bugün

türkiye cumhurieyi sınırlarında yaşamanın kötü yanlarının sıralandığı hede hödedir.

ben kendim için sıralayayım. teknoojiye bi hayli meraklı biriyim ve birleşik devletlerde 199 dolar (taahhütlü) ya da 650 dolar (taahhütsüz) olan bi iphone 5s bizim ülkemizde 1110 dolar. henüz apple ın online store u türkiyeye bile dün gece açıldı. itunes müzik store desen 5 ay kadar önce açıldı. bizi bu kadar geri plana ittiler. dandirik özelliklerde pc lere 180 tl alınan bi ülkede yaşıyoruz. 250 mb internet paketinin 14 tl oldugu bi ülke burası. internet hızının kaplumbağa ile yarıştığı ama 30 dolar seviyelerinde oldugu bir ülke. ben bunlardan memnun değilim işte ! siyasi olarak da, sürekli ortadoğu sorunlarında adımızın geçmesi beni çok rahatsız ediyor. abd ve rusya ilişkilerinde adımızın sürekli anılması da sıkıcı.
insan için devlet anlayışının yerine, devlet için insan anlayışının hüküm sürüyor olmasıdır.

edit: imla
en kötü yanı insana değer verilmemesi.
8 kişilik devlet yurtları.
cahil olmakla kalmayıp, küstahlığın da en üst sınırında gezen tiplerle yaşamak zorunda olmaktır.

ne bilmediğini bilmeyen kişi çok tehlikelidir! itinayla yüz çevir ondan!
tam bir arkeoloji cenneti olmasi.

kabus gibi.
hoşgörü sorunu.
bilmediği hâlde bildiğini söyleyen ve bunda ısrar eden bir milletiz. tamam sende yok bende yok diyebiliriz fakat o yada onlarda var bu büyük bir gerçek ve çoğunluk için geçerli.
Kozmetik yasağıdır . Bunu fırsat bilen türk kozmetikçileride fiyatları altınla aynı seviyeye dayandırdı .
Birbirini çekemeyen ve kendi aralarında ayrılmış sağcı solcu kesimler olması en kötü yanıdır bana göre. kimse kimseyi etiketlemeden yaşasa ne kadar güzel olurdu.
(bkz: serpil yeşilyurt)
cehalettir. en kötüsü cehalet.
yobaz insanların çok olmasıdır.
(bkz: melih gökçek)
ağıycam artık. Hangibirini sayıyım.

Baykuş beslemek yasak.

Araba vergileri hayvansı düzeyde.

insanlar at gözlüğü ile bakıyorlar... ilk üçlüm budur.
Park yerinin çıkışına dingilin tekinin araba park etmesi.
Adil kullanım kotası ve oyunlardaki yüksek pingler.
Hülooooğ! Dur.
Geleceğe dair umutla bakamıyor olmak mesela.
bazı web siteleri içeriği size göstermez.

örnek
görsel