bugün

Dün itibarı ile ayarı almış milli basketbol takımımızdır.
Içinde hidayet gibi bi kazma bulunan takım.
senelerdir futbol milli takimimizi alman disiplini ve sistemiyle yetismis gurbetci futbolcularimizla besliyor ve hucrelerimize kadar islemis olan armut piş agzima düş deyisinin hakkini sonuna kadar veriyoruz. simdi sahsimca ayni uyanikligi basketbol icin de yapmaliyiz. yunanistan milli takiminda oynayan kostas kaymakoglu ile strator berberoglu isimli oyuncular var. bu insanlar mubadele doneminde yunan' a gitmis vatandaslarimizin cocuklari, halis mulis turkler. 100 yillik kaymakoglu' nu kaimakoglou diye degistirmisler yer miyiz oglum biz?! bu ikili ve benzer durumda olan pek cok basketbolcu olmali. bence yunan' in ensesine vurup bu oyunculari yeniden turk tabiyetine gecirip milli takimimizda oynatmaliyiz. yeter yunan icin oynadiklari, bu zamana kadar sustuk sustuk yeter da. gerekirse yunan federasyonuna uc bes bisiler atilir ve bu ikili alinir. bir de italyan takiminda belinelli var. amk besbelli ki bu cocugun dedesi de turktu ve soyismi belin-elli idi. italyanlar bakmis uzun boylu ve soyismi de onlarinkiyle uyumlu hemen cukkalamislar. o cocugu da bi yoklamali, zaten tipi bagiriyor ben rize ya da artvinliyim diye.
yerli bir antrenör ile çalışması lazım. bir Bogdan buldular yıllardır orada. zamanında mail atmıştım tbf ye, bu adamları nereden buluyorsunuz diye.
yeni bir yönetim yeni bir koç gerek. oniki dev Adam diyorlar, Bogdan sıçan kimin bir Adam.
tipik türk sendromu yaşayan takımdır, futbol takımımızda aynı.

gazla çalışan takımlar ekolünün belkide en değerli temsilcisiyiz, yapılanma alt yapı herşey olsa bile yeterli gaz alınamaması durumunda her takım sporunda hüsrana uğruyoruz, ayrıca milli takımda para için oynanmayacağını bazı insanlara anlatmanın zamanı geldi geçiyor.
ispanyada düzenlenen dünya kupasında ilk maçında yeni Zelanda'ya karşı umut vermemektedir. Gruptaki ABD maçında büyük bi fark yiyeceğiz büyük ihtimal. Madara olmasak bari.
4 yıl önce dünya ikincisi olmuştu. Hey gidi.
şimdiden vazelini hazırlaması gereken takım.
Edit:entry şimdiden bi tarafıma kaçtı teşekkürler takım.
Edit2:beni haklı çıkardınız yine teşekkürler takım.
2014 versiyonu kadar top kaybı ile oynayan herhangi bir basketbol takımını ömrüm boyunca gormedim. insan gercekten hayret ediyor.
1999 yılı da dahil son 15 yılın en kötü kadrosu ile 2014 dünya kupası'na gitmiş takımdır.
ben kendimi bildim bileli * 1 numara problemli. 1 numara basketbolda zeka demek. oyun kurmak, yönetmek demek. savunma-hücum arasındaki organizasyonun mimarı demek. ama nerde ? bizim 1 numaralı oyuncu topu alır ve başını kaşır '' pik'e gel '' demek ister. başka da bir bok yapmaz.
maçlarındaki molalarda giren reklamlarda gazoz olma efsane ol reklamı giren takım. halbuki ziyadesiyle gazoz olmuşlar, havalarını alıyor diğer takımlar.
kolay maçları zora sokmakta üstlerine yoktur. sonra şunu 15 sayı farkla yenersek, o 8 sayı farkla yenilirse gruptan çıkarız falan. hayal dünyasında yaşıyorlar.
Dedim ya arkadaş, seviyorum bu dengesiz halimizi.

An itibari ile hakeme koyup, son 8'e kaldık.
ortalığın amına koymu$tur. bir turnuvada iki son saniye üçlüğü, üç maçını da 12 13 sayıdan fazla bir farkla geriden dönerek kazanmı$tır.
oğuz savaş'sız daha bir şukela olacak olandır. ama olsundur.
Eurobasket 2015te kesinlikle sampiyonlugun en buyuk adaylarindan biri olacak takim.Devsirme olarak kim gelecek bilmiyorum ama en gundemdeki isim goudelock.

Ender/Engin
Goudelock/Sinan/Melih
Cedi/Cenk
Ersan/Enes
Omer/Furkan/Semih

Devsirme Gou olursa boyle bir kadro olabilir.
bu takıma illa bir oyuncu devşirilecekse o oyuncu bobby dixon olmalıdır. bir ara jordan farmar düşünülüyordu ama şu an eski formundan oldukça uzak.

not: efes.
öyle bir kadrosu vardır ki şu haliyle türkiye ligi'nde ilk 4e giremez. eurobasket'te ne yapar gerisini düşünün artık.
Bence 2015de olmasi gereken kadrosu.

Dixon-Dogus
Sinan-Melih
Cedi-Furkan-Goksenin
Ersan-Baris
Semih-Furkan-Oguz

Simdi bu kadro TBLde ilk dorde giremez ha:)
Yapmayin cocuklar tamam yildizlar toplulugu degiliz ama o kadar da degil!!!
Ergin Ataman'ın turnuva'dan sonra bırakıp yerine başka ismin geçiceği konuşuluyor.

uzun seneler sonra rotasyonda sıkıntı çektiği belli olan milli takımdan hiç umutlu degilim 2015 basketbol avrupa şampiyonasında, özellikle 4 numara pozisyonunda barış hersek'in formsuz görüntüsü ersan ilyasova'ya çok yük bindircek, oyun kurucu pozisyonunda ki sıkıntıya deyinmiyorum bile.

Altyaş kategorilerinde altın madalya kazanan gençlerimiz umarım profesyonel seviye eşiğini geçerde şuan ki yeteneği kısıtlı kadroyu izlemek zorunda kalmayız.
eurobasket 2015'te işi çok zor olan milli basketbol takımı.

yine de inşallah zevkli bir turnuva izletirler.

ilk maç 5 eylül'de italya ile.
harun abi nin takımıdır.
Eurobasket 2015 kadrosu belli olmustur.Kadrodan cikarilan son isim Birkan Batuk oldu.

Dixon/Kartal
Sinan/Melih
Cedi/Furkan/Goksenin
Ersan/Baris
Semih/Furkan/Oguz

Genc ve Dinamik bir kadro.
Eurobasket 2015 kadrosu eksiksiz bir ilk bese sahip.Bobby-Sinan-Cedi-Ersan-Semih.
Ama benchten gelip oyuna etki eden oyuncumuz yok.Melih'ten ve Furkan Aldemirden bekliyorduk o bench katkisini ama onlar da cok kotuler.
Bu bes oyuncunun yaninda Omer-Enes-Ender-Engin dortlusu olsa sampiyon olmamiz kimseyi sasirtmazdi.