bugün

araştırma kuruluşu konda'nın yaptığı çalışma sonrası yayınladığı rakamdır.

http://gundem.milliyet.co...efault.htm?ShowPageSkin=1
büyük ihtimal nüfusun 10 milyonu 90 lı yıllardan sonrakilere aittir!
75 milyonun ne kadarı türk acaba diye merak ettiren araştırma.
"e yani" dediğim rakam. bundan şunu mu çıkartacaklar? bir çok avrupa ülkesinden bile çok nüfusumuz var! dünya'da da bir çok kürt kökenli Türk vatandaşı var! Biz sayıyor muyuz orta asyada ki karındaşlarımızı?

bir türk atasözü der ki "söyletmeyin kötüyü, kaldırtmayın çükümü!"
rakamlarda bir sorun var ama anketin içeriğine baktım kendinizi ne görüyorsunuz diye sormuşlar 13400 000 kişiye tekabül eden bir oranda ben kürdüm demiş.

ben etrafımdan biliyorum adam var her telde oynuyor kürde kürdüm söyler türke türküm söyler maksadı menfaat ve çıkardır bir de anketten korkup söylemeyenleride hesaba katarsak sayı ortalama 17-18 milyon civarıdır.
hangi anket şirketi minimum 13 milyon kişiye ulaşmış? dedeğim kafa patlamasıdır.
suriyeden gelenler de bu rakama dahil midir diye düşündürmüştür.
% 80 i akp hükümetin den sonra çoğalmış etnik grup.
(bkz: dövlet bize bahmiyir)
öyle olsa bile onları birkaç orospu çocuğu temsil ediyor maalesef.
kürt kökenli değillerdir kürtlerdir.
13 milyon kişiye ulaşabilen überullah anket şirketi açıklaması. sokakta çevir sor bakayım senin etnik kökenin ney diye, ilk gelen olmazsa ikinci, o da olmazsa üçüncü, en nihayetinde herhangi birinden dayağı yemenle son bulur.
iran'da da 35 milyon türk var. ne olmuş.
olmaz olasıcalar.
10 yıl sonra bu sayı en az ikiyle çarpılabilir,

i see kürt people
iki ila üç yıl içerisinde bu oran 30-40 milyonları bulur sonuçta 10-10 ürüyorlar.
çekirdek aileleri 40 kişiden oluşursa olacağı bu...
tarhan erdem'in yaptığı çalışmadır. yani bu sonuçtan en az yüzde 5'i çıkarmak lazım.
yine etraf faşist doldu. yazıklar olsundur.
türkiye cumhuriyeti vatandaşıdırlar.
şu cümle anlasilabilse ne kürt sorunu kalır ne de saçma sapan çözüm süreci ; türkiye de 13.400.000 kürt kökenli türk vatandaşı vardır (nokta).
Doğruluğuna yaklaşık olarak katıldığım rakam. 2 milyon Bdp seçmeni+ 3 milyon Akp seçmeni eder 5 milyon. Diğer partiler+ kullanmayanlar+ bebeler de 5 milyon etse 10 milyon normaldir. Yarım kürtler de 2 milyon olsa eder 11 milyon.
Türkiye'de farklı kurumlarca yapılan muhtelif çalışmalarda kürt nüfusunun 9.5 ile 13 milyon arasında olduğu saptanmıştır.. Doğruluk payı yüksek bir çalışma olduğu söylenebilir.

tabi bazı radikal gruplara sorsan 30 milyon kürt var,
hatta daha da radikallere sorsan bir nüfus grafiği çıkarıyorlar ki ona bakınca uzayda bile daha çok türk olduğu anlaşılıyor. öyle ki, bu kadar kürt varsa türkler nerede diyor insan..