bugün

Açık ve net doğru olan gerçek.
Ulan çocuk gelinleri mi üzülelim, tecavüz mağdurlarına mi, üniversitelerdeki ahlaksizliklara mi.

Babası oğlunu ya da kızını okusun diye gönderiyor bunların yaptığı pisliklere bak.
(bkz: türkiye toplumu diye birşey yoktur)
bsgçk dedirten başlık, evet diğer ülkelerde bunlar hiç olmuyor, türkiye dışında heryer güllük gülistanlık tabi tabi tabi.
düzeltin o zaman arkadaş.
sinek küçüktür ama mide bulandırır. o zaman türkiye sinek midir sorunsalı.
insanın olduğu her yerin öyle olmasından kaynaklanır. sorun ırklarda değil, sorun canlılar aleminin en acımasız türü olan insanlarda.
Türkiye'yi mide bulandırıcı yapan, ülkemizde krallar gibi yaşayan bazı zat-ı muhteremler ve o mahlukatları oldukları yere getiren aptal insanlardır...
doğu bölgesindeki sorunlar neden olmaktadır.
(bkz: bsg)

zaten diğer ülkelerde her şey çok güzel pespembe laylaylay çicekler böcekler mutluluk içindeler.
sadece insanlara bakarak böyle denilmesi yanlıştır. özeleştiri yapamadan yorum yapılamamalıdır.

1. madem ortada mide bulandırıcı bir şeyler var kendi pisliğimizi yine kendimiz temizlemeliyiz.

2. çocuk yaşta evlendiren gene bizim insanımız, sahip çıkmayan kim ? yine biz. insanları eğitmezsen böyle olur. en büyük iş öğretmenlerde, onları eğiten kim ? gene bizim öğretmenimiz. öğretmenler iyi yetişmiyorsa sorun gene bizdedir. bunu düzeltmenin yolu da gene bizdedir. bu arada öğretmenler yeni nesilden şikayet ediyorlarsa kulak versinler; öğretmenler ! yeni nesil sizin eseriniz olacaktır...

3. ceza kanunlarımız caydırıcı değil, iyi halden neredeyse adama beraat verecekler. bu gene bizden kaynaklanıyor. eğer kanunlar caydırıcı olmazsa daha bir sürü cem garipoğlu, murat karataş lar çıkar. çözüm yine bizdedir.

4. oğluna kızına terbiye veremeyen gene bizim anne babalarımız farklı kimseler değil. annem babam bana hırsızlık yapmamamı yalan söylemememi iyilik yapmamı öğütledi ve öğretti. neden benim annem babam ? neden herkes yapmıyor ? zor geliyor sanki ! geleceğe iyi yatırım yapmıyoruz ! ortada pislik varsa o kızın veya oğlanın ailesinden kaynaklanıyordur. aile planlamasını umursamayan bir topluluktan iyi çocuk çıkmasını beklemeyin. sorun yine bizden kaynaklanıyor.

5.bu insanlar istese nefsini yenip pis işlere bulaşmayabilir. bunun böyle olmasının sebebi başta televizyon, sosyal ağlar ve ortamlar. eğer televizyonda cinselliği normal bir şeymiş gibi gösterirseniz çocuk onu normal sanar. çıkmış bir tanesi "türkiyede cinsellik tabusunu yıkmaya geldim diyor mercan gerizekalısı gerizekalı diyeceğim ama zeki kadın nasıl gençlerin kanına girileceğini çok iyi biliyor.

6. cinsel temalı bir çok yayın mecmua normal gazete gibi satılıyor. gençlerin bunları alması teşvik ediliyor. bunları engellemezseniz o çocugun ahlaklı olmasını beklemeyin. lombak, manyak vs. birçok dergi var. yok satıyor resmen, neden ? cinsellik normal bir şeyde ondan. 15 yaşında liseli kızlar 20 yaşında erkeklerle beraber karı koca gibi dolaşıyor bilmem ne yapıyor milletin ortasında kimse sesini çıkarmıyor. eskiden birileri bunlara ses çıkartırdı. kızı tokatlayıp evine postalar erkeğe de bir güzel meydan dayağı çekerlerdi, şimdilerde yok hatta bu tür işler normal karşılanıyor. 10-12 yaşlarında çocuklar ellerinde sigara küfürlü küfürlü bağıra çağıra mahallede dolanıyorlar. kimse ses çıkarmıyor.

