bugün

türkiye de voleybolu yöneten cev * ve bva balkan voleybol birliği ne üye olan kurum.
`http://www.voleybol.org.tr` şeklinde bir adresi olan kurum.
bu akşam oynanan aroma bayanlar 1. lig play-off final 2. karşılaşmasında ev sahibi vakıfbank güneş sigorta türk telekom kulübüne ve taraftarına resmen demiştir ki "türkiye kupası Eczacıbaşı Vitra'nın, Avrupa Şampiyonluğu sizin, Lig Şampiyonluğu da Fenerbahçe Acıbadem'in".

Yarı final maçlarında ev sahibi Eczacıbaşı vitra taraftarı ana tribüne sahipken, VGSTT taraftarını deplasman tribününe gönderdiler. 2. karşılaşmada tam tersi oldu ve Tigers'ı deplasman tribününe gönderip ana tribünü vgstt taraftarına bıraktılar. olması gerektiği gibi yani.

buraya kadar herhangi bir terslik yok.

final maçı ilk raund ve evsahibi Fenerbahçe Acıbadem. Polis eşliğinde deplasman tribününe yollanıyoruz. halbuse içeri girerken aynı kapıdan güle oynaşa giriyoruz fenerbahçe acıbadem taraftarlarıyla. karşılıklı diyaloglar gayet yerinde ve saygılı. ev sahibi olmanın avantajını kullanıp kalabalık taraftarla sahayı belli oranda yönlendiriyorlar. nitekim galip de geliyorlar.

aradan geçiyor 2 gün ve o da ne. 2. maç ev sahibi vgstt olmasına rağmen ana tribünler fenerbahçe acıbadem taraftarına hediye edilmiş. lan noluyoruz diyorum önce. acaba ben mi fikstürü yanlış hatırlıyorum diye. gidip kontrol ediyorum maç programını, hatırladığım gibi. eee bu işte bi sikkoluk yok mu? necip fazıl'ın dediği gibi öz vatanında garipsin öz vatanında parya lafı geldi ironik bir şekilde aklıma. acıdım sahadakilerin verdiği emeğe, döktüğü tere.

hani bu eylemi alt sıralarda bir kulüp yapsa eyvallah deriz, nihayetinde kendi sahasında para kazanmak ister falan da, kulüplerin bunda bir geliri yok ki, gelir tvf'na gidiyor. bileti kesen de parayı alan da federasyon. sahanın tüm gelirleri federasyonun. şimdi 1.500 lira bir gelir elde etmek adına böyle bir rezilliğin altına imza atmak nedir?

benim bu akşam ki gördüğüm manzaradan çıkarımım ya şampiyonluğu fenerbahçe acıbadem'e kendilerince verip güçleri dengede tutup herkesi memnun etme derdindeler, yada yok öyle değil paraya dayalı bi mevzu var ortada ve koskoca federasyon 1,500 taş çatlasın 2.000 lira gibi komik bir para için böyle bir rezilliği bizlere yaşattı.

işin iki tarafı da boka çıkıyor anlayacağınız. sağ ol federasyon ben alacağımı aldım bu akşam. gayri takım kötü oynamış iyi oynamış yenmiş yenilmiş şampiyon olmuş olmamış hiç umurum değil. tepede sizin gibi rezalete imza atanlar olduktan sonra.

edit:

yazının devamı: http://wp.me/p1qbKk-4o

okuyanlara selam: buradaki serzeniş sahadaki oyuna değil uygulamaya. eğer ki bunu anlayamayan öküz varsa bir zahmet hindistan'a gidiversin.
ne yaptıklarını kimin anladığını merak ettiğim federasyon.
bu sene öyle saçma sapan bir sistem yaptılar ki; şaka gibi.
yıl boyunca bırak maç kaybetmeyi bir maçta 2 set bile vermeyen fenerbahçe universal'in bu performansının hiçbir karşılığı yok. öyle deli saçması, öyle manasız ki... işin tuhaf yanı bu çekişme için yapılmış. seyir zevki için yapılmış. neyin kafası bu anlamıyorum.
belki şampiyon yine eczacıbaşı vitra olacaktı ama adam gibi deli gibi süper maçlar izleyecektik.
ne oldu.
bok oldu.
namağlup takımı tek yenilgi ile üçüncü yapıp üstüne avrupa şampiyonlar ligi'ne gitmemesini sağlayan oluşum.
çok kafa patlatmaya gerek yok, her şey alenen ortada.
(bkz: namağlup ama tek yenilgi almış takım)
fenerbahçe'nin şampiyonlar ligine gidip gitmemesine karar veremeyen federasyon. kararı CEV Yönetim Kurulu verir. bazı kurallara uymadığı gerekçesiyle cev fenerbahçe'ye wild kartı vermemiştir. federasyon sadece kararı uygulamıştır.
götü başı ayrı oynayan kurum. fenerbahçe kini ve düşmanlığı had safhada.
vakıfbank'ın etkisi altına almış olduğu kurumdur.

bunu milli takımda son yıllarda yer almayan(!) oyunculardan tahmin ediyorduk ama acaba 'hocayla sorunları var? ondan mı?' diye düşünüyorduk ancak geçen seneki milli takım kadrosu ve ligin final etabında verilen ödüller sonrasında bu fikri tasdiklemiş olduk.

*eda erdem londra olimpiyatlarından sonra sakatlığı geçmiş olup ligde fırtına gibi esmesine rağmen neden milli takıma alınmadı?
*özge çemberci, naz'dan çok daha iyi performans gösterirken neden milli takım kadrosunda yoktu?
*ülkede gülden kayalar'dan daha iyi manşet alan libero yokken(defanstan bahsetmiyorum) neden kendisi milli takımdan uzaklaştırıldı?
*geçen sene dünya şampiyonasında ve grand prix maçlarında pasör çaprazı eksiği varken neslihan demir hatta o sene içinde vakıfbank oyuncusu olmasına rağmen polen uslupehlivan nerdeydi?

keza lig ödüllerine gelince; lo bianco dururken, sen o ödülü gidip naz'a nasıl verirsin?
Bir takım radikal kararlar alacağı söyleniyor.