bugün

bedir, uhud, hendek savaşlarında yer alan meleklerin ta kendileridir. o kadar güçsüz bir millet, kendinden defalarca güçlü kuvvetleri tek başına nasıl yenebilirdi ki zaten? ulusalcılar bunu hep unutuyorlar, sanıyorlar ki bir komutan bir de birkaç bin asker başardı bunu. yazık.
yoktur böyle melekler.

eger türk kurtuluş savaşında savaştılarsa neden diğer müslümanlarada yardım etmediler?
* türk ulusuna yardım ettiği rivayet edilen mübarekler. sevineceğimize, ne kadar kutlu bir millet olduğumuzla gurur duyacağımıza, inkar ediyorlar. yazık.
serdar ortaç'ın bahsettiği iki melek değillerdir.
ulusalcılıkla alakası yok.gerçeklerle alakası var.nasıl yendi öğrenmek isityorsan(ız):
(bkz: şu çılgın türkler)
(bkz: diriliş)
okuyuver gari.
bengü nün omzundaki biri aşk diğeri huzur için olan iki melek değillerdir.
(bkz: lord lucifer)
küfür etmeyin lan hemen, şeytan da bir melektir derler.
sarıkamışta neredeydi bunlar?
maalesef yer almamışlardır.

osmanlı yönetimi son zamanlarında zaten islam'dan kopmasaydı, koparılmasaydı böyle savaşlar hiç yaşanmayacaktı.
her nasıl ki islam oldular ve yüce allah * onları her savaşta muzaffer kıldı, ne zaman uzaklaştılar, hemen ellerinden alındı tertemiz hilafet bayrağı ellerinden.

(bozulan padişahlar, abdulhamid han, esir tutulduktan sonra belli zihniyetin sırayla tahta çıkardığı, iyi niyetine rağmen durumu kurtarabilecek yeteneğe ve bilgiye sahip olmayan, olsa bile buna müsaade edilmemiş padişahlardır. yoksa vahdeddin dahil hepsi müslümanlardandı maaşallah)

bu arada meleklerin yer almadığının kanıtını görmek ister misin ?

türkiye şu anda islam devleti midir?
allah'ın meleklerini yardım etmeye göndereceği bir savaş kazanılmış olsa, kurulacak yeni devlet laik mi olurdu?
filistin'e nedense yardım etmeyen meleklerdir.

bu millet önce allah'a sonra mustafa kemal'e dua etmeli...
neden diğer müslümanlara yardım etmediler gibi tuhaf soruyu içinde barındıramayacak olan durumdur.
zira Kuranı zahmet buyurup biraz okumuş olanların bildiği bir gerçektir aynı olayın o diğer müslümanlar olarak kategorilendirilen kesimede yardım ettikleri.
eğer günümüzde müslümanlar bukadar geride kalmaya meraklı kapitalist kafaya alışmış bi hale girmiş olmasalardı,o melekler her daim yanlarındA olurlardıda şimdi olupta ne yapıcaklar
amerika dalkavuğu arapların yağlı koca kıçlarını mı koruyacaklar.
bence artık müslümanlar birbirlerine sahip çkmayı öğrensinler,melekleride rahat bıraksınlar.
çoğunlukla, durumu illa dine bağlamak isteyen yobaz insanların düşüncesidir. melekler yardım etti veya etmedi diyenlerden değilim. islamdan önce de bu türk milleti vardı efendi, ilk başta bunu bir düşün. ve ne savaşlar atlattı bu millet.

güçsüz bir millet nasıl olur da yenebilir ki muhabbetine çevirmişsin. bu türk milleti varya bu türk milleti, çok taşaklı bir millettir efendi! türk milletinin doğasında vardır savaşmak. her türk asker doğar lafını pokemonlar söylememiştir. türk milleti güçsüz değildir, teknolojik olarak karşı taraf ileriydi. durumu acizliğe bağlamak utanmazlığın tekidir!

