bugün

şu aralar iyice sarpasaran durumdur. akp si bi yandan başarısız muhalefetler bi yandan. ergenekon bi yandan kozmik oda bi yandan. mesela ergenekonun çökertilmesi çok sevinilesi bi durumken iktidarın bunu kendi lehine kullanıp "al bunu al al al" mantığıyla kendine sataşanları da arada kaynatması ister istemez şüphe doğuruyor. futbol desen harap bi avrupa kültür başkenti olmuş istanbul, adamın biri geldi irlandalı dedim böle böle hacı biz kültür başkentiyiz adam anlamadı mırın kırın etti nası bişe falan dedi bozuntuya vermemek için. köprü desen bi yandan, trafik her yerde istanbul'da. bi nüfus yoğunlaşması var ki hepten paradoks. insanlar geliyor, geldikçe geeldikleri yerde istihdam kalmıyor, kalmayınca herkes istanbul'a geliyor. sınav sistemleri desen ayrı terane.
he unutmadan bide dünyayı ilgilendiren bi durum. nostradamus var. 2 seney dünya finito diyo. e türkiye de etkilenmez mi? şimdi napmalı hayatı mı yaşamalı, sallamadan geleceğe yatırım mı yapmalı?
e bide herşeyden öte nihat doğan var...
başımız dimdik yürüyoruz çünkü boğazımıza kadar bokun içerisindeyiz.
(bkz: kötü)
Yeşilin yanmasını bekliyoruz muco yanmadı gitti mınısiktim sarısıdır.
zenginin daha da zengin,yoksulun daha da yoksul olduğu, saygı tahammül güven vb insani duygulara sahip olmanın giderek zayıflık göstergesi sayıldığı,paranın her kapıya anahtar olacağı inancının yerleştiği, uygarlaşma ile ahlaksızlığın anlam karmaşası yaşadığı, gençlerin '' herkes köşesini kapmış,iyi ama ben nasıl büyük adam olucam'' sözlerini diline pelesenk ettiği,daha da ruhsuz daha da kültürsüz daha da bağımlı olan gidişattır.
30 yıl önceki asgari ücretin bugünkü aldığın asgari ücretin arasında %1 bile fark olmayan türkiye'nin gidişatından çok ne kadar sömürüldüğü durumdur.
memleket iyiye gidiyor elhamdulillah (?)
vahim gözükendir. günde ortalama 10 şehit verilirken nasıl olabilir ki? devlet kontrolünü kaybetmiştir.
siyaset bilimine ve analizlere uzak olmayan biri olarak söylemeliyim ki tarihten hiç bir ders çıkarmayan ülkemiz büyük bir kaosa sürükleniyor erzaklarınızı depolayın derim ben.
*
'biz bu tarih bilgisizliği ile suriye'ye de gireriz' *
elhamdürillah tayyip baba fuck yea yea. kıçımızda don yok amk bok yoluna gidiyoruz.
genç yaşlı herkesin psikolojisini olumsuz etkilemektedir. ilgililerin dikkatine...
(bkz: türk milletinin ahlakını kaybetmesi)
türkiye nin gidişatı: Türkiyenin gidişatı Almanya, Çin, Derin Avrupa ve hatta Türkiye'nin müttefikelerinin geleceğiyle bizzat yakından - derinden ilgili olduğu için kısa ve belkide orta vadede sıkıntılı olan süreç... iyidir bu aralar; Türkiye kendi kabuğuna kapanmaktan bölgesel bir güç olmaya doğru geçiş sürecinde olduğu için bu aralar biraz sancılı tabi...
iç savaşa doğru gidiyor kısacası.
Hepimiz vatan sagolsun basligi altinda olucez!
ülke fight club senaryosu gibi ilerliyor. her an biraz daha dibi görüyoruz. allah sonumuzu hayretsin.
Kürtler varken zaten kalite tavanda geziyordu Suriyeli araplar geldi daha bir şahane oldu.
Gidişatı belli! AKPKK yönettiği sürece Suriye ve Iraktan bin beter bir duruma gelecek ülkedir.
ekonomimiz çoooogh eiiiyyiii (!) diyenlere sorulması gereken sorudur