bugün

yazarın yaşadığı şehir olma ihtimali kuvvetlidir.
zira yaşamadığı yer hakkında yorum yapıyorsa "hadi oradan dıllık" derler adama.
hiç biridir. türkiye de ırkçı şehir yoktur.
(bkz: bugün de izmiri kötüledim anne)
bir tane ile genellemek mümkün değildir. Trabzon, Osmaniye gibi iller Türk ırkçılığının hat safhada olduğu illerin başlarında gelirken Diyarbakır Hakkari gibi illerde Kürt ırkçılığının kentlerindendir.
ankara olma ihtimali yüksektir.
başkentteki ırkçılık aslında çok barizdir, bir kesimin gittiği yere diğer kesim ayağını bile atmaz. modern ve zengin bir bölgede çarşaflı bir kadını nasıl aşağılanıyor ise, doğudan göç etmiş insanların yaşadığı bölgelerde modern bir kadın aynı derecede aşağılanır. yoldan geçerken garip garip bakılır, zaman zaman dile bile getirilir.
çok belirgin bir düşmanlık yaşanmaktadır.
aydın olmak ırkçılıkmıdır sorusunu sorduran yazar tanımlaması.
izmir dir, bir bok var sanki bu kadar kendi pisliklerini abartıyorlar anlamadım. siyasi bir şey değil bu hayır neden açıklıyorsam bende erzurum da öyle ırkçı kötü şehirler.
izmirdir.
rumlara karşı bir ırkçılık vardır.
Büyük ihtimalle Konya'dır.
izmir'dir.

kesinlikle izmir olduğu başlık altına entry giren izmirliler tarafından tescillenmiştir.

(#10753176)

(#10752942)

(#10753695)
diyarbakır.
diyarbakırdır türklere karşı ırkçılık vardır.

hiç kimsenin yazmamış olmasına şaşırdım.
Bursadır.

(bkz: bursa çocuğu)
ırkçı kenti neresidir bilmem ama ırkçılıkla alakası olmayan ilk kenti izmirdir.

öncelikle izmir son dönemde çok göç almıştır. bu aldığı göçler mersin ve çoğu ildeki gibi belli bir semte olmamış, kentin tamamına dağılmıştır. buna ilave olarak rum, yunan, eski yugoslavya kökenli çokça vatandaşımız yaşamaktadır. bu kadar geniş bir mozaik olmasına rağmen izmir'den bir tek kökene dayalı kavga, yaralama veya çatışma haberi duydunuz mu?

bunları geçtim. izmirde din konusu hakkında herkes ileri geri atıp tutar. izmirde müslümanı, hristiyanı rahatça çekinmeden ibadetini yapar. benim annem ramazanda 1 gün orucunu sektirmez ama bana dönüpte niye oruç tutmuyorsun veya niye içki içiyorsun diye sormaz. çünkü izmir insanı dinin allahla kul arasında olduğunu ve gösterişe gerek olmadığını bilir.

kısacası izmir insanı insan gibi yaşamayı, duygularına göre hareket etmeyi, gülmeyi, içmeyi sever.
karşısındaki insanda insan gibiyse dil, din, ırk ayırmaz ve yargılamaz. Kafatasçı değildir, hümanisttir.
(bkz: sakarya)
(bkz: yok öyle bir şey).
(bkz: bunu mu demek istediniz).*
Bayburt'tur. Bayburtlular ve diğerleri vardır. Onlardan üstün millet yoktur.
bilumum kürt şehirleri. anlamak için bir türk bayrağı açmak yeter gerek yok izmire bu denli bok atmaya izmirlinin en boktan tarafı birine yardım etmeyi haşa ve kat'a sevmez yağmurlu günde bi bardak su vermez yaralı parmağa işemez odur sadece.ama ıırkçılık başka bişey.
neredeyse tek ırkın yaşadığı ve yine neredeyse tek partinin oy aldığı kenttir. *
izmir dışındaki bütün kentler. *
türkiye'nin tüm şehirlerinde yaşamış , buralardaki ırkçı düşünceleri istatistiğe dökmüş ve bunun sonucunda en ırkçı şehri belirleyebilmiş yazarların tespit ettiği şehirlerdir. mümkün müdür ki? siz karar verin. *
izmir e bu kadar bok atanların yaşadığı şehirdir.
izmir de 1 ay bile geçirmemiş bir şahsiyetin bile izmir hakkında böyle derinlemesine analizlerde bulunması, yaşadığı şehirdeki temelsiz zihniyeti, anlayamadığı düşünce tarzıyla örtüştürmesiyle taçlandırılır.
şakşakçıları da mevcuttur.
bdp'nin oy aldığı yerlere bakılarak bulunabilir.
izmir'li olarak rahatlıkla izmir ve diyarbakır diyebilirim.
genellikle kemalistlerin çoğunlukta olduğu illerdir. doğu illeri diyene rahatlıkla siktir çekilebilir. karşıdakine pkklı olduğunu ima ederek türk bayrağı açarsan nerede olursa olsun sikerler adamı.