edit: gazilerimiz anlatırlar meleklerin geldiğini. veya takdir ettiğimiz büyüklerimiz. onlar türk milletinin yüceliğini belirtmek için ve allah'ın bu milleti çok sevdiğini belirtmek için söylerler. belirttiğim yobaz insan düşüncesine dahil değillerdir bu ulu insanların düşüncesi. sözüm, her durumu dine bağlamak isteyen ve ulu önderimizi karalamaya çalışan aşağılık insanlaradır.
Balkan savaşları'nda ve Birinci Dünya Savaşı'nın Çanakkale hariç tüm cephelerinde grevde olma ihtimalleri yüksek olan meleklerdir. Bir tek çanakkale ve kurtuluş Savaşları'nda göründükleri ve atalarımıza yardım ettikleri iddaa edilmektedir.
(bkz: biz aşkı meleklerden çaldık)
illa doğa üstü bir güce inanılacaksa şöyle açıklanmalıdır. evet, allah bir doğa üstü bir varlık gönderdi bu millete. o da ulu önder mustafa kemal atatürk'tür. atatürk'ün gönderildiği bir topluma melek göndermek gereksizdir, israftır. siz nasıl diyordunuz? aklıma geldi, israf günahtır...
(bkz: castiel)
Dinler, toplumda travma yaratan olaylardan çok ekmek yemişlerdir yüzyıllardır. Bu masal da bu duruma güzel bir örnek.
nedense hepsi azrail olarak görev yapmış olan meleklerdir.

Şimdi böyle bir melek türünün savaşta yer almamış olmasını uzun uzun anlattırmayın bana, tepemi de attırmayın.

Zaten bundan önceki entrylerde de sorulduğu gibi, bahse konu melekler balkan savaşı'nda, 93 harbinde, trablusgarb'ta, filistin'de, yemen'de hatta süveyş kanalı harekatı'ında neredeydiler?

Harpte bir orduya meleklerin yardım etmiş olması gibi bir safsataya inanmak gerzekliğin son noktasıdır. Sözün bitti yerdir.
varlığı ve yokluğu inanca göre tartışılabilir varlıklar. ancak birde şunlar vardırki, varlıkları su götürmez gerçektir...
(bkz: türk kurtuluş savaşında yer almayan kelekler)
var olup olmadıklarını yaşayan bilir. olmasa ne gam!

lakin var ise bu varlıklar ve olduysa etkileri, bunu ancak hakedene nasip eder herhalde yaradan...

şurada sıçıp sıvayıp "yok ulan öyle şey, olsaydı diğer cepherde neden yenildik" diyenler için yazılmıştır çanakkale şehitleri şiiri.

madden üstün olan madem hep kazanıyordu, nusret mayın gemisi hangi gemiden daha teknolojikti?

madde manaya galebe çalabilseydi ne iyi olurdu değil mi?

ebeniz fransız, dedeniz italyan, sizler doğarken ab vatandaşı... ne âlâ...
çanakkale'de aslanlar gibi savaşırken sarıkamış'ta enver paşa denen şerefsizin hayalleri üğruna dağlarda donan onbinlerce garibana nedense yardım etmemiş meleklerdir.
neden acaba?soğuğu mu sevmiyorlardı,yoksa enver'e karşı mustafa kemal'i mi tutuyorlardı? fethullahçı şakirtlere sormak lazım.
her ulus gibi kendi savaşını kutsal olarak gören bir ulusun kafasından yarattığı efsanelerdir.
hain padişahın gönderdiği meleklerdir. atatürk için de ölüm emrini veren, pardon samsun'a gönderen o değil miydi zaten?
vardır vardır o melekler... kesin var. hatta ergenekoncuların "melekler taburu" diye bir birliği bile var zamanı gelince kullanacaklarmış. (nasıl yapılıyordu bkz: bsg.)
arap-israil savasında nerdeydi bu melekler emekliye mi ayrıldılar kurtulus savasından sonra?
yoksa seytan daha cok nur verdide israil tarafına mı gecirdi bu melekleri.
ne de olsa arap ordusu israilinkinin 100 katıydı.
türk kadınları.