bugün

Utanacak bişey yok en azından hindistan da doğup ineklere tapmıyorduk Allah görüyor onları.

Pros cons taraflarıda var.
Bedava baklava dağıtımı sırasında sadizm krizleri geçirip biebirini tokatlaywn, çiğneyen, üzerine çıkıp zıplayan beleşçi tipleri görünce hissddilen duygu.
bence türk olmaktan utanmaya gerek yok çünkü türk'üz. nasıl ki amerikan amerikan, arap arap, biz de türküz. türk olmak güzel bir şey.
şunu dile getirmekten utanmak lazım asıl.
insan her saçmalığını dışa vurmaya utanmalı öncelikle.

şu durumda, bu psikolejideki biri türk'se aslını inkar etmiş olur ve rezil ötesi boyuta geçer.
türk değilse zaten tatava yapmış sayılır. çıkar biri söverse de haketmiş olur bi ufak.
Ben söylerim. Utanacak bir şey yok. Elli yıldır orada olup da iki lafı bir araya getiremeyenler söylemeye utansın.

Türküm diyorum. Ooo turkish delight diyorlar. Gülüyoruz. Sen türksen buradakiler ne diyorlar, onlar Çomar size kakaladık diyorum daha çok gülüyoruz.
2010 yılı mayıs ayında istanbul belediyesi güreş takımı ile prag ya da budapeşte (lokasyonu net hatırlamıyorum)havaaylanında karşılaştık. Hepsi çember sakallı, 2 metre boyunda, çeçen mücahitlere benzeyen, asık suratlı ışidci gibi tiplerdi. Tamamen dikkat çekmek için apronda milletin içinde toplu namaz kılmışlardı. O çeklerin tinsinti dolu, aşşağılayan bakışlarını hiç unutamam.
Bir iş için almanyaya gittik. Alman işveren kendini tanıttı..
kaldığımız otelin restaurantında bizimle yemek yedi
Biz burada zamana çok değer veririz. Eğitimlere zamanında katılın, geç kalmayın , türk işi arap işi olmasın deyip bizi resmen aşşğıladı . O zaman da hissetmiştim.
(bkz: Bir insana köpek çekmek)
2013 çözüm sürecini ülkenin en az %60 ı onayladı. O zanan bunu hissetmiştim.
Başkası adına Utanılası bir duygu durumu. Hangi milletten olursa olsun insan kendi milletini diğer milletlerden aşağı görüyorsa saygı duyamam. Aşırı yüceltmek de sakıncalı.

ideal millet ya da kültür diye bir kavram yok literatürde.
Utanma gızz.
(bkz: türk öğün çalış güven)
Ne mutlu Türk'üm diyene.
https://onedio.com/haber/...fi-cok-konusulacak-981392

bu fotoğrafta mideniz bulanıyorsa sorun yok eğer bulanmıyorsa sorun midenizdir.

edit: temel sorun türk'ü kendi milletinin aşağılamasından kaynaklı. nasıl bir türkçülüğü reddeden osmanlıcılık varsa , türk demekten utanan toplumda yaşanılıyorsa ki türklerin ikinci sınıf görüldüğü türk devletlerinde bu hissedilir.
örneğin arap ve fars seviciliği varsa o ülkede , olmasa bile bir başka medeniyeti kucaklarsanız varacağınız nokta bu psikolojiye gider.

bana göre islam öncesi türk değerleri daha fazladır. bundan utanan varsa muhatap almıyorum zaten kendisini.
çapulcu zihniyetidir.

Baltacım ama oldu mu şimdi ya. Sen bana bir şey anlatmayacaksan ben bu dünyanın nasıl döndüğünü nerden öğreneceğim yaaaa uffff.
Türklük utanılacak değil gurur duyulacak şeydir; fakat bazıları bunu yanlış algılıyor. Şu andaki insanlarımız gerçekten yaşanılan şeyleri çarpıtıyor. Gâvur dizisinin isminin sonuna umumhane sözcüğünü ekleyenler, Türk olmayı siyasi tapınma sanıyorlar galiba.
Me sakartveli var derim geçerim.
dolar artışı enflasyonu tetikleyip fiyatları çıkarıyorsa, maaşlarınız da aynı şekil artıyor. Aha asgari maaşı yine artacak ama Bizim maaşımız aynı duruyor, hem buradaki enflasyon, hem de oradaki enflasyon paramızı yiyor. Olan bize oluyor şekerim.

Çok fazla takılma sen böyle şeylere. Ortamlarda Erivan’lıyım dersin, kimse de zaten niye böyle devlet düşmanı gibi saçmalıyorsun diye karşılık vermez işte ozaman. Win-win.
25 yıl önce yoktu.
insanların negatif bir algısi da yoktu.
Amerikada da yoktu asyada da. Birinci elden şahidim.

Yurtdışındaki skeçleri seyretseniz şimdilerde zamanında kaddafi için saddam için yapilan esprileri görürsünüz.

Şimdi türk deyince karşınızdakinin algisi çok cok farkli.
Sen ermeniyim desen de olur tatlım. Zihniyet aynı, görüşler aynı, dava aynı.
Sebebi Muhatap olduğumuz insanlardır. Bizim türk halkı ne müslüman ne de modern olabilmiştir.
kanında sıkıntı olan arkadaşların sıkça yaşadığı sorun.
ingiliz olduğu için gururlanan insan kadar ahmaktır.
Türk olmakla gurur duyup, günümüz Türkiye'sinde yaşamaktan nefret eden bir nesil var şu an, türküm demeye utanan vatan hainleri varsa sktir olup gidebilir, bizim atalarımız kaçmak yerine savaşmayı tercih etmiştir biz bir şeyleri düzeltmeye çalışmayı seçtik bunlarla baş olmaz diyip gitmek bize yakışmaz.
son zamanlarda ki göçlerle birlikte feci şekilde lanse ediliyor. bir türk belgeseli açın kapalı kadınlar,arap sakalı bırakan dayılar,üzerinde kalitesiz tişörtlü çocuklar hayır anlamıyorum modern Filistin gibi gösterme çabaları nedir? iyi ki instagram varda havamızı az da olsa oradan atıyoruz. Yoksa asil şanlı bir geçmişe sahibiz neden utanalım ki?
(bkz: türkiye de evliliklerin yüzde 9 u akraba evliliği)

Başlığında istatistik yoğunlukla güneydoğu anadolu'yu gösteriyor türk olan bana dokunan bir tarafı yok oradaki halkın çoğunun türk olmadığını biliyoruz

Diyeceksin senin toprağın senin devletin sen yetiştireceksin zamanında Türkiye diğer bölgelere yapmadığı kadar oraya yatırım yaptı polisi,askeri, öğretmeni,doktoru vurdular sonra vay efendim niye cahil bırakıldık.

Edit: yukarıdaki dalyarak yazılanı anlamamış işte bunları siktir etmeden ebediyen utanırsın

Be dalyarak her toplumda illaki bozuk çıkacaktır lakin sende %20 bende %5 ise bir düşün bakayım türk devleti o kadar eğitim amaçlı personel gönderdi öldürmeseydin şimdi vaayy ensest vaayy akraba evliliği diye zırlamazdın.