kadar bu derece psikopatlaşıp sapıklaşmışken oturup kenarda oyun oynayabilir ? oturup kenarda 31 çekebilir ? tepkisiz kalabilir ?

Ben inanın duramıyorum. kendimi durduramıyorum. bunlardan 1 tane orospu çocuğunu canlı canlı görmek istiyorum. gördüğümde de öldüresiye dövmek istiyorum. mahkeme kararıyla değil. halkın içinden bir elin onun hürriyetine el koymasını istiyorum. kapatıp bir depoya o tecavüzcüyü akşama kadar tecavüz ettirmek istiyorum. kısasa kısas. yerin altına gömüp kafasını taşlattırmak istiyorum. veyahut ıslah ettirmek istiyorum. gerekirse 10 yıl aç bırakıp açlıktan kıvrana kıvrana gebermesini istiyorum. herşeyi geçtim. halkın içerisinde sadece hak edene hak ettiğini veren birilerinin olmasını istiyorum. ve bunun içinde birileri çıkıp bizi kurtarsın demek yerine taşın altına elini koyanlardan olmak yeri gelip önderlik, yeri gelip neferlik etmek istiyorum. kafamın dengi olan bu davaya benim gibi üzülen benim gibi bi boklar yemek isteyen ve bişeylere dur diyip tepkisiz kalmak istemeyen arkadaşlarımı ve kardeşlerimi delikanlıları, gerçekten bileğinin hakkını bilen delikanlıları, mangal gibi yüreği olan delikanlıları yanıma davet ediyorum. bu bir milli birlik ve seferberlik çağrısıdır. bişeylerin düzelmesi için ne devsolculara, ne de ülkü ocaklarına gerek vardır. nede devlet denen otoriteye. ki devlet sen bişeyler söyleyipte anlatana kadar kör sağız ve dilsiz bir kurumdur. ve devlet sadece sen ve benimle var olan bir kurumdur. şimdi illaki başımıza bi orospu çocuğunun musallat olmasına gerek yok. iş işten geçtikten sonra nerede lan bu müslümanlar ? bu türkler ? bu kardeşler ? bu delikanlılar ? bu devlet ? bu millet ? bu ülkücüler ? bu akpartililer ? bu devsolcular ? diyerek feryad etmenin bi manası yok. o yüzden varsa eline beline yüreğine güvenen delikanlılar. buyursun gelsin ve faaliyete başlayalım. bu bir milli birlik ve beraberlik çağrısıdır. ha bugün "ya bizler napabiliriz ki" diyerek gelmeyenler, "abi döv döv nereye kadar hangi birisini bitireceksin ki ? " diye gelmeyenler, "abi mahkeme kararıyla yüreğin soğumaz tamam dövünce mi soğuyacak? dövmek işkence etmek mi yani çare senin onlardan ne farkın kaldı" diyerek gelmeyenler yarın öbürgün sokaklarda bu topluluğun korkusu dolandığında kendilerinden utanmasınlar. kapımız aziz türk milletine ve muhterem müslümanlara her daim açık olacak, ve içerisinde bulunduğum bu topluluk, bu insanlar , bu kardeşlerim de dahil olmak üzere ben varlığımı bu insanlara ve bu memlekete armağan etmekten gurur duyacağım. ki belkide burası yeri değil. belkide bunu isteyeceğim kişiler siz değilsiniz. ve belkide bunu yapacak kişi ben değilim. ama vicdanen bunu yazmadan rahat etmeyecektim. etmeyeceğim.

sarışın mavi gözlü akp seçmeni

tip=zeka teorini sarışın mavi gözlü ve üstüne üstlük yozgatlı akp seçmeninin en yakın arkadaşlarından birisi olarak geldiği yere yolluyorum.

yozgatın ismini bu şekilde kirletemeyeceksiniz. buna izin vermem ! hayır.

edit: edit

tanrının adaleti yok

yanlış önermedir.

sonuç olarak daha sınav bitmedi. sokakta, savaşın ortasında veya açlıkta doğan bir çocuk ile zengin villa da doğup kolejlerde okuyan kişinin imtihanı da ve tabii olarak mükafatı da bir değildir. burada mükafata etki eden şeyin doğumdaki şartlar olmadığının altını çizerek herkesin imtihanı farklı, tabii olarak mükafatı da farklıdır. mükemmel bir din olarak tasvir edilen islam dininde hiçbir sorunuz cevapsız değildir. bana inanın. önce şu ayrımı yapın sadece. Soru soruyorum. amacım cevapları bulmak mı ? yoksa cevapsız bırakmaya çalışmak mı ?

