bugün

Akıllı insanlardır. Umarım bu sayı zamanla daha da artar ve daha gelişmiş, yaşanılabilir bir Türkiye' ye dönüşürüz.
çomarlarla cennet bile çekilemeyecek hale geleceğinden ötürü ateistlerin cehennemi tercih etmesi normaldir amk bunlarla cennet bile cehennem olur.
birilerinin dini kullanması, yanlış yorumlayıp abuk subuk fikirler beyan ederek bunu menfaatine kullanması, aklı olanın bu din kötüdür sonucuna varması, hayatını kulaktan dolma bilgilerle geçiren bir birey olmaktan öteye geçirmez. bu tiplere inanan boş insanlardan farkı kalmaz. okuyup, bilgilenip, kendi sonuçlarına ulaşmak gerekir.
tanım:okumayan, araştırmayan nesillerin birilerine kızıp allaha küsmesi.
(bkz: ay hadi inşallah)
Ateislerin şu " sorgulama " demeleri yok mu! Trt de, eskiden kuruntu ailesi diye bir dizi vardı.
Kantar ın köyden gelmiş ailesi, sosyete takılmaya çalışırken gotü başı parafa ediyordu.
işte onlara sosyetelik ne kadar yapmacık ve uyumsuzsa size de sorgulama öyle yapmacık ve uyumsuz kaçıyor.

Ulan beynin sadece kendinde olduğunu zanneden kel aynak! Sende beyin olsa önce ateizmi sorgulardın.
imanlı bir insan zaten iki kutuplu düşünerek tevhidi kabul eder

Sizin gibi dingolar , alevi kökenli değillerse 40 ın dan sonra iman ederler. Madem sorguladın inkâr ettin, bu kalıp yaş ilerledikçe iyice oturması lazım deği mi? Oysa yaş ilerledikçe kalıp, dağılıp, dökülüyor.
15 temmuz sonrası insanların inançları daha da farklılaştı. Şimdi din(!) adı altında insanlar siyasetle hareket ettiler. Yaşananlar ortada. insanlar artık bu tarz vakıf, dernek ve oluşumlara daha mesafeliler. Tabiki ateistlerin sayısı arttı diyemem ama insanların dine bakışlarında farklılıklar meydana gelmiş durumda.
Akp döneminde gerçekleşmiştir.
türkiye içerisinde müslümanlığı temsil ettiklerini söyleyen tiplere bakılınca olağan karşılanması gereken mevzudur. bir tarafta feto denilen acur diğer tarafta malum şahıs ve avanesi. bir tanesi devleti yıkmaya çalışıp kendi devlet olmaya çalışıyor bu uğurda insanları katletmekten korkmuyor üstüne hizmet mizmet ayağına esnafı haraca bağlayacak kadar gözü dönmüş diğer tarafta ise isimleri sürekli hırsızlık ile yolsuzluk ile anılan tiplemeler..
10 yildir ateistim. daha onceleri ne kadar da aptal misim diyorum. ulkenin hepsi gunu gelecek ateist olacak. 100 yil sonra mesela. o zaman bu gunlere bakip insanlar bizden utanacak.
Seksen milyon insanın içinde kaç anket yapıldı da altını milyon ateist çıktı .d burada toplanıp üç beş bin Şarapci nin sarhoş kafayla düşündüğü şeye ni inanılacak ? Komik bu ateistler la. Sanki evde uranyum izotoplari yiyorlar. Daha ileri Türkiye için diyorlar. Kardes siz ancak otuzbeslik rakı dan yetmislige ilerlesiniz. Dahasina paranız yetmez. Ehehehe.
Aynı zamanda aklını kullanamayan insan sayısının artması demektir.
Bilimin gelişmesiyle alakası yoktur ama sosyal medyanın gelişmesiyle doğrudan ilgilidir insanlar açıp bir kitap okumak yerine sosyal medyada gördükleri doğru ya da yanlış yarım yamalak bilgilere inanmayı tercih ediyor ateistlerin %60 ı eminim ki hangi eserleri okuyarak ateist olmaya karar verdin sorusuna bir cevap veremez çünkü okumadılar. Gelişmişliğin ateist olmasıyla ilgisi yoktur illa dinlere karşı çıkacağız diye kıçınızdan element uydurmayın ateist oldunuz diye aydın mı kesildiniz yani? Eğer gelişmişliğin ateizmle ilgisi olsaydı bundan 1000 yıl önce doğu medeniyetleri bilimin ve felsefenin her alanında altın çağa yaşayamazdı aklınızdaki yalan yanlış bilgilerle dini yargılamayın lütfen.
demek ki insanlar artık düşünebiliyo.
Bir yazar akp'nin dini duyguları bitirmesi vs. Demiş.

