bugün

merakla beklenen yağış. henüz ortada bir şey yok.
avrupa yakasında yağışın başladığı haberleri alınmaktadır.
tekirdağda sabahtan beri şiddetini arttırarak yağmakta olan yağış..
maslaktan bildiriyorum. sulu kar şeklinde başladı gibi.. sanki.
tarihin en sıcak kışından sonra balkanları gözleyerek gel artık dediğimiz beyaz güzellik.
an itibari ile hızla devam eden kar yağışıdır, yağsın efendim yağsındır, yarın da devam ederse kar topu oynamak için elverişli bir ortam doğuracağı kesindir.**
eskişehir'liler özlemiştik diyor o nedenle hoş gelmiş sefa gelmiş.
adalar mevkiinde şiddeti azalmış olmakla birlikte güzel bi görüntü oluşturandır.
(bkz: çok sevdik be abi)
ah ulan es es.. ben tatile gidiyorum sana kar yağıyor. yapılır mı lan bu.
(bkz: güvendiğim dağlara kar yağdı)
eskişehir'e beyaz örtüyü çeken yağıştır. zevkle izleniledir efendim.
gece başlayıp sabaha kadar yağmış olan , kalktığınızda bembeyaz bir örtüyle sizi karşılayan ve dikmen caddesinde buz olimpiyatlarını başlatmış olan yağıştır , sokakları söylemiyorum bile .
an itibariyle de devam etmektedir .
eskişehir'e duyulan özlemin 8 kat artmasını sağlayan olaydır.
Ankara'da gece 2.30 sıralarında başlayan yağıştır.
bir buçuk saattir uyanık olmama rağmen yağdığını sözlükten öğrendiğim kar yağışıdır kendileri...
açılan başlıklara göre 148 yıldır ilk kez kar yağmıştır ankara'ya.

(bkz: 28 ocak 2011 ankara kar yağışı)
(bkz: 29 ocak ankara kar yağışı)
bana yapılırmı eskişehir ben ordayken ayazdan titredik bir kar tanesi düşmedi tatile girdik, lapa lapa kar yağmış alacağın olsun eskişehir.

beni üzen hava olayı.
izmir'i lapa lapa kar'a beleyen yağıştır.

(bkz: gözlerine inanamamak)
an itibarıyla karşıyakada görülemeyen yağıştır.
şiddetini azaltmıştır.
urla tarafında görülmeyen olaydır.
sabah kalktığımda bembeyaz bir şehirle uyandığım kar yağışıyı..
an itibariyle 100.yıl semalarında lapa lapa diye tabir edilen biçimde yağmaktadır. bu gidişle sibirya'ya döneceğiz sanırım. ayrıca önümüzdeki 5 gün boyunca kar yağışı beklenmiyor. http://dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx
sabaha kadar, çisil çisil, çaktırmadan yağan ve 6'dan sonra hızını belli eden şeysi.
ekinler için faydalıdır. yorgan görevi gören yağışlardır ve içanadolu nun tahıl rekoltesinde bu yıl artış olmasını beklemekteyim.