bu sorunun cevabında eğer cevapları bulmaksa islam dininde her ama her sorunuzun bir cevabı var. zamanında arayıp bulmuş birisi olarak söylemek boynumun borcu.

ben bu yazıyı ona yazdım

Gene bir kast kesti beni ey gözleri tan yeli.

kadınları yahudi erkekleri döllemelidir

sevgilisi olup "sahibim var." diyen kız cümlesi. kafalar aynı. hey be. neslimi değiştirebilsem keşke.

üstad deyince akla gelen ilk insan

Şeyh pir. Üstad. ihtiyar.

mutluyken dinlenince bile hüzünlendiren şarkılar

sezen aksu şarkılarıdır.

kavaklar derim. öyküsü vardır. kendi içinde de.

sadece erkeklerin anlayabildiği cumartesi olayı

ne kadar zamandır uzağım buralardan. Gelir gelmez gene denk gelmiş olmama ve kaçırmamış olmama sevindim. Bana da yer açın lan az kaldı.

hayat felsefesi yapılacak en güzel söz

Hızlı yaşa genç öl. - Bu birincisidir.

Beğendiğiniz bedenlere , hayalinizdeki ruhları koyup aşk sanıyorsunuz. - Bu da ikincisidir.

uyumama sendromu

kulak fetişisti sivrisineklerin sebep olduğu durum. o kadar da yokmuş gibi davranmama rağmen uyuduğuma ikna edemedim. kanmadı. bi kaç kere kolumu falan dışarda bıraktımsa da yok. sanırım kulakla ilgili bi problemleri var arkadaşların.

günün sözü

"Yüreğimin tam ortasında kopan koskoca bir meydan dayağı senin o ayrılık dediğin şey. Dönüp dolaşıp hasretimizi tokatlıyoruz. Ve bundan umarsızca zevk alıyo bundan, hasretten kokuşmuş ciğerlerimiz. "

özlemek medcezir

Şiirdir efendiler.

"Ayrılık demek hergün uyumak için bir neden aramak demek.

Ve ayrılık demek , hergün uyanmak için bir sebep bulamamak demek.

Bu , kromozomlarına kadar içinde atom bombaları patlatmak demek.

Kalbindeki medcezirler demek.

Özlemek demek , medcezir demek.

Gidip gelmeler demek.

Zira sıcaklıksa yanında olması , özlemek soğukluk demek.

Dostluksa birliktelik , özlemek yalnızlık demek.

Arkadaşlıksa senin için o , özlemek sırsızlık demek.

Eğer ki herşey ise o , özlemek hiç olmak demek.

Özlemek yok olmak demek.

Zira yağmursa o , özlemek gökkuşağı demek.

Deniz suyu gibi özlemek.

Bir kere içmeye görsün insan.

Ne kanar , ne vazgeçebilir.

Özlemek bağımlılık.

Özlemek vazgeçememek kimi zaman.

Yada vazgeçilmişliği kabullenememek.

Özlemek gidememek belkide.

Ne arkasından ona doğru.

Ne ondan yalnızlığa.

Özlemek kalamamak belki.

Olduğun yerde. Bıraktığı yerde.

Yani başladığın yerde.

Özlemek açamamak kollarını , saramamak , olamamak birlikte.

Çifte olumsuzluk eklerini sıralamak arka arkaya.

Şiirler şarkılar dizmek özlemek.

Nedir özlemek ?

Çiçek olup yaprak dökmek mi baharı özlediği için ?

Yahut yağmur olup intihar etmek mi gökten , toprağı özlediği için ?

Nedir özlemek ?

içimde çırpınan bu havanın sırrı ne ?

Özlemek mi bu soyut kavga ?

Özlemek mi bu hem soğuk , hem soyut savaş ?

Özlemek garip.

Özlemek tuhaf.

Özlemek ağır bir yük bize.

Sırtımıza bir kambur.

Özlemek imtihan demek.

Özlemek sınav.

Özlemek belkide sevgimizin nefsidir.

Özlemek belkide arzuların şeytanıdır.

En olmadık yerde , en olmadık şeyleri hatırlatan bir şeytan.

