bugün

entry'ler (655)

bir ateist olarak gebermek

Geb aynı zamanda toprak tanrısı olarak kabul edilir. Bazı kaynaklarda Ra'nın eşi olduğu söylenir. Ra göklere çekildiği zaman oda kendini yer altına saklamıştır.
Etimolojide g ve k geçişleri olur. Ankara angara gibi. Geb, gebe, kap, gap, kab gerisini aklı olan tamamlar.

yaş ilerledikçe katlanılması zor olan şeyler

gençler ve yaşlılar hepsi bir bok bildiklerini sanıyorlar.

geceye bir gerçek bırak

gerçek diye bir şey yok. insan kendi aklı yettiği kadar tanımladığı hakikatleri gerçek sanıyor.

her şey bitti derken gelen insan

insan teselli arar şükrederken bile.

adolf hitler

konusu açılınca neden yahudileri katlettiğini sorun. verilen cevap karşınızdaki mal mı yoksa akıllı mı ortaya çıkarır.

askerlik anıları

duvarlardan su borularına kadar şafak yazan yeşil adamların köpeğin sikine şafak yazması şaşırtmaz.

ateistim ve bununla gurur duyuyorum

sonu -istle biten bi bokun içinde değilim. ateistliğin savunucusu yayıcısı da değilim. kimseye bir şeyi kabul ettirme çabasında değilim. kendi halimde ateyim.

ateistlerin hristiyanlığa saldırmaması

hristiyanlığın sosyal hayata pratiğe yönelik tavsiyeleri yoktur. tek iddiası bana inanın kurtulursun, "salvation" kurtuluştur. gerisi uydurmadır. tarihe bakın hristiyanlıktan önce birçok destanda masalda tanrının oğlu olduğu söylenen yarı tanrı yarı insan masal kahramanları vardır.

kumar mı seks mi

berbat bir ikilem aslında. ikisi de sonunda felaketle bitiyor.

sabah kahvesini içmeden kendine gelmeyen kadın

sabah sevişmelerinin katilidir. yeni bir güne aşkla uyanmaktan önemli sanki salak kahven.

hz muhammed in sünnetine göre yaşamak

40 yaşından sonra müslüman olmayı gerektirir.

yanlışlıkla basılan böceğin gregor samsa çıkması

gregor samsa kedi olsa üstüne basmaz selfi çekinir instaya atardınız sizin iliğinizi bilirim ben.

ilk buluşmaya as250 ile gelen kız

selvi boylum al yazmalımdır.

çocukluk anıları

3 arkadaş biri vanlı, biri adanalı biri ben güvercin besliyoruz damda. bir gün bir bakıyoruz harçlıklarımızla büyüttüğümüz kümes patlamış bir tane bırakmamış ibneler. olayın kederinden bakkaldan ucuz şarap almış damda boş kümese bakıp bakıp içiyoruz. adanalı su gibi kafaya dikiyor şarabı. lan dur yapma etme diyoruz "bana koymaz" diyor. sonra bıçak çekip o enverin anasını bellemeye gidicem tutmayın diye bağırıyor, sakinleştirip oturtuyoruz. sürekli aynı sahne tekrarlanıyor. sonunda biz de yılıp kendi haline bırakıyoruz. izmirin sıcağında şarap etkisinde ter içindeyiz. adanalı sonunda beton üstünde sızıp kalıyor. bir müddet sonra birden mahallenin sütçüsünün eşeği anırıyor. adanalı betondan doğrulup ezan allah şefaturallah gibi bir şeyler söylüyor. ben üzüntüyü unutup gülmekten beton üstünde kıvranmaya başlıyorum.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

boşa koymam artık dolmuyor.

overrated filmler

çizgi romandan fırlamış karikatür filmlerin hepsi çoluk çocuk filmidir. tek iyi tek kötü vardır. bu dünyaya ait değildir.

din yozlaşma ve kalitesizlik getirir

https://www.youtube.com/watch?v=QudnRJf_DyU

geceye bir söz bırak

halka cennetin akılsal mutluluk olduğunu filozofların bir araya gelip mutlu mutlu tartışacaklarını söylersen; halk der ki ben ne yapacam böyle dini "huri yok mu? huri" ahmet arslan.

1963 yılında darbeyi önleyen orduevi kuaförü

berberler mahallenin karılarından beterdir samimiyetlerine güvenip sır vermeyin.

cinsel organı çok estetik görünen kadın

estetik diyen yalan söyler.