vatanın her karış toprağının ve her vatandaşının değerli olduğunun farkında olan türk halkının eylemidir.
Türk olmak işte böyle bişeydir. aman dileyen kimseye yüz çevirmez bu millet.
insanın insan olduğunu kanıtlamalı bence, dünya tarihine baktığımız zaman insanlığın yaptıklarından sonra az bile
bu yarımların devlet kanalı ile yapılması daha hayırlı olacak yardım yığılmasıdır.
yardımları yapanların sadece türkler olmadığını ve yardım yapılanların sadece kürtler olmadığını görmemize neden olandır.
türk halkının merhametini, hoşgörüsünü, insanlığını bu halka "barbar" diyen yeni dünya piçlerinin göz*üne sokan harekettir.
(bkz: kadın pedi ve bebek maması)
Bize medeniyetsiz barbar cağdışı diyerek kendi ayıplarını örtmeye çalışanların yüzünü kızartacak bir davranıstır bu.
depremi mi bekliyorlardı sorusunu akıllara getiren olay halbuki nereye elini uzatsan yardım edilir.
(bkz: van da yardım yağması)
az bilinen fakat en anlamlılarından biri için;

türk olmakla alakası yoktur insan olmakla alakası vardır . yüreği , vicdanı olan her insanın içinden gelerek , zorda kalan insana yardım etmesi sonucu ortaya çıkan durumdur .
pkklıların utanmasıyla sonuçlanıp barışı doğurmasını yürekten istediğim hadise. çok şükür ki biz böyle bir milletiz işte!
ülkemiz için tek yürek olmaktır.
gereksiz eylemdir.
türk milletinin en önemli özelliği olan yardımseverliğinin göstergesidir.
yurdum insanının çoğunluğunun yardımseverliğinin göstergesidir.
birliğin ve beraberliğin simgesidir. bir de o yardımların hakkıyla yerini bulabileceğine inanabilsek tam olacaktır.
gayet normaldir kurcalanarak ne amaçlandığını merak ettirendir.
olması gerekendir. ama yine de siz devlete vermeyin yardımları, duble yol falan yaparlar.
(bkz: nedir bu van lılara aşırı hümanizm)
deprem doğal bir afettir ve düşman devletler dahi bu afet karşısında birbirlerine yardım ederler. kaldı ki van ülkemizin bir ilidir ve orada yaşayanlar bu ülkenin vatandaşıdır,bu kentimize yardım yağması gayet doğaldır. bu yardıma dahi tepki verenler karaktersizdir, dağdaki pkk lıdan hiçbir farkları yoktur.
(bkz: devlet bize bahmiyir) önermesini çürütmüş bir hadisedir.
insanlık dersi vermektir. Gerçekten bu yardıma muhtaç olanlara helal olsun. Ama bu durumdan yaralanan bir o kadarda yağmacı ve kansız da mevcuttur Van'da. Onlara da haram olsun.
kesinlikle onaylamadığım bir durum . !