bugün

1) ülkenin güney ve doğusunda bulunan hispanikleri bağımsız bir ülke kurma vaadiyle hükümete karşı ayaklandırarak
texas ve penisilvanya'daki zengin petrol bölgelerinde hakimiyeti sağlamak.
2) bölgeye irşad ekipleri gönderilmek suretiyle methodistler ile katolikler arasında mezhep savaşlarını başlatmak.
3) süleyman demirel'i demokratlar arasından temsil meclisine sokmak için maddi ve manevi olarak her türlü lojistik desteği sağlamak
şeklindeki planlar.
bush'a ginger hediye edilmesi ile start alan işgal planı.
yurtta sulh cihanda sulh diyorsak, gereksiz plandır.
felsefedeki ütopya konusu için kullanılabilecek iyi bir örnek.
fazla uğraştırmayacak plandır. amerikan senatosuna , bürokrat iki tane türk ekonomist yollarsın olur biter.
(bkz: kediye kafa atan mücahit fare)
- ahmet sen yanına en iyi 3 adamını al arka bahçeden dolanın
- tamam abi
- ben de yanıma ermanı ve rehayı alıyorum
- evet abi
- sonra central park'taki havuzun orda buluşuyoruz
- tamam abi
- hee unutmayın çanak çömlek patladı deyince topuklayacaksınız
- anladım abi .. elma dersen çıkalım mı meydana ?
- elma değil apple salak !
a planı : ulku ocaklılar yemini müteakip ilerleyecek. rus sınırını merak etmeyin biz koruruz. ege denizi kolay, geçerken yunan gavuruna da iki tokat atarsınız. atlas okyanusuna kadar gidin, sonrası allah kerim.siz oyalarken biz rus dostlarımızı kandırıp bering bogazından inecez aşağıya...
(bkz: saka) *
amerika bizimdir adlı kitapta geçer bu hikaye. ayrca zaten amerikan işgali altında olan bir üülkenin amerikayı nasıl işgal edeceği de merak konusudur.*****
sonucu tam bir facia olacak girişimdir. başarıyla sonuçlanan işgalden sonra iç savaş çıkması kaçınılmazdır.70 milyon insanı idare edemeyen , başka ırklara tahammülsüz insanların sayısının çokluğu bu iç savaşın sebebini oluşturur.bir de eyalet sistemi vardırki onu hiç sormayın , o direk ölüm sebebidir.yok onlar amerikan vatandaşlığı adı altında birleşmeyi başarmışlar ,içimizden bir kısım henüz türk vatandaşlığını sindirememişken bir de diğer milletlerle mi uğraşacağız. böyle iyi.
bizler türk , kürt , alevi , sunni , laz, çerkez , ermeni birbirimizi yiyelim.bu bizi birkaç yüzyıl oyalar zaten.
(bkz: buyur buradan yak)
(bkz: hele bi dur soluklan yegenim)
Kısacık tarihinde topraklarında hiç savaş yaşamamış (iç savaş hariç) bir ülkeye karşı türkiyenin gerçekleştireceği eylemdir.

Türk askerini topraklarında gören amerikalıların nasıl bir panik ve göt korkusuyla sağa sola kaçışacaklarını görür gibiyim.

Lakin büyük topraklara sahip olduğundan işgal et et bitmeyecek, bıkıp usandıracak bir eylem olacağından, asker sıkılıp yarı yolda vazgeçecektir. Belki bir çoğu "ulan fırsat bu fırsat, girelim bir benzin istasyonuna pompacı olarak" diyerekten fırsatlar ülkesinde zengin olmanın yollarına bakacaklardır. Amerikan magazin endüstrisi de bizimkinin kat be kat beteri olduğundan kimsenin yabancılık çekeceğini de sanmıyorum. Asıl kıyamet budur zaten.
amerika' da taraf muadili bir gazetenin çıkarılması maddesinin de eklenmesi gereken işgal planıdır.
çok basittir.

(bkz: toplayın mahalleyi gidiyoz)
Fuzeleri karadan yurutelim once.