sıkı bir atatürkçü olarak cevabın atatürk olmadığını bildiğim soru. yani kısa boy, şehla gözler... abartmayalım yani. rte kesinlikle değil, hatta cumhuriyet tarihindeki hiçbir başbakan cumhurbaşkanı yakışıklı değil. adnan menderes iyi giyinirmiş, oradan gelen bir karizması var.

tablolarına baktığımda da sultan süleyman (kanuni olanı, deli olanı değil) baya yakışıklıymış gibi görünüyor. boyu posu da yerindeymiş. odur bence. değilse de bilmiyorum...

görsel
erdal inönü'yü unuttunuz ya la. neyi eksik kıvanç'tan miroğlu'ndan, birazcık zayıf o yani. *
bir önemi yoktur...
bülent ecevitin son zamanlarındaki duruşu.
tabii ki recep tayip erdoğandır şu resimde ki karizmaya bakarmısınız.

görsel
Tayyip Erdoğan'a ne yazık ki başarılı diyebiliriz ama yakışıklı diyenlere söyleyecek hiç sözüm yok, ne de olsa zevkler ve renkler tartışılmaz. Max Weber liderlerin fiziksel olarak çarpıcı özelliklerinin olması gerektiğini söyler, ihtiyaçları olan karizmayı yaratan temel özelliklerden biridir. Örneğin Napoleon'un çok kısa boylu olması, Atatürk'ün açık mavi gözleri ve yakışıklılığı, Hitler'in badem bıyığı bunlara örnektir. Tayyip Erdoğan için bilemedim ne söylesem, uzun boyu olabilir mi?
recep tayyip erdoğan mı? Tabi başbakanda övecek pek bir şey olmayınca geriye bir uzun boyu ve pahalı takım elbiseleri kalıyor. Yandaş napsın? Karizmatik lider diye dönüp duruyorlar. Her başa geçen Atatürk gibi karizmatik (gerçek olanından) ve tam anlamıyla lider olamayabilir. Gayet normaldir. Onlara da hak veriniz.
bülent arınç'tır. ayrıca o ağlak suratı yakışıklılığına yakışıklılık katmaktadır.
mustafa kemal atatürk'tür.
sadece türkiye'nin değil dünya'nın gelmiş geçmiş en karizmatik lideridir. hatta sadece lideri de değil dünyanın gelmiş geçmiş en karizmatik adamıdır..

(bkz: mustafa kemal atatürk)
en yakışıklı lider Mustafa Kemal Atatürktür.
(bkz: sarı saçlı mavi gözlü onun adı Atatürk)
gece gece ac/dc tadında gülmeme neden olan lider. kesinlikle siyasi açıdan bir atışma değildir bu.

(bkz: ama göz var nizam var be abi)
mustafa kemal atatürk'tür.
mustafa kemal atatürk'teki karizma, duruş hiçbir liderde yok.
(bkz: recep tayyip erdoğan)
alex de souza' dır.
ampul kafalıların kazanamayacağı sınıflandırmadır.
(bkz: sarı saçlım mavi gözlüm)
(bkz: olric)
edit: ergenler ve ergen beyinliler tarafından ilah edilmek üzere.. yakışıklıdır heralde.
(bkz: erdal inönü)

niye bakıyonuz öyle ya ? korkmaya başladım ama..
(bkz: hakan balta)
--spoiler--
var mı ötesi? görsel
--spoiler--
Mustafa Kemal ATATÜRK.
göz var izan var. mustafa kemal atatürk.
(bkz: mustafa kemal atatürk)

recep tayyip'i yakışıklı bulan arkadaşlara gözlüklerini takıp iyice bir bakmalarını tavsiye ediyorum.
kayıtsız şartsız mustafa kemal atatürk tabiki.