bugün

ülke olarak başarımız iyi olduğumuz ileri olduğumuz tek bir alan yok bir tane bilim adamımız yok hala kurtuluş savaşıyla çanakkale zaferiyle övünüyoruz hala osmanlı geri gelsin müslüman noel kutlamaz aptal aptal şeylere kafa yoruyoruz biraz düşünün beyniniz acımaz.
eksi oy verip gitmeyin yazın varsa benim bilmediğim başarı dediğim kötü birşey değil öz eleştiri anlayana.
Naim SÜleymanoğlu başarılı sayılıyor mu?
ülke olarak başarı kişi değil. sertab erenerde var eurovision ona bakarsak.
Tum dunyada nam salip bolca dusman kazanmak.
bireysel başarılar hariç demişsin, o zaman milliyetçiliğin kuvvetlenmesi gerekir ama türkiye'de her geçen gün kan kaybediyor, boş muhabbet.
daha yüz yıllık mirasa yani var olana sahip çıkamıyor daha doğrusu çıkmıyor bunlar, bir de üstüne koymalarını beklemek fuzulidir. ben de isterim yollarda yerli arabalar yürüsün, yerli telefonlar kullanalım. insanlar yurt dışında bizim mallarımızı kullansın ama bu gidişat ile çok zor hatta imkansız.
bir kere ülkede hiçbir konuda liyakat yok, sadece torpil işliyor.
ülke olarak genel başarıdan bahsettiğim için bireysel başarı hariç dedim bireysel başarı varsa zaten o kişinin kendi azmi ve gayretiyle olmuştur.
acayip başarılı diplomatik derinlik. güneyimizde savaşmayan ülke yok.

he bir de aşırı gevşeğiz. (bkz: burhan kuzu). bir büyükelçiyi bile koruyamıyoruz.