bugün

değildir. yanlış önermedir. mal beyanıdır. devletlerin dini yoktur, olamaz. devleti oluşturan, içerisinde yaşayan insanlardır ve insanların istedikleri dine tabii olma yada hiç birine olmama özgürlüğü vardır. bu bir ilkokul bilgisidir.

edit: valla billa ben açmadım başlığı.
devletlerin dini ve ırkı olamaz. dini islam'dır ı ve yüce türk ü kaldırınca daha güzel oluyor.
belki bir zamanlar için kabul edilebilir olsa da, günümüz türkiyesi için doğru kabul edilemeyecek önerme.
kelime olarak değil de içerdiği anlam itibariyle incelenmesi gereken yargıdır.
nasıl ki "sobayı yaktım." diyince sobayı değil de, içindeki kömürü kastediyorsak, burada da devletten değil, içinde yaşayan halktan bahsediyoruz.
türkiye, bir ksımı kağıt üstünde de olsa %98'i müslüman, yani islam dinine mensup olan halka ev sahipliği yapmaktadır. elbette herkes istediği dini veya dinsizliği seçebilir. sorun nedir ki?
(bkz: kafirlere ölüm)
malesef devletin dini yoktur laiktir. Ama halkın dini ıslamdır.net.
1924 anayasın'da olan ibaredir. 1928 yılında kaldırıldı. türkiye laik düzene tam anlamıyla geçti.
türkiye'nin hatta osmanlı'nın nüfusundaki gayrimüslim veya inanmayan oranı bakıldığında en başından gereksiz olan cümle.
1928 yılına dek geçerli olan madde.
genc %5 tedirgin destek verrim efenim din islam olmali bence.
Ülkelerin dini olmaz, kişilerin dini olur.
mal beyanıdır.
Ben oruç yerken gördüm ama o ne olcak...
devletin ilk anayasasında geçen maddedir. yani atatürk ve arkadaşları ülkeyi bir islam devleti olarak kurmuştur. laiklik anayasaya 1937 de girmiştir.
Ağrı dağının namaz kılarken fotoğrafının olması ile bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
(bkz: görürsem söylerim)
Kimlik te öyle de gerçekte nerdeeee.
yok la geçen arkadan böö dedim, ooh ciizıs dedi korkunca...
Saçmalamayın amk. Hinduizmdir.

Ne salaksınız. Ülkenin dini yoktur. Olmayacaktır.

-Ya da bokunuzu yalayın ba na ne.
Abi malmisiniz milletin dininden sanane sen sanki islamin tum kurallarina uyuyosub.
Anayasa' ya göre Türkiye laik bir devlettir. Kalkıpta islam devleti denemez.

Not: müslümanım
Daha önceden olan ibaredir. Artık kalkmıştır. Şu laikçileri durup dururken ürkütmeyim kardeşim sonra suya düşmüş kediye dönüyorlar.
türkiyenin bir insan adı olduğunu varsayarsak doğru bir önermedir. *
ben akepe dinindenim.
1928'de anayasadan çıkarılan madde.