Eğer kişi yaşadığı dini parti gibi mecralara dayandırıyorsa asıl sorun kişidedir. Partisel olgusallık veya toplumsal dayatmışlık diye kendimizi temize çekmeyelim. Senin mihengin parti veya toplum ritüelleriyse sana geçmiş olsun.

islamın çizgileri bellidir. Ancak iman münhasırlaşamaz.
akp'nin ciddi katkılarının da etkisi olan hayırlı gelişmedir.

özellikle imam hatiplerden sağlam ateist çıkıyor, benden söylemesi...
konu genelinde katıldığım bir söyleme parmak basıp gideceğim..

gerçekten de imam hatiplerden çok sağlam ateistler çıkıyor..

bir veya bir kaç tanesiyle tanışmamış olmanız büyük şanssızlık..

o yüzden belki de zorla, faşizan bir yöntemle imam hatip okullarına evet..

bu ülkenin kemikleşmiş bağnazlığını yine bu bsğnazlık, faşist insan güruhunun faşistliğini giderecek de yine bu faşizan tavırlar olacaktır..

o diş macunu bir gün beklenmedik bir yerinden patlayacak..
10 senedir ateist olan bozkurtlar ın, ateist; pkk, dhkpc, devsol, devyol, tikko" gibi terör örgütlerinin; uyuşturucu, cinayet, kundaklama, hırsızlık gibi fâliyetlerini inkâr ettikleri konudur. Daha ateist; lenin, stalin, çavuşesku, mao gibi diktatörlerin insan fıtratına yaptıkları gaspa girmiyorum bile.
daha akp yok iken inancını kaybetmiş biri olarak umrumda olmayan durum.

ateizm bireysel bir inançsızlık halidir. ateistlerin genel olarak inananlara nazaran daha dürüst olduklarını düşünüyorum. ama henüz pişmemiş bir olgunlukla farklı olduğunu haykıran bünyeleri gördükçe daha gidecek çok yolları olduğunu görüyorum.
yalandır. itibar edilmemesi gereken varsayımdır.
Olması gereken muazzam olaylardan birisidir evet.
olum ateistlik çok güzel len
karı kız dolu len
herşey tesadüf len
geçen gün tesadüfen altıma sıçtım len .
ateistlik sadece tepki olarak, bugünkü müslümanlık denilen iğrençliğe karşı duyulan tepkiden ortaya çıkıyor. ben de eskiden arada bir camiiye cumaya giderdim, şimdi camiilerde hırsızı, tecavüzcüyü savunuyolar camii de resmen. bi kere kavga çıkardım, sonra da bi daa gitmedim.

akgötler yüzünden 6-7 yıldır camiiye gitmedim ben. kuran´da da zatengeçiyo, onların mescitlerine gitme, diye. biz ateist olmayız ama bu gerizekalıların camiileri propaganda amaçlı kötüye kullanmasına da karşıyız.
Akp yüzünden olandır. 57 yaşında babam size kızdı ateist oldu amk.

Yoksa rte hakikaten deccal mi?
Olunması çok kolay bişey olduğu için hemen bi entry gir gerisi tamam artık bir ateistsin sözlük bazında.
sadece türkiye değil dünyada bir eğilim söz konusudur. teknolojik ilerlemeler, dünya dışı yaşam kalıntıları gibi bir takım bulguların bunu tetiklediğini düşünmekteyim. 2060 yıllarında dünyadaki ateist nüfusun teist nüfusunu geçeceğini düşünmekteyim.

Aşağıdaki makale bu duruma açıklayıcı olabilir :

https://www.quora.com/Wha...on-in-the-world-right-now
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar