bugün

sadece Türklerde görülebilecek hadise. sizin ben amk. elin ermenisi onca kahpeliğiyle hala milliyetçilik yapıyor bizim enteller de Türklüğünden utanıyor. te allah ım.
(bkz: musluman olmaktan utanmak)
komik espri birader.

t: bir güldürü cümlesidir.

elbette.
türklüğümle gurur duymamın yanı sıra sizin gibilerin sözde türklüğünü görünce utanıyorum.

26 tane sınır kapımız var seç birini siktir git.
Türk olmakla iftihar ediyorum. Yüce Atatürk'ün, Fatih Sultan Mehmet'in, Osman Gazi'nin torunlarıyız. Herkesin bir gün Türklük şeref ve bilincini tatması dileğiyle...
serra yılmazın içinde bulunduğu durum.
Herhangi bir yurtdışı yapıldığında herkesin hak vereceği durum. Başlarsınız sonra böyle ırka da böyle millete de diyip allaha kitaba sövmeye.

Kanadalı, amarikan, ingiliz olmak varken ola ola t•rk olmak...
utanmıyorsanız bence sorun sizsiniz..

evet.
Bu hayatta türk olmak kadar güzel bir şey var mı? Bre mankurt.Türk olmaktan utanan varsa s.gitsin Türk olmayan diyarlara.

Necdet Sançar’ın deyimiyle maalesef Türkler kategorisine giren tiplerdir. Umursamayın.
Türkleri arap zannedenler daha pasaportun ne işe yaradığından bile haberi olmayan çingene avrupalı ya da gerizekalı amerikalılardır aq.
Türk olmaktan utanmıyorum da Türk’ün Arap kültürünü din diye yaşaması beni deli ediyor...
hiçbir yurt dışı çıkışımda türk olmanın dezavantajını hissetmedim.
italyan mısın, ispanyol musun?, rus musun? macar mısın? diye sorulduğunda her seferinde gururla "hayır. türküm." cevabını verdim.
türk olmanın utanılacak bir yanı yok. ben sadece rte ve sizin gibilerle aynı ülkeden olduğum için utanıyorum.
Bütün avrupa ülkelerini gördüm, hollanda'da doğdum ve yaşamaktayım.
Türkleri arap zannedenlere hiç raslamadım. Bir kaç ırkcı politikacı dışında.
Türk olmakla hep gurur duydum ve savundum...
Türk olmak, her dünya medeniyetinde bulunmayan farklı özelliklere sahip olma durumu.
Kimi duruma göre iyi, kimi duruma göre kötü puan getiren bir sıfat ama; bence güzel bir şey.
hiçbir ırk gurur kaynağı ya da utanç kaynağı olamaz.

tercihimiz olmayan şeylerden dolayı gurur duymak veya utanç duymak ahmaklıktır.

herhangi bir sanat dalında, yıllarca emek verip bir seviyeye geldikten sonra eserler ortaya koyuyorsan kendinle gurur duyabilirsin ama ırk gibi senin elinde olmayan bir şeyden gurur duymak boş insanların yapacağı bir eylemdir.

Türk olmaktan utanç duymuyorum ama Türkiye’de yaşamaktan utanç duyuyorum.
ya sev ya terk et .

s git yani .

şanlı türke ve türklüğe böyle de zarar veremezsiniz !

çakma türkler sonradan dönme türkler 100 senelik türkler aslını inkar eden türkler atalarını inkar eden türkler siktirip gidecekler bu ülkeden .

henüz foyaları meydana dökülmedi dökülünce görecez hep beraber ne kadar türk olmadıklarını !
Türk olmaktan değilde kanı bozuk olan sözde türklerle bir arada bulunmaktan utanmaktır. Tanrı türkü korusun.
gayet normaldir, utanmayanlar kendilerinden utanmalılar..
insanların kendi kontrolleri dışında olmuş birşeyle gurur duyması yada utanması kadar saçma birşey olamaz.
Bir insan milliyetini seçemediği için utanmasıda gurur duyması kadar saçmadır.
Dünyadan habersiz bir amerikalı olmaktansa, iki üniversite bitirmiş türk olmayı tercih ederim.
Akıllara Mahmut esat Bozkurt'un şu vecizesini getirir.

görsel
Valla facemde bir çocuk var gece gündüz "iskandinavya, avrupa vb. Varken neden bu bok çukuru anadoluda doğdum" deyip tüm kendi değerlerine küfür ediyordu.
Ne utanirim ne gururlanirim, Ben insanim gerisi hikaye.
Düğünlerde takı töreninin olması. Bağıra bağıra “Gelinin amcasından bir bilezik” denmesi.
bu sadece ırktan utanmak değil, biraz daha karmaşık.

Bir insan olduğu şeyden utanıyorsa kendisini de benimseyememiştir. Bu utanç özgüven eksikliğini ve nicesini de barındırır.

Burda olay türkiyenin dış siyasetteki tavırları, diğer ülkelerin bakış açısı beni rahatsız ediyor değil çünkü, burda olay bir parçanın seni utandırması. Özellikle de küçüklüğünden beri türk kültürü ile harmanlandığın halde seni utandırması.

Felaket tellalı olmak istemem ama araştırın, bu durum psikolojide geçiyor.
sıkıntılı bir durumdur. insan böyle güzel geçmişe tarihe sahip bir ırktan utanmamalı.
--spoiler--
biz sadece yahudileri değil alman gibi davranmayanları da öldürdük
--spoiler--

demiş katil adolf hitler.

utananlar türk değil devşirmedir. yani dedelerinin kellesini kesip torunlarına yaşama hakkı verdik.