Ha bire özlediğini vesvese eden şeytan.

Ha bire olmazı oldurmaya çalışan.

Kalbimi öldürmeye çalışan şeytan.

Şeytan mı bu , melek mi bilemedim.

Zira uğraşsamda ben , özlemeden edemedim.

Çünkü bu yollar , bu ağaçlar , bu şehir alır beni.

Özlemezsem bu kalp , bu yürek , bu gönül satar beni.

Özlemezsem bu yüz , bu irade , bu kader bırakır gider beni.

Özlemezsem şeytanım meleğimi öldürür , döner gelir keser beni.

Ben özlemezsem yağmur yağmaz kentlerine kalbimin.

Özlemezsem güneş doğmaz ay şehrine.

Hem özlemezsem anlamı kalmaz sevmenin.

Zira özlemezsem biter bu soğuk ve soyut savaş.

Aklım gazi olmak niyetinde elbetteki , özlemle verdiğim bu savaşta.

Fakat kalbim kalıp şehit düşmek niyetinde , bu kutsal soyut savaş için.

Son kez yağmur , son kez toprağa vursun.

Son kez içimde fırtınalar son bulsun.

Bil ki özlemek medcezir.

Kalbinin denizlerinde.

Özlemek bir medcezir.

Kalbinin denizlerinde. "

kitap okuma alışkanlığı kazandırabilecek kitaplar

Dostoyevski yada iskender pala kitapları tavsiye edilir.

Ozellikle dostoyevskinin beyaz geceler ve kumarbaz kitaplarını bir gecede okuyuo bitirmiştim. Iskender palanın od kitabı da keza aynı şekilde.

Hatta beyaz geceler romanını yga sınavında türkçe soruları arasında bir metin parçası şeklinde görmüştüm. Sınav boyunca kitap aklımdan çıkmadı. O küçücük bölümden öyle etkilenmiştim ki eve geldiğimde ilk iş beyaz geceleri almak olmuştu.

ey gözleri tan yeli

saian'ın bugün dinlediğim bir şarkısında geçen sesleniş. bu ne güzel bir sesleniştir böyle ? bu ne güzel bir tabirdir ? ve ek olarak , bu nasıl bir kadına yazılmıştır ? bir kadın bir erkeğin hayatına bu kadar sirayet edebilir mi ? ve siz kadınlar, gerçekten nasıl uyuyabiliyorsunuz ? birisinin hayatına, yokken bile bu denli hükmedebilirken, nasıl dönüp rahatça uyuyabilir bir kadın ? hayret ediyorum.

cuma namazında karşılaşılan mallıklar

yukarıdaki ilk iki entry sahibi insanlar. namaz huşu içinde huzurla kılınır. ve namaz kılan kişide en çok olması gereken şeydir hoşgörü.

"ulan yavşak senin yüzünden namaz kılamıyoruz" yada "amk salağı hutbede uyuyor" cümlelerini kuran insanlarla aynı safta namaz kılmak, ne bileyim garip geliyor biraz. ki hatiplerin en güzellerinden peygamberimiz hutbedeyken içeri giren torunlarını gördüğü vakit hutbeyi yarıda keser , gelir torunlarından hasan ve hüseyini alır hutbeye tekrar çıkar ve onlarla hutbesine devam ederdi. keza aynı şekilde sırtında torunlarıyla kıldığı namazların anlatıldığı hadisi şerifleri hiç mi okumadı acaba bu garip eleştirileri yapan arkadaşlar ? hayret ediyorum.

yeni neslin örneklerinden bir tanesiyle daha karşı karşıyayım. dejenere müslümanlık dedikleri de bu şekilde bişey olsa gerek.

iki lafından biri küfür olan erkek

üzüntü , sevinç , heycan , öfke vesair bütün tepkilerini küfür ile ifade edebilen , başka bi ifade biçimi bilemeyen , bulamayan , beceremeyen erkek şeklidir. Ülkemizdeki erkek nüfusun neredeyse %90 ına tekabül ederler.

dışında kalan %10 luk kısım "küfür dilin cilasıdır." sözüne istinaden eder küfürlerini. ve bu adamlar küfür ettikleri zaman yüzünüzde tespit sonrası gülümsemesi oluşur.

bir sıkıntı var içimde

dilek türkan - bir özlem var içimde uzaklara doğru.

aç dinle. iyi gider. denilir.