bugün

gelişiyor kardeşim. Geçenlerde domates geniyle oynayıp takkeli domates ürettiler. Daha sonra zeytinlerle oynayıp otuz üçerli zeytinler elde ettiler zeytinleri yeyince uçlarını bağlıyorsunuz oluyor size tespih. Daha ne olsun. Ha saman ithal etmişiz ne olacak takkeli domatesimiz var.
bilim gelişip de ne yapacak, ilim camilerden camilere geçerek yayılıyor ya, yeter de artar bile.
neden gelişsin?
insanlar iyi gelir,iyi eş,iyi ortam,iyi statü sahibi olmak için akademik kariyer yaptıklarındandır.
Çünkü en aydın takılan tipler bile dar görüşlü, Başkalarının fikirlerine, inançlarına, yada düşüncelerine saygıları yok, objektif bakamıyor insanlar, ve en önemlisi kıskançlık/çekememezlik/ ve ego gibi sorunları var. Psikolojik olarak stabill bir millet değiliz. Hastayız lan biz.
Çünkü bilim adamı olabilecek potansiyele sahip olan kişiler “buradan bir cacık olmayacağını erken yaşta farkediyor” ve yurt dışına gidiyor.
Biz ilim arayan milletiz bilim değil. Bilim fani, ilim bakidir. Cumhuriyet döneminde kısa süre Atatürkle bilime yöneldik ama çok şükür sapkınlığımız uzun sürmedi.
Bir kere düşünce yok arkadaş. Düşüncenin de oluşabilmesi için bir felsefeye sahip olmak gerekir, sorgulamak gerekir. "Ben niye yaşıyorum, Allah niye bana akıl vermiş?" gibi soruları soramayan aptallar sürüsü (maalesef böyle) var bu ülkede.

Neden mi? CEHÂLET!

Artık ben böyle şeyler yazmaktan bıktım usandım. Ama bu insanların eksik yanlarını yermeden de edemiyorum.

Babadan oğula nesildir bunlar. Allah, zamanında bunlara yola gelsinler diye peygamber de yollamış, kitap da yollamış ama olmamış.
birincisi getirisi yok ve popüler değil.ikincisi türkiyenin bilim altyapısı yok altyapı olmadan olmaz o iş hep laf salatası yapar dururuz.
inanir misin saçmasapan evraklar yüzünden. Evet evet yanlis duymadiginiz evraklar ve sekreterler yüzünden şahit olduklarimi aktarayim size, Doktora öğrenci güzel bir konuda araştirma yapiyor ve makineye ihtiyaci var, ortada makine var ama izin için evraklar doldur. Yada makine başka şehirdedir bir şekilde gidiş geliş her şey öğrenceye kitlenir. Bu durumda bakar ki bilimle uğraşmak daha kolay ekreterlerle evraklarla uğraşmak daha zor kendini bir şekilde yurtdisinda ispatlayip onlarin davetiyle rahat nefes aliyorlar. Çok komik değil mi ? Azımsanmayacak derece bu şekilde giden çok kişiyi taniyorum. Yollari açik olsun.
çünkü erkekler kadınlardan hoşlanıyor...bizim gibi ibnelere gelseler daha neler neler gelişir
insanların aynı hatayı tekrarlamalarından ve o hatadan hiç bir ders çıkarmamalarından dolayı. Takım tutar gibi parti/başkan adayı tutmak gibim bir şey. hatasıyla günahıyla bu bizim adayımız demek gibi şeyler. insanlar Yeri geldiğinde bu adam bu işe göre değil diyebilmeli ve maliyet fayda analizi yapabilmeli. Bu işler takım tutar gibi olmaz çocuğum, Yapmayın bunu evladım.
Destek görmeyen hiçbirşey gelişemez çünkü.
okumak insana hiçbir getiri sunmadığı için ülkemiz gelişmiyor. düşünsenize kitap okuyunca alay edilen, inek denilen bir ülkede yaşıyoruz. eskiden yine okuyan para ve saygı kazanırdı. şimdi ise parayı kimlerin kazandığı da belli. tüm meslekler karnını anca doyuruyor. ama emlak mesela, kazanıyor. eee, emlak işleriyle uğraşmak için okumak gerekmiyor! sonuç: okumanın getirisi de yok. böyle bir ülke neden gelişsin ki. valla gelişmeyi bırakın her geçen gün iki gram gelişmişliğimiz varsa onu da kaybediyoruz.
protein tüketimsizliğinden.

