bugün

Keşke biz çıksak da ülkedeki 50nin üstündeki abd üssünden kurtulsak ama bunu yapabilecek hükümet yok.
3. dünya savaşı senaryoları geliyor dedirten haber.
şimdilik imkaniyeti yok gibi duran ihtimaldir. keşke çıkarsalar ama yok çıkarmazlar.

http://www.youtube.com/watch?v=CJxkVdYFUtk
birileri sadece söylüyor zaten . icraat yapmak yürek zeka ve bilek ister çünkü . söylüyorlarmış .

bizim mahalle karısıda bir şeyler söyler zaten hep .
nato'dan ne fayda gördü bu ülke ?
1992 yılında bizim gemimizi vuran* Nato değil miydi ?
ve son soru, nato dost mu düşman mı ?
Diplomatik olarak imkansız.
Askeri olarak cok masraflı.
Eğer bir şekilde çıkar veya çıkarılirsa tüm Nato dağılır.
En son istedikleri şey. Ben çomar değilim ama Türkiye nin NATO için nasıl bir avantaj olduğu ortada.

Son zamanlarda terör örgütü sempatizanları ağızlarından köpükler saçarak Türkiye ye ve her türlü değerine saldırmakta.

Lan ben de protestolar ettim. Ben de hükümetin gitmesini daha demokratik laik bir hükümeti istedim ancak Afrin oalyında Afrin'deki terör yuvalarını sivil olarak görmek

ya salaklığın dik alası olmalısınız ya da hakikatten terör örgütü sempatizanı.

Birader abd kara kaşına kara gözüne mi silah verdi bunlara?!?! IŞID nerde Afrin nerde. Hala ISID mallarından bahsediliyor.

ISID PYD için bir ön süpürmeydi. Hepsinin ardında kimin olduğunu söylemeye gerek bile yok.

(Bu yazdıklarımı yabancı analistler bile söylüyor artık saçmalamayın lütfen)

Terör örgütü dibimizde 30 bin kişilik silahlı ordu kuracak ABD de Musul petrollerini oradan alacak israil de tarım sektörünü buraya genişletecek blabla Bunu öyle köy muhtarı da demiyor. irlandalı Avusturyalı tarihçi ve siyaset bilimcileri analistlerin yorumları.

Bu saldırganlığın tek açıklaması.

Sıçtınız. sindiremiyorsunuz.

Biri gaza gelmiş ankara ya kadar alacaz demiş. Lan cehalet işte ya..

Hayır bana ne senin megalo ideandan kendi ırkında ülke kurmak istiyorsun sonra sana katılmayanı faşist olarak tanımlıyorsun.

Dünyanın en saçma şeyi terör örgütünün sol görüşlü olduğunu iddia etmesidir.

Doğu kültürünün sol düşünceden ne kadar uzak olduğunu hepimiz biliyoruz.
atalarımız ne demiş ?

''avara ite menzil olmaz''
Keşke olsa. Vakai Hayriye olur. Ama yer mi yemez. Şüphesiz balikesirli amerikan manasını bonfile yapıp yer.
türkiye'nin nato'ya üye olmasını hata olarak görenlerin olaya yorumu; türkiye akp sayesinde natodan çıkarılacak, sonumuz olacak.

bir işinize gidin.

olmayacak olandır. iktidar akp de olsa, mhp de olsa, chp de olsa öyle canımız istedi sizi nato'dan çıkarıyoruz diyemezler, demezler.

türkiye'nin nato'ya nasıl bir hareket alanı sağladığı, yararı ortada.

türkiye'nin çıkma ihtimali daha olası.
ancak o da olmayacaktır.
rusya çin yani doğu bloğuyla bir anlaşma yapmadan natodan çıkmak aptallık olur. önce kendini güvence altına almalısın ki yaptığın hareketin bi anlamı olsun.
Nato türkiyeden vazgeçemez. Doğu sınırının ruslara ve irana karşı tek sigortası biziz çünkü. Anca uzaktan laf yapmalarıyla kalır o iş.
Ay hadi inşallah.
Kendi isteğimizle adamlara bir bakıma tampon bölge oluşturuyoruz. Nato tüm üye devletleri korumaz arkadaşlar. Üye bazı devletler nato’yu korur. Türkiye ve bulgaristan nato’nun doğu tampon bölgesidir. Ve bu bölgede kurduğu üslerle iran, rusya gibi pek hoşlanmadığı ülkeleri izlemeye çalışırlar. Bu yüzden çok abartı olaylar olmadığı sürece nato bize yol vermez. Keşke verse ama böyle bir şey olmaz.
Bsktrg din amk.
natoya ihtiyacımız yok bizim arkadaş. gerçekten komşu ülkelerimizle birlik olursak nato mato hepsi yalan.
Keşke olsa dediğimiz durumdur. Nato üyesi olmak şimdiye kadar ne kazandırdı ki bize bundan sonra kazandırsın. Çok istiyorlarsa çıkartsınlar bakalım ama kendi bacaklarına sıkmış olurlar.
Türkiyenin natoya gram ihtiyacı yoktur. Türkiye kendisini askeri açıdan savunacak güce sahiptir. Çıksak veya çıkmasak bir şey değişeceğini sanmıyorum, zaten faydalarını da görmüyoruz.
nato kendi kendini lağvetmediği sürece olmayacak olandır.

sscb dağıldıktan sonra doğal ömrünü tamamlayan bu gereksiz örgüt bugün halâ varsa batılıların türkiye'ye duyduğu müttefiklik ihtiyacından dolayı vardır. türkiye'nin batılılara söz geçirmeye başladığı ve ortadoğu'da kalıcı barışı tesis ettiği gün batılıların türkiye'ye ihtiyacı son bulacak ve böylece gereksizliği batılılarca anlaşıldığı için nato yok olmaya yüz tutacaktır. nato'nun bittiği gün de zaten türkiye batılılarla arasını bozmadan nato'dan çıkmış olacaktır.