bugün

Çok basit çünkü kimse hemfikir değil birinin ak dediğine birisi kara diyor.
Çünkü yetenekli insanlara önem verilmiyor.
Çünkü birisi bir icat çıkardığında icat çıkartma len deniliyor.
Çünkü Tübitak tırsıyor.
Çünkü ezberci eğitim veriliyor.
Çünkü işletme mezunu biri garson oluyor.
Çünkü küçük çocuklar televizyon ve bilgisayarlardan başlarını kaldıramıyor. Kusura bakılmasın ama nah gelisiriz bu durumda.
türkiye sanıldığının aksine gelişiyor ve de hala gelişmekte. yurt dışına ziyaret yapanlar bu farkı hemen fark ederler.
trabzon ve rizeyi komple imara açmadığımız için.

önce toki sonra yandaş mütahitler oraya girmeli

yapılacak olan avm ve rezidanslarla, arabistan başka tüm dünyaya

satış yapılmalıdır. ekonomimiz o zaman kalkınır.

trabzon ve rize acilen imara açılmalı minimum 30 kat

imar verilmelidir. amen.
Hakli verdim şukunu.
Yiyici Tayfası çok çünkü. Neyse ki bunların mezarda anasını s....r.

Benim allah ın adaletine olan inancım tam. Evet.
engin ardıç abinin bugünkü yazısı sanırım buna cevap olacak cinsten. ben susayım engin abi konuşsun. biraz kahrolası vaktinizi ayırın da okuyun cahiller!

https://www.sabah.com.tr/...1/01/isteyen-fakir-kalsin
çünkü ilerleme için teknoloji gerekiyor, teknoloji içinde uzun süreli büyük yatırımlar gerekiyor. ülkemiz insanı ise elinde zaten para olmadığı için yatırımın geri dönüş süresine bakıyor. millet 40-50 yıllık araştırma geliştirme yatırımları yapıp bunun sonuçlarıyla maddi gelir elde ediyor. bu sayede teknolojileri ve ekonomileri gelişiyor. biz ise zaten aç kalmamaya çalıştığımız için uzun süreli yatırım yapamıyoruz. yaptığımız yatırımlar 1 yıl içinde kendini çıkarmayacaksa o yatırımı yapmıyoruz. bu nedenle iktisadi olarak ve teknolojik olarak gelişemiyoruz.

yani alışmamış götte pantolon durmadığı için gelişmiyor.
Çünkü herkes nick değiştiriyor.
kimler tarafından atandığı malum bir rektör

görev alanı dışına çıkıp fetva veriyor

c.başkına itaat etmek din gereğiymiş zart zurt

bunlar bir ilim kurumunun başında oturuyor

ülkemiz vurgun ve rüşvette dünya 2.ci si ve avrupa

1.ci si oldu. her ne hikmetse duymadılar ?????

ilimin başı bunlarla dolu, gel de geliş.

çini bile geçtik hapisteki gazeteci sayısıyla

şu an da dünya 1.cisiyiz.

siz ne dinidir? ne dinciliğidir bu ?

bildiğimiz anladığımız yok da ?

zulümle yönetene itaat edilmez

suratına tükürülür.

görsel
16-17 senedir ülkeyi yönetip, ekonominin, her türlü değerin ağzına sıçıp, sonrada utanmadan suçu atatürk'e, chp ye atarak insan aklıyla dalga geçenleri el üstünde tutan, cahilliyle gurur duyup, futbol takımı tutar mantığıyla parti tutan bir toplumu olduğu için.
güncelleme gelmiyor. herkes sabit fikirli ve yenilikçiliğe olumsuz bir tutum içerisinde.

hayal kurmayı bilmiyoruz. evet inanılmaz ama durum bu. durumu vahim olan kentler kasabalar var. içlerindeydim.

dini doğru öğrenmiyoruz. kesinlikle ortada yoksa bu kadar sapkın cinayetler, soygunlar, tecavüzler nasıl olabilir?

