bugün

yandaş olarak yapılan herhangi bir meslektir.
(bkz: pezevenklik)
insan dolandırıcılığı.
fizyoterapidir.mesleğimle gurur duyuyorum.
öğretmenliktir.

belli bi topluluğu zor kullanmadan ve zorlanmadan yönetmeyi, duyguları kontrolü, konuşurken her insanın gözlerine bakıp her insanın beyninden geçenleri anlayabilmeyi, anladıklarından dolayı şok olmamayı, ya da gevşememeyi, yerinde esprili şen şakrak yerinde çılgın yerinde tam bir zorba olmak gerektiğini öğreniyorsunuz. ayrıca bir sürü hayat, bir sürü hikaye öğrenip düz davranmamak gerektiğini yani ince düşünceli olmak gerektiğini öğreniyorsunuz ve çok ince davranmaya başlıyorsunuz. hayal kırıklığına uğramayacak kadar her şeyin olabileceğine ihtimal verip öngörülü olmayı, ayrıca her çeşit duygunun var olduğu topluluğa karşı daha açık görüşlü olmayı öğreniyorsunuz. kin tutmamayı öğreniyorsunuz çünkü başka bi zaman çok saçma sapan bi kişinin aslında öyle olmadığını keşfediyorsunuz ve insanlara bakış açınız sınırlı olmuyor.

ben mesleğimden çok şey kazanıyorum... para dışında.
büyükşehir belediye başkanlığı.
muhasebecilik. orta hallisini görmedim henüz.
(bkz: organ mafyası)
dilencilik.
(bkz: pezevenklik)

o kadar çok oruspu ve abazanın olduğu bir memlekette çok kazanır. kesin ve net.
herhangi bir işin ehli olmak çok para kazandırabilir.
başta olacaksın sömür allah sömür mis gibi.
insan dolandırıcılığı.
Ticaret dışında ne yaparsan yap fazla kazanamazsın bunu göz ardı ederek avukatlık diyorum tecrübeli ticari avukatlar.
at antrenörlüğü evet.
imamliktir, net.
mazot kaçakçılığı. Iğdır'ın sınır ilçesi aralık'ta askerim; en fakirinin kapısında iki tır var.
yandaş medyacılık.
makina mühendisliği.
bakan akrabası olmak.
jigololuk.
geçen seneye kadar meteliğe kurşun atıyordum, ama yeni işim sayesinde şimdi çok zenginim.
başbakanlık.
pezevenklik . mezun olmayı bekliyorum .
Satış satış satış. Dünyanın her yerinde en iyi satıcılar hep en yüksek maaşı ve primi alır.
(bkz: yalakalık)
birinci sıradadır.