bugün

bulunduğu ya da bulunmadığı henüz muallak. bilinen tek kaynak sanırım yunan basını ama şöyle de bir durum var. muhalif olayım derken kansız olmayın. türkiye'nin doğalgaz bulması demek daha az dışa bağımlılık demek. rusya'ya her yıl haraç gibi ödediğimiz paraların ülkede kalması demek. hepimizin refah seviyesinin bir nebze olsun artması demek. doğu akdenizde şu anda doğagaz arayan ülke sayısını bilmiyorsunuz. amerika bile rumlar adına arama yapıyor.

ülke için faydalı olan şeyler akp'ye değil hepimize yarar. muhalif olmak bu değil. ülkenin en büyük sorunlarından biri enerji. eğer doğalgaz kaynağı bulursak bu şu ekonomik krizden en kestirme kurtuluş yoludur. şu anda doğu akdeniz meselesi ege'den ve yunan işgali altındaki adalardan çok daha elzem bir mesele.
size öyle gelen muhaliftir..

sizin bilmediğiniz ayrım şu,

a) gerçek muhalif

b) çakma muhalif

adam diyor ki, görünmez araba yaptık..

sen de cevaben, özet geçerek aşağılıyorsun..

lakin bunun başka bir karşı argümanı olmaz..

ondan sonra ortamlarda yankılanan cümle aynen şu..

spoiler
türkiyenin ilerlemesine üzülen muhalif
spoiler

biz bu sığlığı ilelebet açıklamak zorunda mıyız peki?

X- 170 milyar m3 doğalgaz bulmuşuz oley!!
Y- agahdjdj salaque.

ne yapak şimdi panpa sen söyle?
bu haberde kaynak yerli basın değil. yani hükümetin seçim propagandası olarak pompaladığı yalan bir haber değil. yani haber yine yalan olabilir ama kaynak yerli değil, yunan basını. onlar da askeri hareketlilikten bu sonuca varmışlar sanırım. yani bu yunan kaynaklı haber beni umutlandırdı valla.

inşallah gerçektir.
türkiye'nin doğalgaz bulmasına üzülen kişi muhalif değil, kansızdır. kanından şüphe duyulması gerekir.

lakin, akp döneminde o kadar çok doğalgaz, petrol bulduk ki, daha bir tane bile kuyu açılmadı, ekonomimize zerre katkısı olmadı.

bakın meşhur bir akçakoca var.
sürekli akçakoca açıklarında doğalgaz bulunuyor;
(bkz: akçakoca açıklarında doğalgaz bulundu/#35967038)

2004'te bulunmuş, sonra 2006 da bulunmuş.
2007'de bir daha bulunmuş.
sonra sırasıyla 2009, 2010, 2011, 2012, 2013'te birer kez daha bulunmuş.

ama akçakoca açıklarından ne hikmetse tek bir metreküp doğalgaz çıkarılıp işlenmemiş şimdiye kadar.

sonra trakya'da doğalgaz bulundu haberleri gelir sürekli.

en son 20 trilyon metreküp doğalgaz bulunmuştu trakya'da.
görsel

şimdi de belli ki bu haberler kıbrıs açıklarından gelecek.

ne diyelim, inşallah buluruz da tüm memleket nasiplenir.

başta da dediğim gibi, türkiye'nin doğalgaz, petrol bulmasına üzülen biri varsa kanından şüphe ederim. ama akp'nin de "allah bir" demesine itibar etmem.
Yav niye derdimi anlatamıyorum? Doğalgaz bulduk diyen biz değiliz. Yunan basını "Türkiye Doğalgaz buldu" diyor. Agabenin yalanlarına ben de inanmam ama bunu agabe söylemiyor. Yunanlılar söylüyor. Bu da beni umutlandırıyor.
Olum bulmayalim la..

Dünyanın en zengin petrol rezervleri olan ülkelere bakın..burunları boktan çıkmıyor..bu ABD yedirmez orispu çocuğu.. kan gölüne çevirir yurdumu..
Benim tepemin tasını saygısızlık yapıp götünüzü başınızı elitist kıvırmanız attırıyor. iki dakka insan gibi saygılı konuşmayı beceremiyorsunuz. Sonra sövünce ben saygısız oluyorum. Yoksa venezüelaya bir, senin gibilere iki.

Hadi yallah!
Serdarsl06 temsili.
görsel
Seçim de yok yakınlarda nerden cıktı bu rezerv acaba.
yaşı yeten, hatırlayan vardır (ya da çoğunluk balık hafızalı olduğu icin unutmuştur)
2007 civarı daha jöleli tabir ettiğimiz yiğit bulutun gerçek yüzünü göstermediği dönemlerde iş dünyasına gaz vermek için uydurduğu bir masaldı bu metreküp metreküp doğalgaz rezervleri. yeni değil yani.
o zaman bile 2-3 yıl içersinde çıkarmaya başlayacağız diye sallıyorlardı ve akepenin iş dünyasındaki kredisini büyük ölçüde bu spekülasyonlar oluşturuyordu.
üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçti. bak sen allah'ın işine ki gene doğalgaz bulduk.
akepeye güvenin ve oy vermeye devam edin.
çok değil çıkmaz ayın son çarşambası ihya olacağız.
Biz niye havadan karadan denizden beleş bir şeyler bekliyoruz üretelim çalışalım daha iyi değil mi kendimize kadar bulsak yeter.
çıkarsın dersin ki bak bulduk ama kesin bulduk bak burada şu nokta da ve yurt dışına satışını gerçekleştirmek üzereyiz artık oradan buradan doğal gaz gelmeyecek bizim olanı kullanıp ısınacağız oleeey, o zaman sarılıp helal olsun lan derim, ondan gerisine, üzülen muhalif değilde kıçıyla gülen muhalif olurum ben.
Lan siz ne kadar gevşek insanlarsınız. Ben miyim arapçı?
yunan basını vermiş haberi aaa o zaman gerektir kardeş yunan basının bizim basından farkı mı var. adamlar kendi kamuoyunu gazlamak için bakın türkiye kıbrısın doğal gazını çalıyor minvalinde haber yapıyor ayrıca resme bakalım.
görsel
Adam niye uzulsun ulkenin karina olacak bir seye? Adam da bu ulkede yasiyor, cebinden her kis 100-200 lira daha az ciksa sevinmez mi?

Bu ulke insaninin kotu huylarindan birisi, turkler disindaki herkesin, hatta mualif turkler de dahil, onlara karsi oldugunu dusunmesi. Kimse bizi sevmiyor, herkes savasmak istiyor bizle. O yuzden gelisemiyoruz bu adamlara kalirsa. Hatta yarin bir gun bu dogalgaz cikarilmazsa diyecekleri sey de hazir, “cikarttirmadilar abi”.

Kurtulun lan su eziklikten. Dunyanin en nefret edilen ulkesi usa muhtemelen, adamlar hemen her konuda devleri bunyesinde tutuyor. Bu adama goreyse herkes turklere dusman, o yuzden ilerleyemiyoruz. Hasiktirin ya. Dangalaklar.