bugün

şirket politikasını, "sadece yeni müşteriler'' kazanıp 5 ay sonra onları da kazıklamak, bu süre zarfında eski müşterileri de hala kazıklaya devam etmek ve sürekli kazıklayacak olmak" olarak belirlediklerine inandığım ve halkın gün geçtikçe kendilerinden tiksinmesine sebep olan kurum..
mecidiyeköy'ün göbeğinde, hattınızın 8mbit interneti kaldırmadığını (ki aslında uzun bir süredir gayet iyi kaldırmıştır) size tebliğ ederek hızınızı sessiz sedasız 6mbite düşüren, telefon edip düzelttirdiğinizde ise, kopma problemini bir aydır düzeltemeyen lanet tekel.

her aranıldığında aynı soruna farklı arıza kaydı yaptıran ve tüm hikayeyi her seferinde baştan anlattıran çağrı merkezi üyelerine de buradan saygılar, sevgiler.
--spoiler--
Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER)
Eskişehir Şubesi Başkan Yardımcısı Avukat Suat Kadan'ın Türk Telekom aleyhine
''sabit telefon aboneliğinin iptal edilmesi ve internet aboneliğinin devam
etmesi'' talebiyle açtığı davanın temyiz edildiği Yargıtay 13. Hukuk Dairesince
onandığı bildirildi.
Avukat Kadan, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında,
''Tüketicinin 4077 Sayılı Kanunun 5. Maddesine aykırı olarak yapılan internet
aboneliği işleminin devamı, sabit telefon aboneliğinin iptali'' talebiyle geçen
yıl Eskişehir Tüketici Mahkemesi'ne başvurduğunu anımsattı.
Açılan dava dosyasına bilirkişi raporunun da eklendiğini ifade eden
Kadan, şöyle konuştu:
''Bu dosyaya, Eskişehir'de bir başka mahkemede görülen ve Ankara'dan
alınan bilirkişi raporunu da ekledim. Bu raporla yetinilmesini, telefon hattımın
iptalini, internet aboneliğimin devam etmesini istedim. Mahkeme 3-4 ay gibi kısa
sürede davayı karara bağladı ve kabul etti. Mahkeme telefon aboneliğini iptal
etti, internet aboneliğinin devamına hükmetti. Davalı kurum Türk Telekom bunu
temyiz etti. Yargıtay 13. Hukuk Dairesi, Türk Telekom'un temyiz itirazını
reddederek yerel mahkemenin kararını onadı. Bu karar Türkiye'de bir ilktir. Pek
çok yerel mahkemede ve tüketici hakem heyetlerinde bu tarz başvurular hep kabul
edilmişti ama ya Yargıtay'a intikal eden olmadı ya da olduysa da henüz karar
çıkmamıştı. Eskişehir'den alınan bu karar çok önemli. Artık ülkedeki yerel
mahkemeler Yargıtay'ın verdiği bu kararla bağlıdır. Dolayısıyla tüketiciler
masrafsız bir şekilde bulundukları yerlerdeki tüketici mahkemelerine, bu
mahkemeler yoksa asliye hukuk mahkemelerine başvurup bu kararı ve bilirkişi
raporunu da sunarak telefon hatlarının iptalini ve internet aboneliklerinin
devamını talep edebilirler.''
Kadan, Türk Telekom'un 6,5 milyonu geçkin internet abonesi olduğuna da
değinerek, ''Türk Telekom'un bünyesinde 8 şirket var. TTNET AŞ de ayrı bir tüzel
kişiliktir ve ayrı hizmet sunmaktadır. Faturalar da TTNET AŞ adına geliyor. Ama
biz TTNET'ten internet alıyoruz, Türk Telekom da telefon hattı veriyor.
Dolayısıyla her iki şirket ayrı tüzel kişiliktir. Hizmetleri ayrı ayrıdır''
dedi.
Bu uygulamanın, Tüketicinin Korunmasına Dair Kanunun 5. Maddesi'ne de
aykırı olduğunu vurgulayan Kadan, ''O maddede (bir hizmetin satışı başka bir
hizmetin alımına bağlanamaz) diyor. Çok önemli bu. Ama Türk Telekom (TTNET'ten
internet alacaksan benden de telefon hattı alacaksın) diyor. Biz bunu ortadan
kaldırdık şu anda. Yani isteyen telefon hattı, isteyen internet aboneliği
yaptırabilecek. Türk Telekom'u bağlayan bir karardır bu'' dedi.

AA
--spoiler--
satılmıştır ancak ne kadar doğrudur bilinmez. ya madem satıcaksın, madem bu kadar ucuza satıcaksın, yabancıya satıcağına türk'e sat. ayıptır, yazıktır, günahtır. duydukça içimiz sızlamasın böyle şeylere artık.
tanım 1: hakkımda çıkardıkları nahoş kararı geri çekmeleri halinde bu platformda ömür boyu ücretsiz reklamını yapmak istediğim güzide kuruluş.
tanım 2: bana yok yere 200 lira masraf yaparlarsa ana avrat söveceğim hede. ihbar yok, bir şey yok nereye iptal ediyorsun hattımı. kullanmadığım telefonun faturasından bana ne aq.
göz göre göre, fiyatları ve uygulamalarıyla insan s.ken şirket.

