bugün

bugün haberlerde istanbulda iki lise öğrencisinin apartman arasında ilişkiye girdiği haberini okuduktan sonra öğretmen arkadaşlarımın anlattıkları aklıma geldi.

annelerinin götlerini çekip birbirlerine gönderip "sen bacını bana gönder ben anamı sana göndereyim" diyenlerden tut, kendisini tahrik eden kıza tecavüz etmeye kalkışan erkek öğrenci, öğretmenine mesaj atıp yatağına davet edenden tut, çırılçıplak insta profili oluşturup disipline giden öğrencinin utanmaması, anasının fake insta profilini açıp erkek öğretmenlere müstehcen mesaj atan öğrenci, sınıf içerisinde birbirinin pantalonu içine ellerini sokup birbirlerine mastürbasyon yapanlar ve tüm bunlara karşı ufacık utanma yaşamayan bir gerizekalı topluluğundan bahsediyorum.

ben duyduklarım karşısında sinirden donakalmıştım. öğretmen arkadaşlarım asla çocuk sahibi olmamayı kafaya takmış durumda ki kazara olursa keni öğretmenlik yaptığımız okul dışında hiçbir okula veremeyiz diyorlar. ve bu size yazdıklarımın inanın çok fazlasını dinledim ve bir öğretmenden değil 6 farklı öğretmen arkadaşımdan ve hepsi farklı okullarda.

artık bazen o kadar çok çocukları dövüyoruz ki anneleri babaları bize teşekkür ediyor diyorlar. hatta bir babanın oğlunu dövdürmek için adam tuttuğunu bile anlattılar. veliler bıkmış vaziyette sadece liseyi bitirsin diplomasını alsın modundalarmış.

hakaretten dayaktan anlamayan utanması sıkılması olmayan gerizekalı vicdansız ve korkutucu bir nesil geliyor sanırım.
benim zamanımda iyiydi ama anadolu lisesi'nde okuduğum için de olabilir bilmiyorum. şu an nasıl bilmiyorum ama öğrencisinden öğrencisine değişebilir.
anasını bacısını pazarlamaya çalışan lise öğrencilerinden bahsediyorum? kişiden kişiye ne değişebilir. sadece başlık okuyarak yorum yapmayın amk. yaşın kaç bilmiyorum ama benim zamanımda liseler çiçek gibiydi bu anlattıklarımın yanında.
1994 ten beri liselerde öğretmenlik yapan çok yakın bir abimizin söylediği üzere her sene daha geriye daha seviyesizliğe doğru gidiyor.
aileler o kadar ilgisiz ki öğretmenler öğretmenlik değil okullarda bakıcılık yapıyor resmen.
2000 ve sonraki neslin tamamının bilinçaltında " sex" kelimesinin yankılanıp durduğuna yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
Teknoloji , cep telefonları , internet , herşeye çabuk ulaşabilme , çocukların ailelerinden çekinmemesi , özgürlük adı altında herşeyi yapmanın mümkün olması fikri, dini ve ahlaki değerlerin eskilerde kaldığının fikrinin çocuklara verilmesi gibi durumlar sonucu hiçbir şeyi takmayan canı ne isterse yapan , sürekli gözü cep telefonunda olan bir nesil yetişti. Utanmak diye birşey yok, yüz hiç kizarmiyor zaten. En önemli sorumluluk aile de , sonra okulda . Okul bir yere kadar , zaten eğitim alabilseler ona sukredecegiz. Arkadaş ve çevreye çok dikkat etmek gerekiyor. Allah korkusu, vicdan , terbiye gibi kavramlar ev de aile tarafından çocuğa verilmeli.
zirzops !..
olayın bilinç altlarında sex kelimesinin var olmasına indirgenemez, bu gençlerin vicdandan, akıldan, karakterden uzak yetişmesi.
o kadar çok bireysel ve yalnız büyüyorlar ki empati kelimesinin anlamını dahi bilmiyorlar. empati yoksunluğu vicdani duygularının silinmesine de neden oluyor. kendilerine haz verecek ve mutlu edecek her şey onlar için kazanım olarak algılanıyor ve bu da toplum bilincinden uzak bireyselleşmiş bireyler olarak çıkmalarını sağlıyor.
yani çocuğun karşısında anasını bafileseler banane deyip dönebilir, çekirdek çitleyip izleyebilir.
Türkiye 'nin kayıp nesilleri...hiçbi işe yaramaz, hiçbi adam gibi bi işte dikiş tutturamaz, disipline edilemez, zavallı nesiller...

Kendi bacısına fake hesap açıp müstehçenlik üreten tip, ilerde otobüs şoförü olsa uyuyan kadınlara neler yapmaz, di mi?...

Başımıza aldığımız nurtopu gibi bi bela...
ben bunların lise döneminden endişe etmiyorum.. bunlar topluma karıştığında ne yapacağız, esas..
Okuduklarım karşısında kanım çekildi. Evet hepimiz ergenlik geçirdik ama bunlarınki orospu çocukluğu raddesine ulaşmış.malesef teknolojinin kötü ellerde olması büyük etken. Kontrolsüz şekilde eline telefon tutuşturulan dünkü boklar bu hale geliyorlar. Allah şimdi öğretmenlerin yardımcısı olsun.
hepsi burada yazmaktan okula bile gidememektedir.
misal bizim zamanımızda anadolu lisesi denen şeyin bir ağırlığı avrdı okuyana ayrıcalıklı gözle bakılırdı. insanlar meslek liselerine giderdi, şimdi tümünün içi boş.
Okumaya calisarak zaman ve para kaybediyorlar, kaybettiriyorlar. Okumanin bir anlami yok, yuksek lisans mezunu adamlar bile asgari ucrete is bulamiyorlar. Yol yakinken vazgecsinler bu sevdadan. Is hayatina atilip meslek ogrensinler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar