Mimarisi rezalettir.
Hiçbir zaman Amerikan lisesi seviyesine ulaşamaz.
mimarisi, ortamı, toplumu ve müdüriyeti ile rezalet liselerdir.
Mimarisi dışında eğitim seviyesi de rezalettir. Avrupa da eğitim alan 13 14 yaşındaki çocuk ingilizce aracılığıyla kendisini ifade ederken, Türkiye de lise mezunlarının çoğu temel düzeyde dahi yabancı dil bilgisine sahip olmuyor. Ayrıca genel kültür ve temel bilimler e hakimiyet konularında da lise eğitiminin bir hayli geride kaldığını rahatlıkla gözlemlemekteyiz. Teknoloji eğitimi, spor ve sanat eğitimi alanlarında da fiziki imkanlar ve müfredat açısından yetersiz kalmaktadırlar. Tabii St Joseph, Galatasaray lisesi, St Boneit Lisesi, Amerikan Lisesi, Alman lisesi ve TED Koleji gibi liseleri ayrı değerlendirmek lazım
Eğitimi bilmem ama mimarisi, bahçesi, spor ve müzik imkanları olan güzide bir lisede okudum. Tarihi bir okul nede olsa.
sosyal bilimler liseleri diğer liselerin birçoğundan çok daha kalitelidir. Kontenjanları daha azdır, proje okuludur, hazırlık sınıfı olduğu için dil eğitimlerine en baştan ağırlık verirler. Mezun biri olarak memnunum. Yalnız lise sona gelince bir illallah ediliyor, yeter artık bitse de gitsek, niye 4 senelik değil de 5 senelik lise okudum diye... Ama olsun, sağ olsunlar. Tüm hocalarımın ellerinden öperim.