yeterince et balık ürünleri tüektilmeyip hamurla beslene beslene hamur beyinli bir nesilden bilim milim olmaz.

ahanda japonya ahanda iskandinavya. balık et yiye yiye cin gibi oluyorlar.
bilimsel çalışmaları desteklemez, kebapçı açacak olan adama binlerce lira hibe verip, high-tech girişimcisini sik kırığı gibi ortada bırakır, üniversitelerde bilimsel eğitimleri sadece ders notlarında yazana bağlı bırakır ötesine götürecekleri desteklemez, hatta haddini bil diye ayar çeker, az da olsa uluslararası itibarı olan üniversiteleri çok kalabalıklar bahanesiyle bölmeye kalkarsan, ne bilim gelişir, ne de bilimin gelişmesi için yetişen adaylar gelişir.
kemalist zihniyetlerin yüzünden gelişmiyor.. net..
Japanese attitude for work: "if one can do it, i can do it. if no one can do it, i must do it."
Arabic attitude for work: "Wallahi if one can do it, let him do it. if no one can do it, ya-habibi how can i do it?"
hep arap etkisinden.
ord. prf. aydın sayılı'nın 5 tl üzerinde yer alan resminin hemen yanında yer alan dna sarmalı bunu açıklamak içi yeterlidir.
Eğitim sistemimiz ezberci. içinde olan biri olarak bunu söylemek mümkün dolayısıyla hazır bilgi ile donatılan çocuğun sorgulamaya eğilimi olmuyor zaten yedisinden yetmişine telefon tabletten kafayı kaldırmayan bir milletiz. Çocukların gençlerin hayallerini başarı değil şöhret, kariyer değil para süslüyor. Madden ölçüyoruz herşeyi millet olarak meslek seçiminde dahi bunu görmek mümkün.
Modern medrese ve arap sevdalısı bir hükümet olduğu için. Bilime önem verilmiyor. Siz neden sanıyorsunuz Dr mehmet öz, Aziz sancar ve adını sayamadığım bir sürü genç ve zeki beyinler amerika'da yada yurtdışında. Çünkü bu ülkede sömürülürsünüz. Önem görmezsiniz ve size değer verilmez.
bir cok insanin tek yonlu dusunuyor olmasindan kaynaklaniyor olabilir, cok yonlu dusunememe; mesela farkliliklari kabullenmekte zorluk ceken bir toplumun getirdigi bir sonuc olarak da bakilabilir.bazi insanlarin beyinlerinde hersey cok gelismisken 21. yuzyilda, hala yasaklarla ve akil almaz stereotip ve inanislarla yetistirilen ve yetisen insanlarin olmasi,hatta hala kadin erkek ayriminin derinden yasandigi bir ulke olmasi sonucu.sosyal sorunlarin bilimin onune gecmesi.asirlardir icimize islemis olan derin yapilarin dusunce ozgurlugunun onune geciyor olmasi ve daha cocuk yasta okullarda ezberin dayatilmasi sonucunda hayal ve dusunceye cok yer birakilmamis olmasi sonucu.ucu maalesef guc ve paraya dayanan sebepler...neden insanligi ucuzlastirmak yonunde donuyor bu cark diye dusundurten gerekcelerdir.
çomar insan sayısının çok fazla olmasıdır.
bilimsel çalışmalar vs insanlara Allah'a şirk koşuyormuş gibi geliyor.bilim adamları oros*u çocuğu oluyor gözlerinde.
benim iş hayatında önüm kesildikten berlli bilim ilerlemiyor.
halbuki beni salsalardı, kelebek etkisiynen ülkede bilim tavan yapacağdı.

gerçi bende de hata vardı ha. çok rahatima düşkündüm ama keyif olmazsa olmazım arkadaş. angarya ya gelemiyorum.
güncel Önemli Başlıklar