bugün

Olaya erkekler açısından bakalım. Erkeklerin boy ortalaması 1.73 1.74 arası bir değer olduğu için, anlaşıldığı üzere ben ve benim gibi vatandaşların hayat koşulları zor durumdadır. Mesela, benim gibi iri yapılı iseniz, tişört bulabilmek zordur. Küçük gelir, gömleklerinize sığamazsınız. Ya da pantolon, eşofman bulmak, bir nevi ölümlerden ölüm beğenmektir. Olmaz, Avrupa Yakası dizisindeki gaffur' un eşofmanı gibi durur üzerinizde. Bulduğunuzu almakla yetinirsiniz çoğunlukla. Boyunuz uzun olduğundan ötürü, ayak numaranız da büyüktür. Bu ülkede 45 ten sonra sıklıkla zor ayakkabı bulunurken(arkadaşların yalancısıyım), ayağınızın 49 numara olduğunu düşünün. Evet, o benim. Ayağım 49 numara. istediğim ayakkabıları giyemiyorum, bulduğumu almam gerek. Biri bizi duysun rica ediyorum. Daha büyük numaraları ayakkabıları stoklarınızda bulundurun hepi topu bir çift ayakkabı için, internette 1 saat araştırmak, ya da mağaza mağaza ayakkabı bulmak istemiyoruz. xxl ve üzeri tişörtlerin daha çok olmasını istiyoruz. Gömleklerin daha uzun ve daha enlem olarak genişini istiyoruz çok mu ?

Edit: Boyum 1.98 ayak numaram 49(zaten söylemiştim ama olsun. ehe) :(
1.90 ile katılmadığım başlık.
kac cm uzun kilasmanina giriyor oncelikle bunu tartismak gerek. bana gore 1.73-1.77 ortalama boydur. 1.78 ve sonrasi uzundur. 1.85 cok iyidir. 1.90 uzeri sikintili.
türkiyede uzun boylu isen ve kadınsan hayat sana çok zor. birincisi ne giyersen giy dikkat çekersin. ikincisi asla rahatça kısa şort kısa etek vs giyemezsin çünkü bütün gözler üzerinde olur. üçüncüsü eğer güzel bir kadınsan al başına iki kat belayı hem uzun hem güzel aa lütfen bizim ülkemiz kaldıramaz böyle şeyleri... dördüncüsü giymek istediğin kıyafetler olur fakat kısa boylu bir kadın giydiğinde o kıyafet sıradan dururken uzun boylu bir kadın giydiği zaman çok absürt durabilir. he birde boy uzadıkça el ayakta uzuyor malum ,ayakkabı bulmakta cabası. zaten topuklu giymek içinde hep bir heves olarak kalır... sıkıntı büyük , oh be yazdım rahatladım.
170 adam kendine uzun demesin lutfen. 165 kadin topukluyla 175 oluyor zaten ehe.
nadir bir durumu tanimlayan başlık. malesef. orta boylu yazar beyani.
Zordur. Özellikle ulkenin boy ortalamasi iyice kisalirken sırık gibi ortada kalmanız kaçınılmaz.
boyum 1.76 normalde kızlar topukluyla 1.76 oluyolar ben 1.86 ğ zor hocam zor.
Boyum 181 gayet memnunum.
benim boy 187. kiyafet falan problem değil buluyoruz. ama bütün güzel hatunlar 160... arada kalıyor 27 santim. napalım simdi bu yastan sonra hobbit 4 ü mü çekelim? kızı farkedebilmek için fosforlu yelek mi giydirelim? noktayla virgül mü olalim?

bu nedir ya...
Adamdaki derde bak. Bir de 1,98 m altındakileri eleştiriyor. Sen zürafaysan, biz ne yapalım dedirtir.
(bkz: Ne kadar boş bir başlık)