bugün

su anki durumun faşizme doğru gittiğini anlatan cümle son olaylardan sonra hakkaten gidiyoruz faşizme.
(bkz: faşizme bir iki faşizme bir iki)
(bkz: kalkıyoooooor)
aslında tamda olması gereken bir yere doğru gidiyor.
(bkz: kahrolsun faşizm).
(bkz: tamamen yalan)

şu an herkes daha fazla özgürlük sahibi.
doğru.

tekel işçilerinin durumu ortada, ülke resmen iktidar faşizminin kurbanı oldu.
çatır çatır bir demokrasi içindedir, türkiye. neredeyse tek bir tabu kalmamıştır. şu an bir kesimin baskın olması durumu biraz kötü gösterse de hep böyle gitmeyecektir. dengeler zaman içinde sağlanacaktır.

bu her konunun açığa çıkması meselesinden en çok atatürk ün sağlam temeller üzerine kurduğu türkiye cumhuriyeti devleti faydalanacaktır.

devletin bütün kurumları hata yapmamak için azami dikkat gösterecek ve bu dikkat daha kuvvetli kurumlara vesile olacaktır.

kurumları sağlam olan devlette sağlam olur.

ortalığa baksanıza, ayrılıkçılar, şeriatcılar, liberaller, falanjistler, filanjistler istedikleri gibi konuşuyor, örgütleniyor ama türkiye ekonomisi hızla ilerliyor hemde küresel kriz ortamında.

tek ki, kan dökülmesin. insanların içlerindekini dışa vurmalarından bir zarar gelmez. aksine toplumdaki gerginlik azalır. tahammül eşiği yükselir.

demokrasi böyle bir olay.

tek bir çekince eklemekte fayda var. güçlü zayıfın yaşam hakkını elinden almamalı. bu konu çok önemli.
rakibinin siyasal, ekonomik hayatını bitir ama yaşamasına izin ver.

not: bu entry not kısmı hariç 1071 karakterdir. güzel bir tesadüf olmuş. tamda o tarihin önemi doğrultusunda bir anafikirle girmişimdir.
bunu diyen adama "ne zaman döndüydü, ben neden duymadım ki onu?" diye sormk farzdır.
kitleleri dolaylı yoldan askeri darbenin arkasında saf tutmaya çağıran cümle. insanlar aş istiyor, iş istiyor, özgürlük istiyor, adalet istiyor ama siyasiler son derece keskin sözlerle üst perdeden atıp tutmaya devam ediyor dolayısıyla halkın gerçek sorunları ve talepler karşılanmıyor.
(bkz: türkiye bölünmeye gidiyor)
milletin yakında, hükümete uygulayacağı harekettir, ve bu lafımdan (bkz: genç domatesler rahatsız) sanki daha güzel bir yer oldu da türkiye, ben böyle deyince rahatsız oluyorlar.