bugün

fakirliktir. diğer sorunlar buradan türer.
Hosgoru. Sokakta yururken ne bakiyon lan der mi biri diye korkarak yurur hale geldik.

Sagduyu. Zor gunler hayatin bir parcasi el birligiyle herseyim ustesinden gelebiliriz. Biz gunesli gunleri goremesek bile cocuklarimiza gunesli yarinlar birakabiliriz.

Din. Herkesin dini veya dinsizligi kendine arkadasim sanane banane kime ne?

Ekonomi. Ingilterede yasiyorum ve TLnin hali beni gercekten uzuyor. Memlekette asgari ucretle yasamak imkansiz. Yoksulluk sinirina ulasabilmek icin kac asgari ucret gerekiyor?

Egitim. Dunya standartlarinda kac universitemiz var? Hadi var bu okullara girebilmek icin gecmeniz gereken yollar hic adil kosullarda degil.

Dil. Adam Kurt ise evinde konustugu dili sokakta da konusur ana dilini heryerde konusabilir. Arnavutta konussun Bulgaristan gocmeni de konussun. Gurcu de konussun. Sadece bati avrupa dili konusanlar el ustunde tutulmasin.

Siyaset. Bu konu hakkinda bilgim yok ve siyasilerin de pek bisey bilmedigi asikar.

Cok fazla sorun var en buyugu hepimizin kardes oldugunu unutmamiz.
Sorgulama yetenegi olmayan ögrenme ve uygulamada aksakliklar adaleti sadece kendi çikari için kullanan insanlar.
Ekonomik kriz
Kürt sorunu
Emeklilikte yaşa takılanlar
Gençliğin geleceksizliği
Kadın ve işçi cinayetleri.
Azınlıkların artık azımsanmayacak kadar çok olması.
tek kelime- cehalet !! diğer problemlerin hepsi bundan kaynaklanıyo.
1-adalet.
Devleti devlet yapan şey adalettir.
Her şeyin başıdır. Adalet olmayan yerde meşruiyet olmaz. -ama çok şükür ülkemizde adalet problemi bulunmamakta- *

2-Ekonomi.
Ve buna bağlı refah seviyesi.

Bu ikisi yüksek olsun geriye kalan tüm sorunlar çözülür.
Eğitim de olur, güvenlik de.
Solcuyum diye geçinip tarihini ve kültürünü yok sayan, ülkelerine burun kıvıran ve batı özentisi şahsiyetler (!).
Her hayırlı işe karşıdır bu tayfa.
Metro mu yapılacak? hüloooo karşı çıkalım.
Ne! dünyanın en büyük havalimanı mı? Hüloooo guş hakları
Nükleer santral ile enerjide dışa bağımlılığın azaltılması mı? Hülooo ağaç hakları
Peki gezide ağaç diyip ağaçları yakıp yıkan dükkanlara zarar veren ülkeyi kaosa sürükleyen kimdi? Hebele hübele Atatürkçülük kazanacak.
Mustafa Kemal mezarından kalksa yüzünüze tükürür üzerinden böyle prim kastığınız için.
Saygıdır. Artık kimse birbirine saygı duymuyor, dinlemiyor. insanın en büyük özelliğidir aslında konuşarak anlaşması ama kimse birbirini dinlemiyor. Herkes kendi inandığı doğruyu başkalarına kabul ettirme çabasında.

Bu sorunu aşabilsek herşeye çözüm bulabiliriz ama kaos ortamından beslenen siyasetçiler olduğu sürece mümkün görünmüyor.
Türkiyeyi bilmiyorum ama benim sorunum iktisata giriş 2. abi öaf videolarını izleyip girsem yeter mi ya ? ne olur yetsin.
insanların basit şeylerle uğraşması ve yapbozun tamamını hiç bir zaman görememesi.

Sizinki çalıyor, sizinki çalıyor. Sizinki küfürbaz sizinki de küfürbaz.
Sizinki şöyle bir gaf yapmış e sizinki de böyle demişti.