(bkz: insan insanı siker mi hiç)
Her ay mütemadiyen 2-3 gün internetimden çalan, sözde 8lik olan hızımı bana 512 tadında yaşatan, ayrıca ana-babacığıma kablosuz modemi de satan müthiş şirket.
son reklamında şöyle bir saçmalık var, yurtdışını aramak 6.5 kuruş reklamında eurovision u kullanmışlar, sorum şu ki abd ne zamandır eurovisiona katılıyor.
bu sene kadrosunda yer alan tüm oyuncular ile yollarını ayıran beko basketbol ligi takımı. Çok ilginç bir karar oldu gerçekten.... Geçen sene voleybol bayan takımını kapat , bu sene erkek takımını Tofaş benzeri bir sisteme döndür. Ulan bu kadar mı spor düşmanısınız be. En azından Orhan Hacıyeva yı almışlar da bu ikinci lig efsanesi genç arkadaşı irinci ligde izleme şansı bulacağız..
sadece telefon faturalarından dünyanın karını elde eden şirket. en ucuz paket 19 lira ve herkes 19 liralık pakette değil.
2010 yılı için ilk yarı konsolide gelirlerini açıklayıp dudağımı uçuklatmıştır. 5,25 milyar lira oğlum. ben de bununla ilgili haberi okumaya başlayınca popomda ki sızı ne diye düşünüyordum. sebebi buymuş demek ki.
özelleştirme yapılmadan önce zarar ettiği söylenen ve akp nin özelleştirdikten sonra deli gibi para bastığı görülen işletme.
2010 yılı ilk yarı karı 5,25 milyar lira olan sattığımız şirket.. hani bu şirket zarar ediyodu hani para getirmiyodu lan. verdiniz yabancıya gördünüz zararı.
olmıycak bu hükümetle anlayın artık ey halk
ev telefonumla güzel bir ilişkim vardı.onu kulak mememe koyuyor,ağzımı yaklaştırıyor,belinden kavrıyor ve tuşlarını parmaklıyordum.ama yabancılara satıldıktan sonra bir soğuma geldi ...kıskandım,çektim silahı,bir el ahizeye, bir el de spiral kablosuna ateş ettim. şimdi ise aradığım telekoma ulaşılamıyor ...
(bkz: ben duymamış olayım sen de sormamış ol)
akşam 7 sabah 7 beleş konuş kampanyası var diye, ev ahalisinin görüşmelerimi mümkün mertebe akşam 7'den sonra yapmasına, hatta içerisinde 200 dakikalık paket tanımlı olmasına rağmen, bu 200 dakikayı geçtiğimi üstüne de 8 liralık fazladan bir görüşme yaptığımı bana yolladığı fatura ile bildiren kuruluş.geçen ay itiraz ettim, dökümü verdiler eyvallah dedik, bu ay gündüz evde kimse yoktu, bakalım buna ne kılıf bulacaklar.
(bkz: kazık)*
otu boku online işlemler ile yaptıran bir firmanın, fatura detayı istediğiniz zaman illa yazılı olarak müdürlüğe başvurmanız gerekiyor demesi de ilginç.
galatasaray'ın 15 yıl boyunca formasında taşıyacağı, kurum ismi.
göğüs reklamını almak için 2.5milyon verip bursa spor tarafından ret edilen kuruluş.trabzon'a verdikleri miktardan 1milyon az teklif etmişler.**
sömürü merkezi. bizden daha kötü durumdaki ülkeler interneti bizim ödediğimizin dörtte biri kadar ödüyorlar. ve biz birde kullanmadığımız telefon için yirmi lira ödüyoruz. tek şey diyorum kendilerine taa ag.
sinirsiz ineternetimi sinirli* hale getiren sirket. adam gibi bir video acilamaz oldu. isin garip tarafi sabahtan beri kufur etmek icin ariyorum, dusmuyor;

"aradiginiz yonde tum hatlar dolu."

allah a havale et
özelleştirilmeye çalışıldığı ülkelerde insanların sokaklara dökülerek "iletişim ağı ulusal olmalıdır" diye karşı çıktığı ve bunun sonucunda söz konusu ülkelerde şu anda en düşük bağlantılarının ücretsiz olduğu iletişim dairesidir.

kralcı gecinen bir halkın olduğu ülkede telekom da özelleştirilir de en düşük bağlantıya da servetini öder de üstelik memnun da olur da...(!)
şuanda tük olmayan bir kurum ve hala daha neden türk denildiğini çözemediğim bir kurumdur.
ızdırabını siktiğimin kurumu. özelleştirilmiş olsa bile hâlâ kötü hizmet vermekte ve anca sömürmektedir. gına geldi ulan! allah'ın belasıymış gibi kullandırtmıyorlar interneti doğru düzgün! arrgh.