bugün

insanların popülerizmin etkisinde kalıp, üzerine birkaç kendini bilmezin sosyal medya mecralarında yanlış argümanlar sunması ve insanların bu argumanlara kendini kaptırmasi sonucu, dinsizlik kaçınılmaz oluyor.

En azından dinimi terk etmeden önce düşüncem buydu. *
Dinin bu derece alenen sahada olmasıdır.

O yüzdendir ki laik’lik önemlidir.

Din diye diye z kuşağını toptan dinsiz yaptınız. Bu da akp’ nin başarısız politikalarından biridir.
türk geni diyelim.
türkler her türlü aşırılığa tepki gösterir.şöyle yap, böyle yap, şöyle yaşa denmeye başladı mı içinden hafiften hafiften karşı argümanlarını üretir. burasına gelince de hadi bana eyvallah der.

ek: bizim millet sıkıntıya gelemez aga. mesela türklüğü bile aşırı işlemeye başladı mı, karşı koyar. abarttınız la der.
Cehennemin odun ihtiyacını karşılamaya hevesli mallarla dolu olması.
Dünya dinsizleşti, binlerce din adamının bi tane adam gibi hemşire kadar bu dünyaya faydası olmadığını bir kez daha gördü dünya.

Ispanya da, almanya da kilise bağlantılarını bilinçli olarak koparan yüzbinlerce insan olduğunu yazıyo gazeteler.

Inanacaksam ben evde kendi kendime inanırım sana ne ihtiyacım var yarraam, diyo insanlar.

Yanlış mı söylüyolar?...500 tane dinden herifler kendi tanrılarına yalvardılar, şimdi de kendi tanrılarına doktorlar aşı buldu diye şükredecekler...abd de doktor fauci remdesivir denilen zamazingo yu millete tavsiye etmeseydi, doktor wieler almanya da hükümet sıkıştırıp aşıyı buldurmasaydı daha yüzbinlerce kişi ölecekti, boşversene sen...

Bu herifler cehenneme gitcekler öyle mi?...

Bi şansım olursa doktor wieler 'le bi yerde karşılaşırsam, adam bir diil beş diil, yüzbinlerce insanın hayatını kurtardı, bi elini sıkmak isterim hakkaten.

Evinde hangi dine inanıyosan devam et kardeşim.
benim için akabe ve akabeliler

net

ötesi yok.
(bkz: ak parti döneminde gerçekleşmiştir) iman dolu bünyeleriniz iktidara da çıksa değişen birşey olmuyorsa, ya da iş daha kötüye gittiyse suç kimin kardeşler?
Valla bizim burda başörtüsü takmayan yok neresi dinsiz anlamadım.
gereksiz örf adet ve ananelerden yavaşça sıyrılıp, özgürleşmenin ve saygı duymanın bilincine daha çok varmaya başlamamızdır.

duygusal açıdan biraz daha yozlaşıp, mantıksal açıdan yol katetmemiz bizi bu noktaya getirdi. dinsiz görünce taşlayan bir toplumken şimdi sakallılar bile banane kendi inancı diyor. getirisine ve götürüsüne baktığımızda kesinlikle getirisi daha fazla bu tutumun ülkemiz açısından.
Modernizmdir.
Din ile modernite bir arada olamaz.
ilkel toplulukların uydurduğu bir takım inanışlardan kurtulmak için geç kalınmıştır zaten.