bugün

kaldırılan süper lisede dil bölümü okunmuşsa lise bitince çok iyi seviyede ingilizce bilinerek mezun olunur ve üniversitede istenilen meslek öğrenilir. dünyanın diğer ülkelerinde dil bölümü kadar çok yabancı dil dersi verilmez. bir sürü gereksiz ders öğrenilip boş boş mezun olunur.
(bkz: sakin ol liseli)
Belki bir robert kolej, ankara fen lisesi falan gibi liselerle en iyi olmasa da ilk bilmem kaç listesine girilebilir. ama bazı liselerin dil bölümü hakikaten bok gibidir. dil bölümünden mezun olup "-de"yi ayırmayı bilmeyen adamları mezun ederler falan.
kendini kandırmaktır. zira şahsım anadolu lisesi dil bölümünden mezundur. üniversite de tuvalete giderken bile ingilizce izin istenen yerde okumaktadır ancak buna rağmen ingilizcesi mükemmel değildir türk eğitim sistemindeki açıklardan dolayı. ingilizce keşke yds de sorulan birkaç paragrafla 3-5 grammar sorusundan ibaret olsaydı. işte bak o zaman doğru olabilirdi bu söz. amerikan eğitim sistemine göre ders yaptıkça zaten türk eğitim sisteminin ne kadar boktan olduğu daha iyi anlaşılıyor. kendimizi kandırmayalım lütfen.
(bkz: ütopya)
(bkz: türkiye de sadece 1 lise mi var)
(bkz: zırvalamak)
türkiye yi global dünya düzeninin başaktörlerinden biri yapan zihinlerin eğitim kurumlarını da dünya devlerinin liginde sanmasından kaynaklanan yorum.
türkiye eğitim sistemi ile kapitalist dünya düzenine köle beyinler yetiştiren bir ülkedir.
kölelerin klasında bir numara olsanız dahi dünya klasında bir okul sahibi olmanız için, dünya konjoktürünü yöneten bir ülke olmanız gerekir.
türkiye de okul mu var ki dünya birincisi olsun.
(bkz: Bir türk dünyanın tüm liselilerine bedeldir)
o zaman sorun okullarda degil ögrencilerde mi acaba.