bugün

insanı hayretlere düşüren fiyatların saçma sapan arabalara istenmesiyle ortaya çıkan durum. geçen ay türkiye'ye gittiğimde dandik bir opel corsa'nin normal yurt disindaki fiyati 500-1000 arasıyken türkiye'de 13-14 bin oldugunu gördüm ve insanlarin bir anda nasil 11-12 bin sikildiğine şahitlik etmiş bulundum.
ötv'nin uçmasından dolayıdır.
gümrük fiyatlarının etkisiyle oluşan fiyatlardır.
not: kdv, ötv bilmem ne vergilerini de unutmayalım.
verginin de vergisi olduğundan dolayıdır. Damga pulu falan bile diyerek vergiler sıkıştırmışlar araya. Bari işe espri katarak, eşşeğin ziki vergisi (ezv) ip kuşak sik taşak vergisi (ikstv) gibi şeyler yapsalar da vatandaş düzülürken eğlense, stres atsa.
sonra yok ülke şöyle kalkındı yok kişi başına düşen gelir bu kadar oldu yine olan halka oldu...
benzinin 5 lira olduğu yerde normal fiyatlardır.
herkes bundan dertli ama bakıyorsun yollara hep iyi arabalar... Benzin mazot pahalı olmasa sıçmaYA bile araBAYLA gidecek insanımız.
kaç marka araç üretiyoruz ki ucuz fiyat bekleyelim? ithal ettiğin arabanın üzerine, temiz 2. el orta halli bir araç parası kadar vergi veriyorsan bu fiyatlar gayet normal.

türkiyeye pazarında aracı değerinden kat ve kat fazlasına satın alma durumudur.
20 bin lira gibi bir parayla millet bmwlere binerken senin az yaksin, parcasi ucuz olsun,vergisi az olsun diye aylarca sikim sikim araba aramana sebep olur.
bacak gibi olan ülkeler de mevcut .
Ford focus 1.6 trend x ( fabrika çıkışı)- 46.220 TL
Galeri satış fiyatı- 81.820 tl
Aradaki fark- 35.600 TL

Hic araç üretmeden arabayı üreten firma kadar para kazanıyor bu devlet.
sadece otomobil olsa yine iyi tır kamyon ve dorselerde öyle.
ben hep 50 bin liralık araba alıyorum. Dedirten durum.
ses kes ; yazlık saray yaptıryoz.