bugün

türkiye bu haldeyken memleket iyiye gidiyor diyenlerin olmasıdır.iktidar yanlısıdırlar.Particilik yapmayacağım, ekonomi ve siyasi anlaşmazlıklardan bahsetmeyeceğim.

Bahsedeceğim şey özgürlük..

Bence bir toplumun özgürlük ve uygarlık düzeyi, toplumun yayın hayatıyla orantılıdır.Kitaplar özgür olarak yazılabiliyor, yayımlanabiliyor, satılabiliyor ve okunabiliyorsa, o ülkede özgürlük ve uygarlık var demektir. (bkz: Avrupa amerika)

Kitapların yasaklandığı, tutsak edildiği bir ülkede insanlar da tutsaktır, insanlarda özgür değildir.

Diyeceğim o ki kimse bana bu iktidarı özgürlük bakımından savunmasın.içeri alınan yazarları, yasaklanan kitaplarıda söyletmesin.
doğru yerde doğru zamanda en doğru şeyi söylemektir.
Mılletın yuzde 47 sı ınanıyor buna o zaman yanlıs degıl sanırım
gecen gun yoksa adamlar serıatcı degıl mı lan derken yakaladım kendımı
hastalık yayılıyo.
millet abazayken baştakilerin siyaset yapmasının getirdiği boktanlıktan birisidir.
dünyanın en iyi ekonomisine sahibiz ama 20 milyon işsizimiz var bu tamamen talihsizlik !

demektir.
işsizlik yok millet çalışmak istemiyor o yüzden 20 milyon.
(bkz: partizan)
teğet geçti demektir.
"memleket engellemelere rağmen iyiye gidiyor" demek şeklinde değiştirilmesi gereken başlık.
doğru söylemektir. hangi zamana göre daha kötü olduğunu sorası gelir insanın. ülkemiz yakın tarihini kaba bir şekilde ayıracak olursak (1923-1938, 1938-1950, 1950-1960, 1960-1971, 1971-1980, 1980-1983, 1983-1993, 1993-2001, 2001-2010) türkiye bulunduğu mevcut durum itibariyle, bu aralıkların hangisinden daha geridir? hangi aralıkta insanlar bu kadar özgür olmuştur?

mustafa yılmaz ve yasemin doğaner'in araştırmasına göre 1923-1938 arasında 130 küsur adet gazete, dergi ve kitap yasaklanmıştır. i̇nönü döneminde ise bu rakam 108'dir. menderes döneminde ise 47'si komünist propagandası olmak üzere 161 adettir. ("cumhuriyet döneminde sansür" ankara 2007, siyasal kitabevi

imdi de 1939-1945 yıllarında bazı gazetelere verilen kapatma cezalarının rakamlarını görelim:

vatan: 7 ay, 24 gün.

cumhuriyet: 5 ay, 9 gün.

tan: 2 ay, 13 gün.

tasvir-i efkâr: 3 ay.
bir sarayın camından türkiyeye bakan, arka mahallelerde olup bitenleri görmeyen, ekmek bulamayınca pasta siparişi veren insan tipidir.
[http://www.youtube.com/watch?v=Eciwebcba48&feature=related ]
"bu hal" diye tabir edilenin iyi olması demektir.
terör güç kazanıyorken, teröristler meclise girebiliyorken, bölücü başı köpek, muhatap alınıyorken, ülkedeki üretim hükümet tarafından baltalanıyorken, ekonomi kötüye gidiyorken; basiret gözü kapalı olan vatandaşlarımızın içine düştüğü yanılgıdır.
pollyanaya tecavüz etmektir.*
(bkz: hayallerde yaşamak)
Ne zaman kötüye gitti ki ? Hep iyi anasını satayım.
her zaman gazetesi okunduktan sonra sarfedilen cumlecik.
ciddi anlamda gaza geliyorum lan mehteran bölügünü alıp sokağa çıkasım,
özgürlükten kudurup sokakta çırılçıplak dolasasım,
dilencilere gsmh haliyle param bok olduğu için maaş falan bağlatasım,
kardeş ülke ısrail e ava gidesim,
dönerken sıfır sorunlu komşularımıza tek tek selam çakasim geliyor,öyle böyle değil.
güncel Önemli Başlıklar