7. toplum içinde kabul edilemeyecek yaşam tarzları televizyonlarda normal gösteriliyor. örnek çok kuzey güney, çocuklar duymasın, aşk ı memnu... daha bir çokları var ama klavye bozulacak yazmayacağım o yüzden. hemen etkisi nasıl olmuş anlatayım havuç daha çocuk yaşta telefon isterdi hep hatırlarsınız. daha yaşı ne ki ? en çok izlenen dizilerden birisiydi zamanında havuç karakterini bir çok çocuk örnek alırdı. telefon kullanmak normal oldu şimdi onun sayesinde. böylece 4. sınıfı yeni bitirmiş çocuk telefon istemeye başladı tabi doğal olarak. şimdi bakıyorum ilkokul talebesi elinde dokunmatik telefon ve tek yaptığı oyun oynamak ! ararsa en yakın kankası arıyor. onun dışında yok. haa şimdi hemen söyleyim okul etrafı tehlikeli olanlar vardır annesi güvenmiyordur o zaman telefon verilebilir. o zaman anlarım ama neredeyse hepsinde var. keza aşk ı memnu son bölümü oynatılırken bir sürü şehit verdik teröre hatırlarsınız. adamlar oturmuş filmin başında hüngür hüngür ağlıyorlar !! vatan hainleridir onlar dikkat edin ! sonra çıkıp magazin ödüllerinde biz burda eğlence programı düzenliyoruz ama askerlerimizi unutmayalım nöbet tutuyorlar bizim için... diye devam eden bir konuşma yapıyor bir tanesi. hayır efendim o asker senin için nöbet tutmuyor. neden ? o asker orada icabında şehit olurken sen orada bilmem hangi salağın poposunu çekmekle meşguldün. kusura bakma ama sen vatan hainisin. vatan için yaptığın tek şey milletin ahlakını bozmak, bozmaya çalışmak. bu da vatan için sayılmaz akl ı selim olan herkes bunu idrak eder.

8. otobüslerde yaşlılar ayakta gençler kulaklıklar takılmış miskin miskin oturuyorlar ! o ne ala memleket. siz buna ses çıkartmazsanız kimse çıkartmaz yaşlı teyzelerin amcaların dizleri daha çooook ağrır bu gidişle. bu arada bunlar farklı kişiler değiller sizlerin bizlerin anneleri babaları.

9. yıllar önce kayseride iki çocuk kaçırıldı bayramda. bir daha haber alınamadı. bu olay sizce normal bir çocuk kaçırma olayı mı ? değil tabiki şimdilerde kimse çocuklarını göndermiyor mahalleye. mutlaka dış kaynaklı bir hareket bu. sorunlar sadece bizden değil aynı zamanda dışardan da müdahale var. kültürü yok etmek için yapılmayan reklam yok bunları engellemezsek sorunlar çıkar tabi. neden ahlaklı bir toplum yapısı olan bir türkiye olsun ki ? düşmanlar bunu istemezler gözünüz açık olsun.

10. kendimize has bir sürü yemek varken neden hep o hamburger reklamı çıkar ? nefis iskender, alinazik, halepişi, vs. hiç gördünüz mü reklamını ? ben göremedim. sonra gençler neden hamburger sevdalısı oluyor ? olur tabi sen bunun reklamına destek verirsen daha niceleri olur da ruhun duymaz ! tabi buna engel olabilmek yine bizim elimizde.

daha çok yazılır ama sinirim müsade etmiyor.

zaman çalışma zamanıdır ! her şeye rağmen bütün bunların çözümü bizdedir ! uyan artık türk !
gelen ağam giden paşamcıların, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncıların şikayet etmemesi gereken ülke olmuştur. buyrun afiyetle yiyin.
insanının eğitimsizliğinden kaynaklanan olgudur. Bahsettiğim eğitim bizim ülkede ki gibi matematik, fen , türkçe vb. derslerle verilen eğitim değildir. Kişinin ruh ve akıl anlamında sağlıklı olmasını sağlayan, bu uğurda içinde her türlü pozitif eylemi bulunduran eğitimdir.
insanı mide bulandırıcı olduğu içindir. Ama 14 yılda geldiğimiz duruma bak diyen amiplere sormak istiyorum, 14 yıl önce herkes entelektüel miydi mınakoduğum.

Saygılar.
Gitgide şehirleşmenin yerine gitgide taşralı olmayı yüceltirse bir toplum gayet normal.
Sorun türkiye değil içinde yaşayan oksijen israfları.
cahilin cesaret bulabilmesi sebebiyle, doğrudur.