bugün

yanıtı merak edilen sorunsaldır. tartışmanın çıkış noktası;

http://www.hurriyet.com.t...yine-yemin-krizi-40015246

--spoiler--
TBMM’nin açılış töreninde 24 yıl önce yaşanan yemin krizinin bir benzeri yaşandı. 2011'deki yemin törenindeki gibi HDP Ağrı milletvekili Leyla Zana yemin metnini dışına çıkarak 'Türk milleti' ifadesi yerine 'Türkiye milleti' dedi
--spoiler--

türk milleti sadece türk olanları kapsarken, türkiye milleti ise türkiye cumhuriyetinde yaşayan tüm ırkları içine kapsıyor.

tamam yemin nasıl edilecekse öyle edilmelidir ancak doğruyu bulup düzeltmekte bizim görevimiz.

tüm toplumu kapsayıcı söylemler, yeminler olması ülkenin birliği ve beraberliği açısından büyük önem teşkil etmektedir.
Tabi ki Türkiye milleti ve Türkiye bayrağı.

Şahsen benim için böyle, hep.böyle derim. Ya da Türkiye halkları.
Ne mutlu türk'üm diyene diyen herkes, türk'tür.

Peki bu adam bunu demek istemiyorsa? işte bu noktada, ortaya daha bütünleştirici bir etken olan Türkiye milleti çıkıyor.

Bence sorun yok, çünkü onlar da asimile olmak istemiyor, kendi kültürlerine sahip çıkmak istiyor.

Not: türk'üm, ama ırkçı değilim. Hümanizm kazanır.
yok türkiyeli milliyeti. olur mu böyle bir şey. asil ve şanlı "türk milleti"dir doğru olan.
Türk milleti tabi ki.
Millet bir toplumun tüm birikimleridir ortak tarihi yaşayışıdır.

Türkiyeli ne sacma bir tabir.

Bana kalırsa Türklük an itibariyle bir millet degil bir kavim adıdır .

Milletimiz daha geniş onun isminde kararsızlık yaşıyorum.
Türkiye milliyeti olmadığı gibi Azeri, Kazak, Kırgız da yoktur. Türkiye Türkü, Azerbaycan Türkü, Kazak Türkü Kırgız Türkü vardır. devletin adı değişsede hepsi Türktür. Türkiye'de Türk milliyeti dışında farklı milliyetlerden insanlar da yaşıyor diye bir Türkiyeli kavramı uyduramazsınız.
Bo olkodo sodoco Türkler mo yosoyor?

Bu ülkenin kurucu ulusu Türk'tur. Hangi orospu çocuklarının yaşadığı da önemli degildir.

Fransa'da zenciler var diye Fransızlar fransizliklarindan; Almanya'da lehler var diye Almanlar almanliklarindan mı caz geçiyorlar?

Orospu evladının teki De hangisi daha bölücü demiş. Lan amina caktığım milletin adı bu ne ilgisi var bölme ile şunları bunla. Beyninizi sikeyim gram akıl yok.

Hangi etnik coplukteysen onda kal. Ülkemin milletini değiştirirsen sikerim yedi ceddini.

Not: sakinim.