bugün

15 civarında bursa semalarında görülen ekiptir.

fakat yağmur planlarını bozmuş oldu.
15 dakikalığına da olsa bursa semalarını kırmızı beyaza boyamış akrotim. süpersonik bir gösteri izletmiştir tüm bursalılara. gösterilerinin hemen sonrasında yağmur yağmasi ise seyirciler için büyük bir şanstı.
Dünyada 8 süpersonik jetlerle gösteri yapan tek akrobasi takımıdır...
Aynı anda (canlı olarak) 1 milyon kişi taraından izlenme rekoru kıran dünyadaki tek akrobasi takımıdır (bakü/azerbaycan)...
medar-ı iftiharımız.
izmir ya da eskişehir'de değil konya'da eğitimlerini sürdüren gurur kaynağımızdır. konya'da belirli gün ve saatlerde pencerelere çıkıp onları izlememiz bize inanılmaz gurur veriyor. kendileri zaten bu işte olabildiğince tecrübelidirler ve yeni pilotları eğitmektedirler.
hakkında, http://www.turkyildizlari.tsk.tr/ 'den ayrıntılı bilgi elde edebileceğimiz gurur kaynağı.
an itibariyle tepemde 19 mayıs gösterisi için antrenman yapıyorlar. kalp bile çizdiler la.
insanın göğsünü kabartıyorlar..
(bkz: helal olsun)
şuan trt1 de gösterilen bayram kutlamalarında gösterilerini gururla izlediğim türk kartalları.
sık sık şöyle haberler görürüz gazetelerde (bkz: türk yıldızları gövde gösterisi yaptı)
dünyanın en iyi akro timi..
bügün anadolu kartalları filminin çekimi için solo türk ile istanbul semalarını şenlendiren, bizleri gururlandıran akrobasi timimiz.
şans eseri bu esnada nakkaştepe'de bulunmakta olduğumdan dolayı gösteriyi( çekimleri ) çok yakından izleyebildim.
solo türk çok çok ihtişamlıydı.
tabikide bu durumdan rahatsız olan bazı andavallarda yok değil.
ankara semalarında bugün galiba biraz da 29 ekim provası için boy göstermiş ekip. iki tane uçağın eseri olarak bu aşağıdaki resmi görebilirsiniz.

görsel

ve bir de ilk yaptıklarında hiçbir boka benzemeyen ama 1-2 dakika geçince atatürk silüetini andıran* muhteşem çalışma için de şunu görebilirsiniz.

görsel
bugün bir subayını uçak kazasında kaybetmiştir. şehidimizin mekanı cennet olsun.

(bkz: şehit Hv Plt Yzb Ümit Özer)
maalesef ilk şehidini vermiştir.
ilk şehidini veren yıldızlardır. şehidin mekanı cennet olsun.

Konya'daki uçak kazasında Türk Yıldızları'nın ilk şehidi olan Ümit Özer'in kulenin, 'atla' uyarısını rağmen uçağını terketmediği ortaya çıktı.

KULE: Uçağı hemen terk et! Atla!

ÖZER: Yapamam... Uçağı kurtarmayı deneyeceğim. Bunu yapabilirim. Bu uçakta yetim hakkı var!

O kendini bilmez Hainler, böyle kahramanlar oldukça aramızda barınamayacak.
kullanılan f-5'lerin makyajını değiştirmiş akrobasi timi.

görsel
an itibarı ile kayseri semalarında turlar atan gururumuz.
lan bir uçak sesi gelip duruyor, camdan bakmaya üşendim, sözlük sağolsun, aydınlattı.*

fazlasıyla iyi olan bir ekiptir, efenim.
ankara da uçması çok daha mantıklı olacak gösteri timi. aynı şekilde solo türk'ün de konya ya gelmesi daha bir mantıklı olur. ufak bir yer değişikliği yani.
yakın bir gelecekte ismi türkiye yıldızları, daha sonra ise anadolu federe islam devleti yıldırları olarak değişecek askari hava akrobasi timidir.
bugün eskişehirde mükemmel bir gösteri sergilemiş takımdır. 25 yıllık asker çocuğum hava kuvvetleri mensubu olmaktan bu kadar gururlanmamıştım.
Türk yıldızları Bakü gösterisi

http://www.youtube.com/watch?v=yJ7DwEirtRE
az önce izmir semalarında 9 eylül için yaptıkları provayla bizleri heyecanlandıran yıldızlarımız. ilk defa izleme şansım oldu, ikincisi de 9 eylülde olur inşallah. allah kazalardan sakınsın.
sırf izlemek için erken izin alıp 9 eylüldeki gösterilerini heyecanla ve merakla beklediğim türk pilotlar.