toplumun büyük çoğunluğunun psikolojik desteğe ihtiyacı var. ihtiyacı olduğunu fark etmeyenlerin de ihtiyacı var.
aşağıda ki resim de, yerde oturan adam

finlandiya c. başkanı,

bizde olsa ? salonu boşalttırır,

koltuklara korumalarını oturtur,

dinleyicileri kovar,

konuşmacıya neleri konuşması,

neleri konuşmaması

emirlere uymadığı takdir de başına neler

gelebileceği bir güzel belletilirdi.

sonuç olarak alışmışız kıro gibi yaşamaya

vaz geçmemizde zor görünüyor.

not ; yerde oturan adam c. başkanı.

görsel
türkiye'nin gelişmemesinin en büyük sebebi insanların giderek tembelleşmesidir. akp seçmeni gerçek bilgiye ulaşmak konusunda, chp seçmeniyse bu bilgiyi akp seçmenine ulaştırma konusunda oldukça tembeldir. tembellik ve az şey yapma ise günümüzün ruhundan kaynaklıdır. o yüzden kurtuluşumuz dünyada çok büyük bir değişim (doğal afet, savaş, vs.) yakın değildir.
ülkenin teknik üniversitesi sadece pankartlarla gündeme geldiği için. ülkede icraat yok anca lafı güzaf .
Boş işlerle uğraşıldığı için.
Gayet güzel gelişiyor, asıl soru şu sen üstüne düşeni yapıyor musun ülken için, yapmıyorsun yapmıyoruz yapmıyorum işte bu yüzden yerimizde sayıyoruz.
Üretime teşvik vermeden, kolaylık saglamadan gelisme sağlanamaz.
Sen samanı bile ithal edeceksin, süt yerine süt tozu kullanacaksin sonra kafalar calismicak iste boyle.
mühendisleri bile orospuluk peşinde olduğu için.
Uludağ sözlük, temsili değil gerçek nedendir.
(bkz: vatandaş), neden olacaktı.
görsel
halkı hakkını savunmadığı koyun olduğu için kendisine ait olan fabrikaların 3 kuruşa satıldığına, kendi cebinden yapılan garantili fahiş ve yolsuzluk döndüğü 5000 km belli olan otoyol, köprü, hava limanına (açıldığı günden bu yana nerede ise her gün ufak kaza haberleri aldığım bir havalimanı) sevinen bunu hizmet olarak gören o hizmetleri(!) hayatında belki 1 defa kullanamayacak andavallar çok olduğu ve oy kullandığı için.
Tek nedeni var beyinsizlerin de oy kullanabiliyor olması.

19 ve 50 yaş arası oy kullansın, biz yaşlıların geçmiş korkuları ile uğraşamayız. Başımıza ne geldiyse yaşlıların 80lerdeki gibi olacağız korkusundan geldi 80lerden beteriz de haberleri yok.
Doğru düzgün bir elit sınıfa sahip olamadığımız için gelişemiyoruz. Milli duygulara sahip elit bir üst sınıfa sahip olmayan toplumlar gelişemez. isterse ülkenin bütün kaynaklarını eğitime harcarsınlar beyin göçü yüzünden hiç bir halta yaramaz. Şimdi dönüp bir kendimize bakalım elit bir sınıf varmı ülkemizde. Hayır kesinlikle yok. Var olan bir kaç zengin aile var ve onlar da ülke menfaatinden çok kendi cebini düşünmekte. Siyasete ve ülke bürokrasisi de son 18 yıldan beri hepten hapı yutmuş durumda. Tuvalet bekçisi olamayacak insanlar müşavir olarak atanmaktalar. Kısacası, Tam bir ayakların baş olması durumu.
çünkü artık umurumda bile değil. şahsımın da hayattan beklentisi kalmadı, hiçbir şey yapasım yok ve yapmıyorum, ömür dolduruyorum. sadece ben olsam fark etmezdi. benden çok varsa o sıkıntı.