bugün

çten pazarlıklı bir havası var... daha çok karayollarıyla sorunu olanların ağzından çıkıyor. özellikle de alkollülerin. yani alkollülerin de değil de, pkk'ya sempati duyan alkollülerin. neden tck? türkiye yazması, demesi çok mu zor? zahmetli mi? türkiye cumhuriyeti karayolları'na tck diyen zavallılar bana sempatik gelmiyor. kötü niyetli olduklarını düşnüyorum. sanki ülkemizde yaşamak istemiyorlar da biz onları zorla yaşatıyoruz gibi bir hava estiriyorlar. tam terörist ağzı. resmi makamlar bile birbirne karşı bu kadar soğuk değil. hiçbir şey bilmiyorsanız karayolları deyip geçin. kimse alınıp gücenmez. kimse sizi zorla bu topraklarda tutmuyor...

bir de şu var;
(bkz: türkiye cumhuriyeti ne tc demek)
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
yazarının ironi yaparken bir yandan da sazanları avladığı cümledir.
altındaki takipçilerin olaydan haberdar olduklarını söyledikleri başlık. (bkz: as)belki aleyküm selam demeye çalışıyorum, sorun yok.
(bkz: türkiye cumhuriyeti gemilerine tcg demek)
kavramları ve sembolleri hayatının merkezine oturtan ve onların içini boşaltanları rahatsız etmiş ironi.
başlık entrysinden bağımsız yazıyorum, sonra çeşitli sıfatlar kazanmayayım:
efendim bu günlerde abidik gubidike "ag" demek sçılmış boka "sb" demek gibi çeşitli tespitler görüyorum ve bu tespitler kısaltmaları kullananları ayrı bir sınıf olarak görüp kısaltmanın açılımı olan kurumla sorunu olduğunu belirtiyor.
kıslatma, güzel Türkçemizde mevcuttur ve kolaylık için kullanılabilir. örnek vereyim efendim:
türkiye cumhuriyeti karayollarında çalışıyorum ve sağolsun türkiye cumhuriyeti karayolları bana türkiye cumhuriyeti karayollarına ait lojmanlardan bir ev verdi. türkiye cumhuriyeti karayollarına ait lojmanlar türkiye cumhuriyeti karayolları genel müdürlüğüne yaklaşık 5 km uzaklıkta. türkiye cumhuriyeti karayollarında çalışmayı çok seviyorum.
kısacası: siz sınıflara ayırırsanız onlar kendilerini bir sınıfa ait hissederler. tarrak başına tb demekle vatan millet sevgisinin azalacağını zannetmiyorum.
siz eksilemeden benden not: türkiye cumhuriyetine tc demek farklı bir konu biliyorum.
kendisinin, koyundan başka hiçbir nanenin yetişmediği yörede aç kalmayıp hayatta kalmasının yegane sebebi olan devletine kurşun sıkan, pusu kuran hainlere gerilla diyenlerin gereksiz tesbitidir.