bugün

Türk televizyonu ve izleyen insanlar için sıkıntılı bir durum. Lan dizilerden tut evlenme programlarına kadar sıkıntılı, normal değil. Ulan spor programları bile normal değil vallahi billahi.
normal değil derken? biraz daha açar mısın kardeş.
normal sürede olmamasıdır. dizler 4 saat, spor tartışma 7 saat, evlilik programları 9 saat...

oturup izliyor işte insanlar, darbe falan olmazsa da başından kalkmıyorlar.
televizyonda izleyebilecek bir şey bulamıyorsan;

açarsın trt müziği fasıllarla, türkülerle, türk sanat musikileriyle kederlenir ya da neşelenirsin en kötü başka işle meşgul olurken arka planda çalar. ben metalci halimle denedim oldu sizde deneyin. diğer müzik kanalları pop müzik denen çöplükle yayın hayatını devam ettiriyor.

ikinci seçenek oturur açarsın çocuk kanallarını mis gibi çizgi film izlersin kafanı yormaz. arada sağlam animelerinde çıktığını düşünürsek çizgi filmler bile insanda türk dizilerinden daha fazla merak uyandırıyor doğrusu.

belgeselci tayfaya hiç girmiyorum zira izliyorum diyeni bile izlerken görmedim.
Tv8 izlememiş insan düşüncesidir.
Bunu diyen adam saçma abd tvlerini hiç izlemedi sanırım.

türk tvlerindeki programlar hep klon zaten. Yarışmalar, kadın programları hep abd, italya, ingiltere, hollanda orjinli. Acunun programları da keza öyle.

dizilerimizin senaryolarıda oralardan arak. Ama süreyi bizimkiler hayvan gibi uzatıyor senaryoyu köpürtüyor çünkü izliyoruz. Bu iş yurtdışında 30-60 dk arasında yayınlanan diziler varken bizde özetiyle birlikte reklamı boku püsürü 4 saat dizi oluyor. Akıl işi değil cidden. Bu dizilerin süresi olayında türk kanalları cidden çıldırdı.

Ama inanın yurtdışındaki kanallarda özellikle gündüz kuşağı programları bizimkilerdn daha beter.
Ancak çok başarılı tematik kanallarımız var onları takip edin.
Türk televizyonları halkın ahlak seviyesine göre yayın yapıyorlar.