bugün

kürtlerde ortodoks olurdu diye düşündüren durum.
Ateistler hiristiyanliga sayardı .
ermenilikten dolayı gregorian olurdu. nasıl olsa şimdikiler de ermenilerden bozma.
en azından asimile olmazdı diyebileceğim varsayım.
Arap ülkelerine değil batı ülkelerine yakınlaşacaktık gerçeğini ortaya çıkarırdı. Heryerde çanlar çalar insanlar sevap için klise dikerdi. Hay Allahım ya ne kadar değişik bi milletiz böyle.
avrupa birliği'ne girerdik.
Başbakan cennetin tamamını satın almış derlerdi. (bkz: yolsuzlukta sınır tanımamak) (bkz: yolsuzluğun dini olmaz)
avrupa birliğinde am üstünde fındık kırıyor olup hamburgerlerimizi bacon'lı yiyor olurduk. he bi de sikimizde fazladan bi 5 gram daha olurdu.

ekleme: ışid kesin bize dalardı.
zaten olmus olan olaydir.

Dunyada bir suru hristiyan turk var. Tabii muhterem ulkucu kardeslerim o turkleri musluman olmadiklari icin gozardi ederler. Oysa turkluk bircok siyasinin iddiasina gore kulturel degil tamamen kanla alakalidir.

Siyasi jargonu kendi icinde boylesine sindirmis baska bir ulke varr midir bilmiyorum.

Biz halkiz, alt tabakayiz, ikinci sinifiz maalesef boyle ve durust olabiliriz. Kimse diniyle kulturuyle turk olmaz. Turkluk kanla olur.

Not: turk degilim. Ve yeniden dogacak olsam turk olmayi degil kendi irkimi secerdim. Kafaniz karismasin.
Bunlar müslüman bunlar zerdüşt...

Diyen devlet adamları olurdu.
Tamamen örf ve adetleri kaybedip asimile olurduk milli ve manevi değerlerimizi unuturduk dahada kötüsü siktiğimin avrupası yine bizden hoşlanmazdı.
Hıristiyanlığın kalesi Türkiye olurdu.
olmuşu var. gagavuzlar. bol bol papaz hatip açıp

her yere benim papaz hatipli kardeşim deyip doldururlardı.
pek bir şey değişmezdi, bize hristiyanın da yobazı denk gelirdi.
zaten türk olup dini inancı hristiyan olan devletler var. mesela macarlar soylarının atilla dan geldiğini söyler ve buna inanırlar. nitekim tarih kitaplarında da bunun doğru olduğu yazıyor. başlık şey olabilir 'türkiyede ki türkler hristiyan olsaydı'.
Din tüccarları hristiyanlık ve incil üzerinden geçimlerini sağlardı.
-seni pazar günü kilisede görmedim murat
-Valla cenabettim burak o yüzden gelmedim.
kiliseler lahmacun, kebap ve paça kokardı.
çok sayıda ; arap ülkelerine gavur la bunlar diye saldıracak tipler olurdu.
iş kilise de grup seks skandalına kadar gidermiydi.

deri eldüvenlü motorculaa benin rahibe bacımın ağzuna işedüüü

diyen birileri olurmuydu.

hele fettoş tarikati ?

onnikin torunları tarikatı falan olurdu.
hep kiliseye giderdik şarap içmeye.
Papazlar günah çıkartma sırasında ki tapeleri yayınlayıp gündem belirlerdi.
tayyip meydanlarda isa musa gel bizi kutsa derdi.
Açık ve net bu kadar ulvi bir millet olmazdık; çünkü türkler müslüman olduktan sonra hakk aşkı ve vecdi ile manasını bulmuş millettir, hakkın askerleridir.
hayır diyenler aforoz edilirdi.