Araba üreteceğiz. E ama saman ithal ediyoruz. Zaten saman üretsek dünyanın 1. Ekonomisi oluruz. Sürekli böyle şeyler öne süren neyi savunduğunu bilmeyen insanlar.

Arkadaşım diyor ki " kürdistan eninde sonunda kurulacak"
Insanlar bu kadar rahat artık. Neye dayanarak bunları söylüyorsunuz? Neye dayanarak bu kadar emin konuşuyorsunuz?
Neden kurulmak zorundaymış? Şu ülkede ne balkan göçmenlerinden ne ermeniden ne lazdan böyle iğrenç bir cümle duymadım ama kürtlerden çok duydum ki kürtleri severim, arkadaşlarımı seviyorum ancak neden kürdistan kurulmalıymış ?
Bu insanlar yıllardır evlatlarını ne için şehit verdi O zaman? Bunu şehit ailelerine de açıklayın? Ciddi ciddi bir tanesi dedi ki apo' nun kitabında yazıyor resmi dini hıristiyanlık olacakmis ama ben muslumanlgii seviyorum diyor. E manyaklar israil sana ulke kursa tabiki sana hıristiyanlık dayatacak. Yoksa niye besleyip , bakacak sana. Başka ? Para birimi dolar olacak. Başka yönetimde kadınlar en üst seviyelerde olacak. Kadınlar çok önemli. Ee? Başka başka?
Neler olacak başka? Hakkari' de bugün festivaller şenlikler yapılıyor. Allah' tan da mı korkmuyorsunuz? Ülkenin her ilinde içiçe yaşıyoruz. Ne kötülüğümüzü gördünüz de ülkenin bölünmesini istiyorsunuz. Nasıl bunu destekleyebiliyorsunuz. Günah gerçekten günah.
nüfus yoğunluğu. etraflıca düşünürseniz her şey sonuçta buna bağlanır.
ahlak diyorum.
tüm güzellikler ahlaktan geçer.
Yaz ahlaksızlık, adalet, saygısızlık. Şüphesiz balikesirli sinirlendi.
ahlak yoksunluğu ve bencillik.
(bkz: cahillik)
sadece 2019 mayısından bu yana 1 milyon kişi artarak, 4 milyon 157 kişi olan işsizlik sayısının artışıdır. bunun nedeni veya şu şu yüzden diye çok sayılabilir. kimsenin suçu yok veya hepimizin sorunu. ama bu bir gerçekten sorun maalesef ülkemiz için.
Türkiye'nin en büyük sorunu,halkın siyasi konuda bağnaz olmasıdır...Türkiye'nin %50'si maalesef ülkede yeni bir dönemin açılmasını istememekte ve sadece kendi partisinin ülkeyi yönetmesini istemektedir.
Terör, işsizlik, üretimsizlik.
Araplar.
üzerinde yaşayan insanların birbirlerinden fersah fersah uzaklarda olması durumu. Bu fiziksel bir uzaklık değil. Mentalitelerin uzaklığı söz konusu. Ülkenin bir köşesinde 1930'lar yaşanırken, bir başka köşesinde 2019 yaşanıyor. Bir köşesi yemen'i andırırken, bir diğer köşesi londra'yı andırıyor. O kadar fazla farklılıkları olan kültürlere ev sahibiyiz ki, ortak noktalar gözümüzün önündeyken onları bulamıyoruz.

Bizim en büyük sorunumuz yine biziz.
beyin göçü. Lisedeki gençlerin hayali alman vatandaşı olabilmek .
ota boka eylem yapan ülke yararına hiçbir katkısı olmayan yeni söylemle samancı tayfadır.

görsel
Ülkeyi konuşarak kurtardığını sanan insanlarla dolu olması.
adalet ve ekonomik sorun sistem şuan komple sorunlu zaten bir halka bozulursa bütün zincir kopar bozulur.