Hormon zehirlenmesi eşiğindeki bazı hanımların, istediğinde erkek bulmak/bulabilmek olarak adlandırdığı (aslında bu durum çok başka şekillerde adlandırılmasına karşın), dişil enerji konusunda türk kızlarının bulunduğu düzeydir. Hanımların bazı şeylere farklı isim vererek kendini avutma düzeyi de ayrı bir inceleme konusudur. Türkiye gibi nefes alan her şeye yükselen erkeklerin olduğu bir ülkede, erkek bulmayı bir beceri veya meziyet zannetmekte ayrı bir kafadır. utanmazlardır ama utanmaz oldukları bilinmesine rağmen, utanmaz olduklarını belli etme ihtiyacı da hissederler.

Konuyla ilgili bazı eksik ve yanlış dişil bilgileri (dedikoduları) düzeltmek adına:

dişil enerji kavramı, geleneksel olarak feminen niteliklere atfedilen bir enerji türünü ifade eder. Bu kavram, doğanın; yaratıcı, besleyici ve koruyucu yönlerini temsil eden enerjiyi tanımlar. Dişil enerji genellikle yumuşaklık, şefkat, duyarlılık, bolluk ve içsel bilgelik gibi özelliklerle ilişkilendirilir.

Bu kavram, birçok kültürde farklı isimler altında yer alabilir. Örneğin, Çin geleneğinde yin enerjisi olarak bilinirken, Hint geleneğinde Shakti olarak adlandırılır. Dişil enerji, denge ve uyumun sağlanması için eril enerjiyle birlikte çalışır. Hayatın döngüsel doğasını temsil eder ve doğanın yeniden doğuşu, büyümesi ve dönüşümüyle ilişkilendirilir.

Dişil enerji, sadece kadınlara özgü bir kavram değildir; herkesin içinde bulunan ve denge halinde olması gereken bir enerji türüdür. Bu kavram, bireylerin içsel dengeyi bulmalarına ve dış dünyayla uyum içinde yaşamalarına yardımcı olabilir.
Utandım, üzüldüm, mahcup oldum.

( Tövbe ki)